A Fehérvár kiejtette a Vasast, készülhet az FTC ellen az MK-ban

H. D.H. D.
2021.02.10. 19:35
A labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában az élvonal harmadik helyén álló Mol Fehérvár FC idegenben 2–1-re legyőzte a másodosztályú Vasast, így bejutott a nyolcaddöntőbe, s a Ferencvárossal találkozik február végén.

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ
VASAS FC (NB II)–MOL FEHÉRVÁR FC 1–2 (1–2)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Karakó
Vasas: Rados – Szivacski, Litauszki, Tóth B., Kalmár O. – Pátkai (Silye, 68.) – Hinora (Kapornai, 84.), Szatmári L., Köböl (Viczián, 58.), Pekár (Radó, 58.) – Feczesin (Balajti, 68.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Mol Fehérvár: Kovács D. – Bolla (Nego, 20.), Rus, Stopira, Fiola, Hangya – Alef, Pinto – Petrjak (Houri, 72.), Zivzivadze (Nikolics, 72.), Bamgboye (Szabó L., 72.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Rus (34. – öngól), ill. Zivzivadze (3.), Petrjak (23.)

A Magyar Kupa 8. fordulójának legizgalmasabbnak ígérkező összecsapását szerda este rendezték meg Angyalföldön: az NB II-ben a feljutást jelentő második helyen álló Vasas az élvonalban csak botladozó, jelenleg a dobogó legalsó fokát elfoglaló Mol Fehérvárt fogadta.

Márton Gábor közel sem tartalékos kezdővel küldte fel a pályára a csapatát, s ennek már a 3. percben meglett az eredménye: Ivan Petrjak tolta el a labdát a kapuból rossz ütemben kilépő Ivan Rados mellett, tüzelt, lövését azonban blokkolták – a fővárosiak szerencsétlenségére a labda a hosszú oldalon üresen érkező Budu Zivzivadze elé pattant, s ő közelről nem hibázott. 0–1

Nem sokkal később egy brutális belépő borzolta a kedélyeket, Kalmár Olivér nagyon csúnyán odacsúszott Bolla Bendegúznak, akit az eset után le is kellett cserélni – miközben a Vasas 19 éves játékosa megúszta egy sárga lappal.

Húsz perccel később, kissé váratlanul megduplázta előnyét a vendégcsapat. Petrjak lövése után Tóth Bencén pattant meg a labda, amely így védhetetlenül a kapu jobb alsó sarkába hullott – Radosnak esélye sem volt. 0–2

A 31. percben Adrian Rus – a visszajátszások alapján lesről – a kapufára fejelte a labdát, három perccel később pedig öngólt hozott össze: a román válogatott védő Szatmári Lóránd jobb oldali beadása után küldte a saját kapujába a labdát. 1–2

A második félidő elején elsősorban Pekár László révén veszélyeztettek a hazaiak, a fehérváriak védelme azonban jól zárt, amikor pedig szükség volt rá, Kovács Dániel védett. Az első félidővel ellentétben a másodikban elmaradoztak a helyzetek, a Fehérvár taktikus játékkal megtartotta az előnyét, 2–1-re nyert, és készülhet a Ferencváros elleni nyolcaddöntőre, amelyet február végén rendeznek meg a Groupama Arénában.

A 8. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
2021. február 9., kedd
Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Diósgyőri VTK0–3 (Gál R. 31. – öngól, Ivanovszki 44., Grozav 58.)
Szolnoki MÁV FC (NB II)–Újpest FC0–2 (Tallo 44. – 11-esből, Csongvai 45+2.)

2021. február 10., szerda
Dorogi FC (NB II)–Ferencváros1–2 (Girsik 75. – 11-esből, ill. Baturina 21., Nagyházi 55. – öngól)
Hódmezővásárhelyi FC (NB III)–Puskás Akadémia FC0–3 (Plsek 13. – 11-esből, Kiss. T. 47., Nagy Zs. 84.)
Kazincbarcika (NB II)–MTK Budapest 1–4(Kovács M. 47. ill. Mezei 38., 63., Varga R. 70., Prosser 72.)
Dunavarsány (Pest I.)–Budafoki MTE0–11 (Romic 12., Szabó M. 29., 40., 44., Zsóri 47., 65., Ihrig-Farkas 55., 57., Khiesz 79., Lőrinczy 88., Kulcsár K. 90+1.)
Tállya KSE (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 5–3 (Ondó 53., 85., Tóth Sz. 55., Serecin 61., Szegedi 65., ill. Balázs Zs. 30., 32., Szarka 90+2.)
Debreceni EAC (NB II)–Debreceni VSC(NB II) 1–2 (Sidibe 62. – 11-esből, ill. Bévárdi 23., Tischler 50.)
Taksony (NB III)–BFC Siófok(NB II)1–4 (Fekete O. 66., ill. Elek B. 47., 59. – az elsőt 11-esből, Hajnal G. 68., Kecskés 89.)
Soroksár (NB II)–Kisvárda1–2 (Pászka 8., ill. Ötvös 16., Horváth Z. 26.)
III. Kerületi TVE (NB III)–Budapest Honvéd1–3 (Remili 22., ill. Gale 13., Bőle 38., B. Traoré 40.)
Csákvár (NB II)–Paksi FC2–3 (Madarász 2., Sejben 63., ill. Gévay 6., Sajbán M. 12., Szakály D. 44.)
Pécsi MFC (NB II)–Szombathelyi Haladás(NB II) 0–1 (Dragóner F. 87.)
FC Ajka (NB II)–Mezőkövesd1–2 (Szűcs K. 36., ill. Pillár 39., Martic 76.)

Vasas FC (NB II)–Mol Fehérvár 1–2 (Rus 34. – öngól, ill. Zivzivadze 3., Petrjak 23.)

7.: Puskás Akadémia FC–Újpest FC
8.: Debreceni VSC (NB II)–BFC Siófok (NB II)

NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA(a nyolcaddöntők sorszáma)
2–1
4–7
3–5
6–8

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: a szabadrúgás veszélytelen volt, véget ért a mérkőzés. A Mol Fehérvár 2–1-re nyert, így készülhet a nyolcaddöntőre, amelyben a Ferencvárossal találkozik.

90+3. perc: Rus teperte le Balajtit a felezővonal közelében, ez is megért egy sárga lapot.

90+2. perc: Pinto sárgult be, Radót rúgta fel.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Kapornai reklamálásért kapott egy sárga lapot.

88. perc: Kovács jó ütemben lépett ki a kapujából, és becsúszva elrúgta a labdát Radó elől.

85. perc: Kapornai jobbról tette középre a labdát, amely csak centikkel suhant el a jobb oldali kapufa mellett.

84. perc: Hazai csere, Hinora helyére Kapornai állt be.

82. perc: Houri bal oldali szöglete után Alef fejelt, de a gólvonalon álló Hinora fejjel nagyot mentett.

81. perc: Hangya bal oldali beadása után Nikolics elől mentettek szögletre a hazaiak.

78. perc: Viczián rúgta fel Rust a felezővonal közelében.

72. perc: Hármas csere a fehérváriaknál, Zivzivadze, Bamgboye és Petrjak le, Nikolics, Szabó Levente és Houri be.

71. perc: Hangya bal oldali beadása után szögletre pattant a labda. Petrjak sarokrúgása veszélytelen volt.

68. perc: Újabb kettős csere a Vasasnál, Feczesin és Pátkai le, Balajti és Silye be.

62. perc: Pátkai kapott sárga lapot.

61. perc: Feczesin bal oldali beadása után Pinto mentett nagyot becsúszva.

58. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Pekár és Köböl le, Radó és Viczián be.

54. perc: Pekár lépett ki nagy helyzetben, lövés helyett azonban a cselt választotta, csak második szándékból lőtt, ekkor azonban Stopira blokkolta a próbálkozását.

54. perc: Nego visszakészítése után Petrjak becsúszva a kapu mellé küldte a labdát.

50. perc:Pekár tüzelt kissé balról ballal, Kovács azonban egy szép vetődés után elütötte a labdát.

Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–1-re vezet a Fehérvár.

45+1. perc: Bamgboye Nego jobb oldali beadása után nagy nehezen a kapuba juttatta a labdát, ám a partjelző intésére a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

45. perc: Kettő perc a ráadás.

44. perc: Rus 17 méterről a sorfalba lőtte a labdát, majd Fiola bombázta a kapu fölé a kipattanót.

43. perc: Hinora szabálytalankodott Hangyával szemben, szabadrúgást kapott a Fehérvár.

40. perc: Újabb sárga lap villant, ezúttal Szivacski lépett rá Bamgboye lábára.

38. perc: Nagy mentés! Petrjak jobb oldali éles szögből leadott lövése után Radoson túljutott a labda, de Szivacski becsúszva mentett Bamgboye elől.

34. perc: ÖNGÓL! SZÉPÍTETT A VASAS! Szatmári jobb oldali beadása után a menteni igyekvő Adrian Rus a saját kapujába lőtte a labdát néhány méterről. Kovács mozdulni sem tudott. 1–2

31. perc: KAPUFA! Egy szabadrúgás után Rus fejelt, de a jobb oldali kapufa kisegítette a hazaiakat. Igaz, a lassítások alapján több fehérvári is lesen volt.

23. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Pinto passza után Ivan Petrjak senkitől sem zavartatva átvette a labdát, tolt egyet rajta, majd 20 méterről lőtt. A blokkolni igyekvő Tóth Bencén irányt változtatott a labda, amely így a jobb alsó sarokban kötött ki – Radosnak esélye sem volt. 0–2

20. perc: Megtörtént a csere, Bolla helyére Loic Nego állt be.

Nego készülődik a kispadnál.

16. perc: Hinora tüzelt 15 méterről, de nem találta el a kaput.

15. perc: Bolla nem tud ráállni a bal lábára, minden bizonnyal Márton Gábornak hamarosan cserélnie kell.

14. perc: Bollát ápolni kell, a felvételek alapján érthető, hogy miért vannak óriási fájdalmai.

13. perc: Kalmár nagyon csúnyán odacsúszott Bollának, sárga lapot kapott érte. A lassítások alapján ezért a belépőért egy piros lap sem lett volna túlzás, sőt…

13. perc: Kalmár bal oldali beadása után Szatmári kapásból nem találta el a labdát.

12. perc: Petrjak jobb oldali beadása után Rados nagy nehezen megfogta a labdát.

10. perc: Bolla próbálkozott meg egy lövéssel 15 méterről, de nem találta el a kaput.

7. perc: Hangya bal oldali szöglete után tisztáztak a hazaiak.

3. perc: GÓL! MÁRIS VEZETÉST SZERZETT A FEHÉRVÁR! Egy hosszan előrevágott labdára rossz ütemben lépett ki a kapujából Rados, Petrjak eltolta mellette, majd lőtt, de sikerült blokkolni a hazaiaknak. A lepattanó labda azonban éppen a hosszú oldalon üresen érkező Budu Zivzivadze elé került, ő pedig egy lépésről, jobbal az üres kapuba lőtt. 0–1

Az angyalföldiek piros-kék, a fehérváriak fehér szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Szakad az eső, de a pályára nem lehet kifogás, remek állapotban van a gyep.

A Mol Fehérvár az NB I harmadik helyén áll, hátránya 16 pont az éllovas Ferencváros mögött.

A Vasas a feljutást jelentő második helyen áll jelenleg az NB II-ben.

A tét a nyolcaddöntő, a továbbjutóra a Ferencváros vár a legjobb 16 között.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Vasas FC–Mol Fehérvár FC mérkőzés a Magyar Kupa 8. fordulójában. Tartsanak velünk!