MK: az FTC, a Fehérvár és a Mezőkövesd szériája is folytatódott

2021.02.25. 16:17
Így ünnepeltek szerdán a Fehérvár gólszerzői: Nikolics és Stopira (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó Magyar Kupában szerdán kialakult a legjobb nyolc mezőnye: a Mol Fehérvár FC, a Budafoki MTE, az Újpest FC, a Mezőkövesd, a Kisvárda, a Zalaegerszegi TE FC, a Debreceni VSC és az MTK Budapest készülhet a márciusi negyeddöntőre. Ennek apropóján jöjjön néhány érdekesség!

♦ A most negyeddöntőbe jutott nyolc csapatból négy, a ZTE, a Mezőkövesd, a Fehérvár és az MTK tavaly is negyeddöntős volt. Sőt, utóbbi három az elődöntőbe is bejutott, amire idén is van esély, tekintve, hogy a negyeddöntőben nem egymással mérkőznek meg. A Mezőkövesd és a Fehérvár sorozatban harmadszor jutott a nyolc közé. A Mezőkövesd tavaly, a Vidi két évvel ezelőtt játszott döntőt, utóbbi meg is nyerte.

♦ A címvédő Budapest Honvéd a legutóbbi két kiírásban döntős volt, most a negyeddöntőbe sem került be. Legutóbb a 2018–2019-es idényben fordult elő, hogy az aktuális címvédő nem jutott el a negyeddöntőig, akkor az Újpest FC címvédőként már a nyolcaddöntőbe sem került be.

♦ A tavalyihoz képest eggyel, kettőről háromra nőtt a fővárosi csapatok száma a nyolc között, Akkor az MTK és a Honvéd jutott be, ezúttal a Budafok, az MTK és az Újpest FC

♦ A nyolc negyeddöntős csapatból négy, a Budafok, a ZTE, a Mezőkövesd és a Kisvárda sosem nyerte még meg a sorozatot. A másik négy csapatból az MTK nyert legrégebben Magyar Kupát, 2000-ben. A Fehérvár legutóbb 2019-ben, az Újpest 2018-ban, a Debreceni VSC 2013-ban.

♦ A negyeddöntőben idén a DVSC lesz az egyetlen, nem első osztályú csapat. Tavaly az MTK Budapest és a Dorogi FC volt, 2019-ben a Budaörs és a Soroksár, 2018-ban a Békéscsaba és az MTK, 2017-ben a Szolnok, a Budafok és a Soproni VSE. A Budafok tehát négy év alatt másodszor juthat be az elődöntőbe, akkor ugyanis a négy közé is bekerültek a budafokiak, az elődöntőben a Ferencvárostól kaptak ki (8–0-ra). Nagy különbség, hogy akkor még NB III-as volt a Budafok, most már NB I-es. Csizmadia Csaba csapatának a négy közé jutáshoz ezúttal a Fehérvárt kellene legyőznie.

♦ A Mol Fehérvártól szerdán 2–1-es vereséget szenvedett a Ferencváros, amely 2015 és 2017 között háromszor nyerte meg a sorozatot, viszont 2017 óta egyszer sem jutott el az elődöntőig, és idén sem fog. A 2017–2018-as és a 2019–2020-as idényben egyaránt másodosztályú csapat búcsúztatta az FTC-t. Előbb az akkor még NB II-es Kisvárda, legutóbb a Békéscsaba – ebben a két idényben a kupában nem érték meg a tavaszt a zöld-fehérek. A 2018–2019-es idényben pedig a mostanihoz hasonlóan a Vidi ejtette ki a Ferencvárost, a fehérváriak akkor is 2–1-re győztek az Üllői úton, majd a visszavágón 2–0-ra (akkor még volt visszavágó). A Ferencvárosnak már akkor is Szerhij Rebrov volt a vezetőedzője, és az FTC-ben szerdán is többen játszottak az akkori csapatból, viszont a fehérváriaktól csak Loic Nego és Stopira lépett pályára a 2019-ben 2–1-re nyerő csapatból, illetve Ivan Petrjak is játszott a két évvel ezelőtti meccsen, de akkor még az FTC-ben.

♦ Nikolics Nemanja tavalyi hazaigazolása óta először szerzett gólt a Ferencváros vendégeként az Üllői úton, az FTC ellen amúgy ebben az idényben másodszor talált be, az őszi, 1–1-es, fehérvári bajnokin is tizenegyesből talált be. Nikolics pályafutása korábbi időszakában, egy 2013-as meccsen szerzett még gólt az FTC vendégeként, akkor az ő duplájával nyert a Vidi 2–0-ra, az egyik gólt akkor is tizenegyesből lőtte.

♦ A Puskás Akadémia–Újpest FC mérkőzésen (1–2) az újpestiek győztes gólját Georgi Beridze lőtte. Beridzének ebben az idényben ez volt a kilencedik találata, ebből négyet a bajnokságban, ötöt a Magyar Kupában szerzett, így a tétmérkőzéseken ő a lila-fehérek leggólerősebb játékosa a 2020–2021-es kiírásban.

♦ Érdekesség a szerdai gólszerzők kapcsán, hogy a zalaegerszegi Koszta Márk egymás után kétszer is korábbi csapata ellen lőtt gólt: múlt szombaton, a bajnokságban az Újpest ellen, míg szerdán a Magyar Kupában a Honvéd ellen talált be. Mind a kétszer ő állította be a végeredményt: az Újpestet 3–0-ra, a Honvédot hosszabbításban 2–1-re verte meg a ZTE.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Február 23., kedd
Mezőkövesd
–Diósgyőri VTK 2–0 (Rui Pedro 37., Vutov 42.)
Február 24., szerda
Paksi FC–Budafoki MTE 2–4(Nagy R. 15., Gévay 34., ill. Skribek 25., 38., 45., Zsóri 90+2.)
Tállya KSE (NB III)–MTK Budapest 1–4(Nyitrai 75. – 11-esből, ill. Prosser 18., Bíró B. 26. – 11-esből, Dimitrov 48., Kanta J. 51. – 11-esből)
ZTE FC–Budapest Honvéd 2–1(Futács 51. – 11-esből, Koszta M. 97., ill. Gazdag 32. – 11-esből) – hosszabbítás után
Puskás Akadémia FC–Újpest FC 1–2(Joao Nunes 83., ill. Tallo 45+2. – 11-esből, Beridze 84.)
Debreceni VSC (NB II)–BFC Siófok (NB II) 2–1(Tischler 10., Varga J. 120+2., ill. Gaál B. 90+1.) – hosszabbítás után
Szombathelyi Haladás (NB II)–Kisvárda Master Good 0–1(Navrátil 24.)
Ferencváros–Mol Fehérvár 1–2
(Stopira 13. – öngól, ill. Nikolics 8. – 11-esből, Stopira 40.)