Hatalmas csatában, szerencsés góllal jutott tovább a Fradi

2016.03.02. 17:50
Bár odahaza kikapott a Videotontól a Ferencváros a labdarúgó Magyar Kupában, idegenben nagy csatában 2–1-re nyertek a zöld-fehérek, így ők jutottak a legjobb négy közé a sorozatban, ahol a DVSC-vel találkoznak.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Videoton–Ferencváros 1–2 (1–0)
Felcsút, Pancho Aréna, 2800 néző. Vezette: Kassai
Videoton: Danilovics (Kovácsik, 57.) – Nego, Juhász R., Lang, Stopira – Simon Á. – F. Oliveira, Pátkai (Haraszti Zs., 83.), Pölöskei Zs. (Suljic, 64.), Kovács I. – Feczesin R. Vezetőedző: Horváth Ferenc
A kispadon: Vinícius, Rudolf, Tischler, Szolnoki
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pintér Á., Ramírez – Gera, Nagy Á. (Böde, a szünetben), Trinks – Varga R. (Csukics, 85.), Sesták (Radó, 66.), Lamah. Vezetőedző: Thomas Doll
A kispadon: Jova (k.), Nagy D., Leandro, Gyömbér
Gólszerző: Stopira (21.), ill. Böde (52.), Kovácsik (82. – öngól)
Kiállítva: Pátkai (83.), Suljic (84.), ill. Trinks (84.)
Továbbjutott: a Ferencváros, 2–2-vel, idegenben rúgott gólokkal

AZ ELŐDÖNTŐBEN
Újpest–Békéscsaba
DVSC-Teva–Ferencváros

EGY HELYZET, EGY GÓL

Az őszi menetelés után meglepően rosszul kezdte a tavaszt a Ferencváros. Négy meccséből kettőt megnyert (de akkor sem játszott jól), kettőt elveszített. Az egyik vereségét éppena Videotontól szenvedte el, hazai pályán, a negyeddöntő első mérkőzésén.

Thomas Doll a melegítés alatt külön odament Ralf Zumdickkal Florian Trinkshez, hogy elmagyarázzon még valamit – kétségtelen, a télen érkező német középpályás eddig adós maradt a jó játékkal, most Hajnal Tamást kellett pótolnia.

Nem tette meg rosszul, jól kezdte a meccset, ahogy a Fradi is. A Videoton 4–1–4–1-es hadrendben játszott, Simon Ádám előtt Pátkai Máté és Pölöskei Zsolt is szerepet kapott, mivel a székesfehérváriak igyekeztek megtartani előnyüket, ám ahelyett, hogy csak ezt tették volna, hamar növelték is.

A 21. percben Pölöskei adott be balról szabadrúgást, az ötösről felugró Stopiralaza mozdulattal a jobb felsőbe fejelt. Dibusz Dénesnek esélye sem volt (1–0). Stopirának ez volt a hatodik meccse a Fradi ellen, és először vette be a zöld-fehérek kapuját.

Az első félidő vége előtt Stanislav Sesták kétszer is egyenlíthetett volna. Előbb Juhász Rolandnál volt sokkal gyorsabb, de kisodródott, mielőtt lőhetett volna, utóbb már valóban ziccerbe került, csak Braniszlav Danilovics volt vele szemben, ám nagyon rosszul oldotta meg a lehetőséget, a jobb lábára húzta a labdát és a kapusba lőtt.

NANÁ, HOGY JÖN BÖDE DANI!

A továbbra sem százszázalékos Böde Dánielt már a szünetben pályára küldte Doll. Mivel a csatár a szűrő Nagy Ádám helyére állt be, a Fradi átállt 4–2–3–1-re. Az egyenlítést azonban nem maga a hadrend (valamint nem is Kassai Viktor, aki az 50. percben nem adott büntetőt Varga Roland esése után) oldotta meg, hanem a csereként beszálló center zsenialitása.

Csupán hét percre volt szüksége, hogy bevegye a Videoton kapuját. Roland Lamah bal oldali beadása után játszi könnyedséggel fordult le Juhász Rolandról, majd közelről a kapuba helyezte a labdát (1–1).

Ha már Lamah, a szélső most őszi formájában játszott, nem a tavasz elejiben, amikor volt, hogy még a kezdőből is kimaradt. És a 80. percben ő döntött. Varga jobb oldali beadásánál az első gólt szerző Stopira kezezett a tizenhatoson belül. A büntetőt Lamah a kapufára rúgta. Ha Kovácsik a másik irányba vetődik, kipattan a labda, de balra dőlt, így a hátáról a kapuba pattant (1–2). Az MLSZ jegyzőkönyvében öngólként szerepel az eset.

Hatalmas pech–vagy hatalmas szerencse, nézőpont kérdése. A gól után elszabadultak az indulatok. A kispadról Pátkait állította ki Kassai, a pályánTrinks ésSuljic veszett össze, mind a ketten piros lapot kaptak.

Az eredmény viszont már nem változott. A Fradi magára talált, és idegenben szerzett góljainak köszönhetően megérdemelten jutott tovább, mert jobban játszott ellenfelénél. A címvédő ott van a legjobb négy között.

STOPIRA GÓLJA 0:17-TŐL, BÖDE TALÁLATA 1:35-TŐL, KOVÁCSIK ÖNGÓLJA 3:30-TÓL

„JOBB LENNE, HA NEM HAZAI BÍRÓ VEZETNÉ EZEKET A MÉRKŐZÉSEKET”

MAGYAR KUPA-ADATBANK ITT!

KORÁBBAN

DVSC-TEVA–NYÍREGYHÁZA 5–0(Takács T. 16., 37., 52., Tisza 71., Djelmic 85.)
Továbbjutott: a DVSC
, 7–1-es összesítéssel

TISZAÚJVÁROSI FC–ÚJPEST FC 0–2 (Cseke 61., Kabát 79.)
Továbbjutott: az Újpest FC, 10–1-es összesítéssel

KOZÁRMISLENY–BÉKÉSCSABA 1–1 (Kocsis A. 12., ill. Punosevac 53.)
Kiállítva: Takács P. (75. Békéscsaba)
Továbbjutott: a Békéscsaba, 3–2-es összesítéssel

A legjobb négy között tehát a címvédő.

94. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! TOVÁBBJUTOTT A FRADI.

93. perc Filipe Oliveira kicselezi Csukicsot, de elcsúszik, majd a tizenhatos előtt belerúg a szűrőbe. Utolsó hazai lehetőség?

92. perc
Haraszti teljesen fölöslegesen ellöki Csukicsot, aki okosan kihasználja, lefekszik a földre.

Úgy halljuk, a hazai közönség kissé elégedetlen a Kassai-team mai tevékenységével.

90. perc Böde ment fejjel Feczesin elől Kovács fejese után, majd Juhász lök nagyot Gerán.

Négy perc a ráadás.

87. perc Lang megtapossa ellenfelét, de tovább. Haraszti lövése és Nego beadása is pontatlan.

85. perc Vargát Vladan Csukics váltja, az utolsó mai csere.

84. perc Florian Trinks és Asmir Suljic összeverekedik. Trinks lerántotta, lökdösődött, Suljic taposott és lökdösődött. Mind a kettő ki is áll!

83. perc
A már lecserélt Pátkai Máté pirosat kap. Reklamált minden bizonnyal.

83. perc Haraszti Zsolt be, Pátkai le.

82. perc Lamah ballal a bal oldali kapufára lő, de a labda onnan a jó irányba vetődő Kovácsik hátára pattan, onnan meg a bal sarokba. 1–2!

80. perc TIZENEGYES! Varga jobb oldali beadásába Stopira teljesen fölöslegesen belekap bal kezével. Jó döntés Kassaitól.

78. percSimon ment középhátvédként Lamah bal oldali beadása után az ötösön.

77. perc
Nagy Feczesin–Nalepa csata, döntés nincs Kassaitól. „Fetrengenek egyfolytában” – panaszkodik Varga.

72. perc
Radó belelendült, nagyot rúg Pátkaiba.

Fegyelmezetten bekkel a Vidi, a Fradi játékából bántóan hiányzik a kreativitás.

72. perc
Varga jobb oldali beadását Nego estében hazaadja kapusának, mellel.

„Minden esetben ellenünk fújtok!” – mondja Doll a negyedik játékvezetőnek.

66. perc Radó András Sestákot váltja a vendégeknél.

66. perc Pintér jobbal 26-ról nem sokkal lő a léc fölé, Kovácsik biztosított.

Érkezik Radó is hamarosan.

64. perc Asmir Suljic váltja Pölöskeit a hazaiaknál.

62. perc Böde rossz helyre csúsztatja fejjel Pölöskei szabadrúgását, Stopira azonban hiába veszi célba szintén fejjel a bal felsőt, Gera odaér, és ment. Fejjel.

60. perc Nego passza éppen csak hosszú Feczesinnek, Dibusz vetődik, el is éri.

Böde eddig 19-szer lépett pályára a Vidi ellen, ez hatodik gólja, négy gólpassz mellett.

Még egy vendéggól, és már ők állnak továbbjutásra.

57. perc Kovácsik Ádám áll be.

56. perc Danilovics jobb combja megsérül kirúgás közben. Csere lesz.

Ez nem Juhász és Sesták meccse, maradjunk annyiban.

55. perc
Sesták a jobbon, megvárja, amíg Varga mellette lesre fut, majd két méterre képtelen elpasszolni társához.

54. perc Danilovics bátran kivetődik ismét Sesták elé.

52. PERC BÖDINHO! GYÖNYÖRŰ GÓL, KLASSZIKUS CSATÁRTELJESÍTMÉNY! Lamah balról ballal az ötösre ível, BÖDE DÁNIEL bal combbal leveszi a labdát, ezzel megforgatja Juhászt, jobbal meg a jobb alsóba lő. 1–1!

51. perc Kovács passzát a kapu elől 8 méternyire Feczesin a semmibe vágja.

50. perc
Varga betör a 16-osra, megforgatja Langot, majd összeakasztja lábait Stopira közeledtével, de nem kap 11-est.

47. perc
Oliveira megkavarja a jobbon Ramírezt, de a beadásba belelép Pintér.

Most állt át 4–2–3–1-re a Fradi.

46. PERC FOLYTATJUK!

45. perc
Nagy Ádám helyett Böde Dániel a pályán a vendégeknél. Szűrő helyett klasszikus középcsatár.

Tudta, hogy e két csapat már három kupadöntőt is vívott egymással? Részletek, videók ITT!

„Nem várhatjuk nyugodtabban a visszavágót – mondta a meccs előtt Feczesin Róbert. – Az egy gól sok mindenre lehet elég, de kevésnek is bizonyulhat. Felkészülten várjuk a visszavágót. Nem ülhetünk az eredményre. Magyarország egyik legjobb csapatával találkozunk, nehéz mérkőzés lesz, de magabiztosan várjuk a visszavágót, mindent tudunk a Fradiról. Nagyon bízom benne, hogy ki tudjuk ejteni a Ferencvárost, s teljesen mindegy, ki szerzi a gólunkat. Agresszív stabil védekezésre alapozva próbálhatja meglepni az FTC-t a Vidi. A Magyar Kupa első meccsén is nagyon meddő volt az FTC mezőnyfölénye. Ha stabilak tudunk maradni hátul, akkor eredményesek leszünk.”

Stopirának ez hatodik meccse a Fradi ellen, első kanadai pontját jegyezte az imént. Feczesin ritkán köszön be a zöld-fehéreknek, bajnokikon még egyszer sem volt eredményes ellenük.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

42. perc DANILOVICS! Lamah kiugratása tökéletes Sestáknak (Lang és Nego is beragadt), aki a balra elvetődő kapusba lő jobbal 14-ről, Ramírez meg átrúgja a kipattanót 20-ról Alcsútra.

41. perc Danilovics kirepül Sesták elé Lamah passza után.

36. perc
Trinks távolija pontatlan, Sesták jobbról belőtt labdáját meg kivágja a bal alsó elől Oliveira.

Nah, eddig kellett várni, hogy Doll dühös legyen, Nagy Ádám beadásának minőségével volt elégedetlen a Fradi vezetőedzője.

Kassai mutatja nagyon határozottan Horváth Ferencnek, hogy elég a reklamálásból.

33. perc EZ IS!
Gera futtatja egy lapos passzal Sestákot, aki látványosan gyorsabb, mint Juhász, de a légiós hosszan szökteti magát, a védő beéri a kapu előtt, és szereli végül.

30. perc ZICCER! Kovács passza remek Oliveirának, Ramírez nem áll a helyzet magaslatán, de a portugál sem, mert Pintér beéri a 16-oson, és elrúgja előle a labdát.

28. perc Stopira remekül ível a balon Feczesin elé, aki sokat pepecsel, Nalepa utoléri, szereli is.

26. perc
Nalepa és Juhász együtt ugrik fel fejelni, a labda a jobb felső felé pattan, Danilovics lehúzza a labdát.

Fehérvári gólöröm (Fotó: Hegedüs Gábor)

25. perc
Lamah elmegy a balon, beadását kivágja a rövid sarok elől Pölöskei.

21. PERC VEZET A VIDI, MÉGPEDIG EGY IGAZÁN FORMÁS TALÁLATTAL! Pölöskei adja be balról a szabadrúgást, jobbal, az ötösről felugró, Sestákot megelőző STOPIRA pedig laza mozdulattal a jobb felsőbe fejeli a labdát. Dibusznak esélye sem volt: 1–0!

20. perc Újabb sárga, Michal Nalepa labdát veszít, majd felrúgja becsúszva Kovácsot.

Taktikai érdekesség: 4–1–4–1-es hadrendben a Vidi, 4–3–3-ban a Fradi. A spanyolos, németes, guardiolás, vagy a hollandok klasszikus felállása lesz ma sikeresebb? Hamarosan kiderül.

18. perc Lamah nem éri el sarokkal Varga beadását a kapu torkában, de megússza, mert les.

16. perc Stanislav Sesták már nem ússza meg, Simont fektette meg oldalról becsúszva.

14. perc Kovács a földön, Nalepa nincs a sárgás listán.

12. perc
Lamah nem mer lőni 16-ról, Stopira meg ügyesen kiszorítja, majd hibázásra kényszeríti Gerát is.

A két csapat korábbi egymás elleni mérkőzései, jegyzőkönyvekkel ITT!

10. perc Simon Ádámé az első sárga, megröptette becsúszva Vargát. Trinks távoli szabadrúgását Juhász kifejeli Nalepa és Lamah elől.

8. perc
Varga 29 méteres szabadrúgása a sorfalé.

5. perc
Rákezdenek a szurkolók is. Telt ház nincs. Körülbelül 2500 néző lehet a Panchóban.

Dollt általában idegeskedni látjuk, de most tapssal jutalmazza azt, ahogyan csapata kezdte a találkozót.

3. perc
Ismét Sesták fejel kapura egy szöglet után, de most még jobban célt téveszt az ötös előteréből.

1. perc
Stopira szereli a jobbon Vargát, aki a szöglet után bead, Sesták meg az ötösről a jobb alsó mellé fejel. MÁRIS HELYZET!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A bevonuló cserejátékosok közül Leandro és Rudolf megmutatták, ellenfelek és nem ellenségek, jókedvűen heccelték egymást, de Böde és Haraszti (akik néhány hónapja még egymás csapattársai voltak) is viccelődött egymással.

A vendégeknél Hajnal és Batik sérült, Busai nincs a keretben, a hazaiaktól Fejes maródi.

A melegítés során Doll és Zumdick külön is odament a melegítő Trinksnek magyarázni. Egy biztos, a német középpályás egyelőre adós a kiugróan jó teljesítménnyel, de ma bizonyíthat.

„Ez a kupa sajátossága, ezúttal nem lehet hibázni. A Videoton 1–0-s előnyben van, de képesek vagyunk gólokat szerezni, és megfordítani a párharcot – mondta a fradi.hu-nak a szerdai kupavisszavágóval kapcsolatban Thomas Doll.

Az örökmérleg a zöld-fehérek felé hajlik: 42 siker, 22 bukás 24 iksz mellett, 142 rúgott, 94 kapott góllal.

1999, Fodor Tibor

Kíváncsi öt plusz egyérdekes tényre a Fradi–Vidi csatákból? Akkor katt ide!

„Ha lehetne választani az eddigi győzelmeink közül, akkor a szombati biztosan ott lenne a kedvencek között, mert tényleg az utolsó pillanatig mentek előre a srácok, aminek meg is lett a gyümölcse – erre a mentalitásra lehet építeni a Ferencváros ellen is. Úgy játszunk majd, mintha 0–0-ról indulna a párharc, különösebben nem változtatunk a játékunkon amiatt, mert egygólos előnnyel várjuk a visszavágót, tehát szeretnénk gólt, gólokat szerezni ma este is. Minden együttes életében előfordul az, hogy egyszer-kétszer gyengébben játszik, a Fradinál úgy tűnik, ez az idő most jött el, ettől azonban nem lett gyengébb csapat, mint korábban. Kezdjük megszokni a Pancho Arénát is, ha a szurkolóink olyan hangulatot teremtenek, mint legutóbb, akkor tényleg hazai pályán érezhetjük majd magunkat" így a vidi.hu.-nHorváth Ferenc.

Felcsúton, ahol sokkal közelebb vannak a nézők a pályához, mint az átépítésre váró Sóstói Stadionban, vagyis jó hangulatban találkozik a pillanatnyilag három legerősebbnek tartott magyar csapatból kettő – ez a tavasz legjobb mérkőzése is lehet!

Nem is olyan régen, 2015 októberében vette át Bernard Casoni örökét a Videoton kispadján, a szétesett bajnokcsapat akkor indult el felfelé. Igaz, tavaly ősszel Radó András góljával az FTC legyőzte a Vidit, ám a februári kupamérkőzésen sikerült a visszavágás, így Feczesin Róbert szemfüles fejesével (mintha csak a kilencvenes években Horváth Ferencet láttuk volna) a Videoton várja előnyből a kupavisszavágót.

1995 tavaszán az Üllői úton győzött az akkor Parmalatnak hívott fehérvári együttes, a Fradi addigra megnyerte már a bajnoki címet, a vendégcsapat a kiesés ellen küzdött (végül osztályozón maradt bent). A 3–2-es vendégsikerből a kiváló képességű támadó távoli lövésből elért góllal vette ki a részét. 1995 őszén az FTC a Bajnokok Ligájában vitézkedett, ám közben győzött Székesfehérváron 2–1-re, mondani sem kell, a hazaiak gólját ki fejelte – a kapunak háttal állva...

Nem csoda, ha Horváth Ferenc számára, akiért akkoriban rajongtak a Ferencváros szurkolói, és aki ma már a Videoton vezetőedzője, a szerdai mérkőzés nem lesz hétköznapi, miközben a zöld-fehérek szurkolói, akik látták őt annak idején a csapatukban játszani, szintén nem felejtették el őt.

Idén lesz húsz éve, hogy Horváth Ferenc egy rá oly jellemző gólt szerzett a Ferencváros–Newcastle United UEFA-ku-pa-meccsen (3–2-re győzött a Fradi): a hosszú indításra más talán el sem indult volna, ám hiába volt az angol csapat kapusa és védője is előnyösebb helyzetben, Horváth végül megszerezte a labdát, és az üres kapuba gurított – tombolt a zsúfolásig telt Üllői úti aréna...

„Nem tulajdonítok annak sem nagy jelentőséget, hogy Kispesten megbotlott a Fradi, a bajnoki címet már oda lehet neki adni, így aztán már-már fontosabb lehet számára a Magyar Kupa – folytatta Pátkai Máté. – Biztosan tökéletesen koncentrálva lép ellenünk pályára."

Ha nem is a fehérvári fór, a Ferencváros nem éppen klasszis formája ugyanakkor a Videoton malmára hajthatja a vizet.

„Mert megnyugtatónak nem nevezhető az előnyünk, aminek persze kétségkívül örülünk, és szeretnénk is megtartani – mondta Pátkai Máté, a Fehérváron alapemberré váló középpályás. – Az egy nullás Üllői úti győzelmünk után természetesen nagy csalódást jelentene, ha nem jutnánk tovább, de az esélyek olyan nagyon nem különböznek."

És mert az első mérkőzésen egygólos hátrányt szedett össze, tavasszal tovatűnő küzdeni tudására ismét szüksége lesz. Főként, hogy a Videoton elszánt, de még véletlenül sem megelégedett.

„Néhány játékos fel kell tegye magának a kérdést, megtesz-e mindent a Fradi sikeréért. A labdarúgás olyan játék, amelyben harcolni kell. Sokan nagyon elégedettek magukkal, ehelyett azonban futni kell, harcolni, alázattal játszani" – nyilatkozta a Honvédtól elszenvedett vereség után Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője, és hogy a verbális vesszőzés hatott-e, arról szerdán mindjárt képet kaphatunk, amikor is a csapat a Videoton vendégeként lép fel a Magyar Kupa visszavágóján Felcsúton.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VIDEOTON–FERENCVÁROS LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA-NEGYEDDÖNTŐ VISSZAVÁGÓJÁNAK ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!