MK: az extrém hófoci után járt a jutalom a tiszafüredieknek

2021.02.12. 08:28
Hóesés és rendkívüli hideg, no meg egy sikerre éhes Tiszafüred fogadta a ZTE-t a labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában. Az NB III-as együttes a vezetést is megszerezte a 9. percben, s miután NB I-es ellenfele megfordította a találkozott, az extrém körülmények között mindent megtett, hogy legalább a hosszabbítást kicsikarja. Bár ez nem sikerült, Dorcsák Zoltán vezetőedző, a tiszafüredi gólt szerző Szabó Tamás, valamint a csapat kapusa, Ladányi Patrik is arról beszélt az NSO Tv-nek, büszkék arra, hogy megszorongatták a Zalaegerszeget.

Videónkból az is kiderül, milyen jutalom járt a fiúknak a végsőkig tartó küzdelemért, hogyan élték meg a hófedte pályán játszott találkozót az első osztályú ellenféllel szemben, s hogyan esett nekik, hogy a szurkolók a kerítésen túlról is buzdították őket a rendkívüli hideg ellenére is.

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
TISZAFÜRED (NB III)–ZALAEGERSZEGI TE 1–2 (1–1)
Tiszafüred, zárt kapuk mögött. Vezette:
Csonka Bence (Punyi Gyula, Baghy Csaba)
TVSE: Ladányi P. (Fülöp G., a szünetben) – Háda, Mészáros N., Fehér Zs., Szövetes – Csiki, Vincze – Bíró P. (Tóth N., 76.), Barzsó, Szabó T. – Barna V. Vezetőedző: Dorcsák Zoltán
ZTE: Gyurján – Tanasin, Németh E., Bobál D., Gergényi – Kovács B. (Szankovics, a szünetben) – Szalay Sz. (Zimonyi, 74.), Vass P., Favorov (Papp L., a szünetben), Babati (Kun, 62.) – Koszta (Kálnoki-Kis D., 86.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Szabó T. (1–0) a 10., Bobál D. (1–1) a 15., Szankovics (1–2) a 47. percben