A nyolcaddöntőbe jutás a tét, újabb FTC–Fehérvár jöhet a Magyar Kupában (Fotó: Árvai Károly)

 

 
MK: kurucos lendülettel – a DVTK ellen próbál csodát tenni a Tarpa

Kedden a DVTK és az Újpest lép pályára, előbbi a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei I. osztályú Tarpa, utóbbi az NB II-es Szolnoki MÁV vendége lesz.

Szerdán lesz jelenése többek között a címvédő Budapest Honvédnak: a kispestiek a harmadosztályú III. Kerületi TVE otthonában szerepelnek.

A forduló rangadóján az NB I harmadikja az NB II másodikjával küzd meg a nyolcaddöntőért: a Vasas a Mol Fehérvárt fogadja. A bajnokság listavezetője, a Ferencváros a másodosztályú Doroghoz látogat, míg a második helyen álló Puskás Akadémia az NB III-as Hódmezővásárhely vendége lesz.

Amennyiben a Ferencváros és a Mol Fehérvár is továbbjut a másodosztályú ellenfelén, akkor a nyolcaddöntőben egymással találkoznak majd.

A kör záró mérkőzésén, csütörtökön a Zalaegerszeg a Tiszafüred otthonában lép pályára.

MOL MAGYAR KUPA
A 8. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

Február 9., kedd
13.00:
 Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Diósgyőri VTK
19.45: Szolnoki MÁV FC (NB II)–Újpest FC (Tv: M4 Sport)
Február 10., szerda
13.00: 
Hódmezővásárhelyi FC (NB III)–Puskás Akadémia FC
13.00: Kazincbarcika (NB II)–MTK Budapest
13.00: Dunavarsány (Pest I.)–Budafoki MTE
13.00: Tállya KSE (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II)
13.00: Debreceni EAC (NB II)–Debreceni VSC (NB II)
13.00: Taksony (NB III)–BFC Siófok (NB II)
13.00:
 Soroksár (NB II)–Kisvárda
13.00:
 Dorogi FC (NB II)–Ferencváros (Tv: M4 Sport)
13.00: III. Kerületi TVE (NB III)–Budapest Honvéd
13.00:
 Csákvár (NB II)–Paksi FC 
14.00: 
Pécsi MFC (NB II)–Szombathelyi Haladás (NB II) 
15.00: 
FC Ajka (NB II)–Mezőkövesd 
19.45: 
Vasas FC (NB II)–Mol Fehérvár (Tv: M4 Sport)
Február 11., csütörtök
13.00: Tiszafüred VSE (NB III)–Zalaegerszegi TE FC 

A 9. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA (NYOLCADDÖNTŐ)
1.: Csákvár (NB II)/Paksi FC–Dunavarsány (Pest I.)/Budafoki MTE
2.: Dorogi FC (NB II)/Ferencváros–Vasas FC (NB II)/Mol Fehérvár FC
3.: Pécsi MFC (NB II)/Szombathelyi Haladás (NB II)–Soroksár (NB II)/Kisvárda
4.: FC Ajka (NB II)/Mezőkövesd–Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)/Diósgyőri VTK
5.: Tiszafüred VSE (NB III)/Zalaegerszegi TE FC–III. Kerületi TVE (NB III)/Budapest Honvéd
6.: Tállya KSE (NB III)/Kaposvári Rákóczi FC (NB II)–Kazincbarcika (NB II)/MTK Budapest
7.: Hódmezővásárhelyi FC (NB III)/Puskás Akadémia FC–Szolnoki MÁV FC (NB II)/Újpest FC
8.: Debreceni EAC (NB II)/Debreceni VSC (NB II)–Taksony (NB III)/BFC Siófok (NB II)

NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (a nyolcaddöntők sorszáma)
2–1
4–7
3–5
6–8

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.