Az Újpest nyerte meg a szolnoki „mocsárjárást″

2021.02.09. 19:40
A labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában az Újpest 2–0-ra nyert nagy csatában a Szolnok otthonában, ezzel a legjobb 16 közé jutott.
Csongvai Áron és Kurdics Levente vízen is járt olykor (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Csongvai Áron és Kurdics Levente vízen is járt olykor (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ
Szolnoki MÁV FC (NB II)–Újpest FC 0–2
(0–2)
Szolnok, Szolnoki Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh G.
Szolnok:
Molnár-Farkas – Szekszárdi, Kovács O., Bárdos – Rokszin (Lakatos I., a szünetben), Tajti B. (Sitku L., 61.), Kónya (Tóth Be., 61.), Tisza K., Kotula – Kurdics (Berdó, a szünetben), Novák Cs. Vezetőedző: Csábi József
Újpest: Banai – Pauljevics (Máté Zs., 59.), Kasztrati, Risztevszki, Antonov – Csongvai (Bjelosz, 88.), Onovo (Stieber Z., 59.) – Katona Mátyás, Szakály P., Mucsányi (Beridze, 36.) – Tallo (Perosevic, 59.). Vezetőedző: Michael Oenning
Gólszerző: Tallo (44. – 11-esből), Csongvai (45+2.)

Gyakran hivatkoznak a sportolók a külső körülményekre, a futballisták szeretnek panaszkodni a pályára, de ezúttal higgyék el a kedves olvasók: a közhelyekben szívesen emlegetett „mély talaj” igencsak megnehezítette a játékosok dolgát.

Dicséretes módon egyik mester sem tartalékolt különösképpen ezen a mérkőzésen, a hazaiaktól az eltiltása után visszatért Novák Csanád volt a legaktívabb, bár egy szöglet után a saját kapuja előtt éppen róla pattant a labda véletlenül Nemanja Antonov elé, aki azonban az ötös jobb sarka elől nem tudott a kapuba lőni.

Az első félidő hajrájáig a Szolnok alkalmazkodott jobban a vizes-füves sporthoz, de akkor ellépett az Újpest: előbb Junior Tallo értékesítette higgadtan a Katona Mátyás által kiharcolt büntetőt, majd Katona szögletét nagyon pontosan fejelte a hazai kapuba Csongvai Áron.

Két kihagyott újpesti helyzettel indult a második félidő, ezután visszább vettek a tempóból a lila-fehérek, de mivel a szolnokiak nem adták fel, és jól szerepeltek Csábi József cseréi is, izgalmas maradt a mérkőzés, mert Kovács Olivér és Kotula Máté is helyzetbe került – de mindkétszer védett Banai Dávid.

Az utolsó percekre is jutottak helyzetek, Georgi Beridzének egyenesen egy ziccer, de rosszul célzott, Novák jobblábas, távoli lövése elsuhogott a jobb alsó sarok mellett, majd a támadó még a 93. percben is gólt lőhetett volna, de Banai ismét nagyot védett. 0–2

Korábban
TARPA FC (megyei I.)–DVTK 0–3 (0–2)

A legjobb 16 között tehát az Újpest.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Tisza lövését blokkolja Kasztrati, Nováké a lecsorgó, jobbal 13-ról a bal alsót veszi célba, de véd vetődve Banai!

Kettő perc a ráadás.

90. perc Novák lő jobbal a jobb alsó mellé egy kissé jobbról járó, 28 méteres szabadrúgást.

89. perc ZICCER, Beridze ballal, spiccel az ötös bal sarkáról gyatrán a bal alsó mellé lő!

88. perc Csongvai le, Miroszlav Bjelosz be.

87. perc
Beridze beadását Kovács leveszi Szakálynak, aki nem tud lőni, eltűnik a labda a víz alatt.

86. perc Stieber jobb oldali szabadrúgását kirúgja a bal alsó előteréből Tóth, az újabb Stieber beadása magasabb, de ezt gyengén fejeli 12-ről kapura Csongvai.

81. perc Tóth jobb oldali szabadrúgára ügyesen lép ki Banai, lökik is, szabadrúgás.

79. perc Tóth jobb oldali beadását Tisza csuka mozdulattal 14-ről a bal felső mellé fejeli!

73. perc EZ IS, Tisza jobb oldali beívelését Novák Kotula elé fejeli, aki az ötös bal sarkáról a kapusba lő! Kovács meg balról, 22-ről nem sokkal teker a léc fölé.

71. perc NAGY VÉDÉS, Kovács jobbal a bal alsóba lőne egy remek ívelést, Banai balra vetődve elcsípi a tízméteres lövést!

71. perc Novák nem találja el jól fejjel Tóth bal oldali beadását, mert zavarta őt az ötösön egy csapattársa!

68. perc Sitku jobb oldali beadására szépen jön ki Banai.

65. perc Kovács lő jobbal 24-ről a sorfalba egy szabadrúgást, jobbal.

61. perc Kónya és Tajti le, Tóth Benjámin és Sitku László be a Szolnoknál.

60. perc TajtiBalázs kap sárga lapot Antonov lerántásáért.

59. perc Máté Zsolt Pauljevicset, Antonio Perosevic Tallót váltja a vendégeknél. Stieber Zoltán pedig Onovót.

57. perc Katona Mátyás kap sárga lapot Kovács visszahúzásáért.

56. perc Beridze ismét labdát szerez, passzát Tallo ballal 19-ről egy védőbe rúgja, a kipattanót Beridze jobbal 17-ről meg a bal sarok felé, de fogja a labdát a kapus.

51. perc Katona jobb oldali szögletét az ötösről nem sokkal fejeli a jobb alsó sarok mellé Tallo!

48. perc
Antonov ballal 24-ről a kapus elé lő.

46. perc Beridze jobbal a bal alsó mellé lő kissé balról, 23-ról, méterekkel. Csábi nagyon mérges.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc
Rokszin és Kardics le, Lakatos István és Berdó Péter be a hazaiaknál.

MOL MAGYAR KUPA
A 8. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

Február 10., szerda
13.00:
Hódmezővásárhelyi FC (NB III)–Puskás Akadémia FC
13.00:Kazincbarcika (NB II)–MTK Budapest
13.00:Dunavarsány (Pest I.)–Budafoki MTE
13.00:Tállya KSE (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II)
13.00:Debreceni EAC (NB II)–Debreceni VSC (NB II)
13.00:Taksony (NB III)–BFC Siófok (NB II)
13.00:
Soroksár (NB II)–Kisvárda
13.00:
Dorogi FC (NB II)–Ferencváros (Tv:M4 Sport)
13.00:III. Kerületi TVE (NB III)–Budapest Honvéd
13.00:
Csákvár (NB II)–Paksi FC
14.00:
Pécsi MFC (NB II)–Szombathelyi Haladás (NB II)
15.00:
FC Ajka (NB II)–Mezőkövesd
19.45:
Vasas FC (NB II)–Mol Fehérvár (Tv:M4 Sport)
Február 11., csütörtök
13.00:Tiszafüred VSE (NB III)–Zalaegerszegi TE FC

A 9. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA (NYOLCADDÖNTŐ)
1.: Csákvár (NB II)/Paksi FC–Dunavarsány (Pest I.)/Budafoki MTE
2.: Dorogi FC (NB II)/Ferencváros–Vasas FC (NB II)/Mol Fehérvár FC
3.: Pécsi MFC (NB II)/Szombathelyi Haladás (NB II)–Soroksár (NB II)/Kisvárda
4.: FC Ajka (NB II)/Mezőkövesd–Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)/Diósgyőri VTK
5.: Tiszafüred VSE (NB III)/Zalaegerszegi TE FC–III. Kerületi TVE (NB III)/Budapest Honvéd
6.: Tállya KSE (NB III)/Kaposvári Rákóczi FC (NB II)–Kazincbarcika (NB II)/MTK Budapest
7.: Hódmezővásárhelyi FC (NB III)/Puskás Akadémia FC–Szolnoki MÁV FC (NB II)/Újpest FC
8.: Debreceni EAC (NB II)/Debreceni VSC (NB II)–Taksony (NB III)/BFC Siófok (NB II)

NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA(a nyolcaddöntők sorszáma)
2–1
4–7
3–5
6–8

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

Beridze: 2 MK-meccs az idényben, 4 góllal és 1 assziszttal. Az Iváncsa és a Dunaújváros ellen.

Tallo: 16 meccs az idényben, 4 góllal s 4 gólpasszal.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Katona jobb oldali szögletét CSONGVAI ÁRON az ötös rövid, azaz jobb sarkáról a kapu jobb sarkába fejeli, félmagasan. 0–2!

45+1. perc Hopp, a Tajtit szerelő Beridze lő jobbal milliméterekkel a bal alsó mellé. Korner.

45. PERC BENT IS VAN, JUNIOR TALLO jobbal a léc alá lő, Molnár-Farkas jobbra el. 0–1!

44. perc BÜNTETŐ, Katona megindul a jobbon, elsodorja őt a kivetődő hazai kapus, jogos a 11-es.

41. perc Két ígéretes hazai támadás, egy-egy rossz beadással a végén.

36. perc Georgi Beridze váltja.

32. perc Csere lesz, Mucsányi rosszul esik, a jobb bokája fáj.

30. perc MELLÉ, gyertyát rúg egy hazai védő, Novák rossz helyre fejeli a labdát, Antonov az ötös jobb sarka elől ballal félmagasan a túlsó sarok mellé lő.

28. perc Tallo földharcban is jó, Katona ballal 19-ről kapura lőhet így, ment azonban a 16-oson Szekszárdi.

27. perc Tisza 22 méteres lövését Novák blokkolja véletlenül. Főszereplő.

27. perc Hárommeccses eltiltása után tért vissza Novák, most Rokszinhoz passzolt egy felívelt labdát, visszakapta azt, és 24-ről nem sokkal lőtt a jobb alsó mellé.

26. perc Antonov jobb oldali sarokrúgását a levegőbe fejeli Risztevszki, leszedi a labdát Molnár-Farkas.

25. perc Novák kifejeli az ötösről Szakály bal oldali, jobblábas beadását.

Ez Novák 10. mérkőzése az Újpest ellen, 1 gólnál és 2 gólpassznál tart. A Kecskemét, a Vasas és a Mezőkövesd színeiben játszott ellene.

22. perc Tajti emelését elfejeli Novák elől Risztevszti. Novák a házi gólkirály, 7 góllal.

19. perc Tallo megzavarja Szekszárdit, korner.

17. perc Banai vetődik ki szépen a 16-os jobb sarkán Rokszin elé, aki jobban számolta ki a labda helyét a pocsolyában, mint Pauljevics. Hazai tócsa.

16. perc Antonov passzol balról Szakály elé, de szépen jön ki a hazai kapus, Molnár-Farkas.

11. perc EZ IS AZ, Antonov bal oldali beadását hét méterről a léc fölé fejeli Mucsányi. Aki először kezd az Újpestben tétmérkőzésen.

9. perc HELYZET, Novák ad be Rokszin passza után jobbról, az ötösön elesik Pauljevics, de közben ment az érkező és gólra éhes Kotula elől.

5. perc Megáll a labda a vízen, lecsapna rá Kotula, de eszmél Risztevszki, és ment a 16-os jobb sarka előtt.

3. perc Antonov lő ballal 24-ről kőkeményen kapura, blokkol mellel hősiesen egy hazai védő, Szekszárdi. Ápolás. Folytatja.

2. perc Kónya jobb oldali beadására kijön szépen Banai, Pauljevics indulna, de elcsúszik. Mély a talaj.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta lilában.

Szolnokon kellemetlen eső.

Bjarnason a Valurtól visszatérve, tavasz elején a Mol Fehérvár, a Mezőkövesd és a Ferencváros ellen elvesztett bajnokikon is az Újpest FC meccskeretének tagja volt, ám egyetlen játékpercet sem kapott 2021-ben.

Az ujpestfc.hu felidézi, két gólja akadt azért lila-fehérben az U19-es izlandi válogatott labdarúgónak: az FC Ajka elleni Magyar Kupa-találkozón szerezte ezeket – sőt, azon az összecsapáson egy gólpasszt is kiosztott.

A svéd élvonalban szereplő IK Siriusnál folytatja pályafutását Aron Bjarnason – számolt be előbb az uppsalai együttes, majd az újpesti klub hivatalos honlapja is. A 25 éves támadó 2019 nyarán lett az Újpest FC játékosa, 16 NB I-es meccsen lépett pályára, gólt nem szerzett, majd az előző év májusában kölcsönadták hazájába, a Valurnak.

Az újpestiek is kellő önbizalommal várják a keddi találkozót. Nem csoda, hiszen eredményes futballal verték meg 3–1-re az MTK Budapestet bajnoki mérkőzésen. Érthetően Michael Oenning vezetőedző is elégedetten szólt a látottakról, s bizakodva várja a kupameccset. A szakvezető abban reménykedik, hogy Szolnokon is kellő összhangban működnek majd együtt a csapatrészek, különösképpen a védelemmel volt megelégedve, s mindenképpen jó jelnek tartja a kupameccs előtt, hogy stabilizálódott a hátsó sor is.

A középpályás meghatározó játékosa az NB II-es együttesnek, mert nem csak a védekezésből veszi ki részét, de feltalálja magát a kapu előtt is, s egyáltalán nem a véletlen műve, hogy öt gólnál tart a bajnokságban. „Természetesen örültem, hogy gót szereztem a DVSC ellen, viszont van kihívás előttem, hiszen a Magyar Kupában még nem voltam eredményes, ám ami késik, nem múlik – jó is lenne, ha az Újpest elleni meccsen megtörne a jég. Amennyiben még szombat délelőtt kérdezett volna valaki az esélyekről, akkor biztos továbbjutást emlegetek, de azóta láttam Simon Krisztiánékat az MTK elleni bajnokin, s bizony kicsit elbizonytalanodtam, így óvatosan azt mondom, a futballban minden megtörténhet, akár az is, hogy nyerünk. Nálunk nincsenek sztárok, viszont jó emberek alkotják a keretet, s az alázatos munka meglátszik a pályán. Az állandóság miatt fokozatosan fejlődünk, s nagyobb célokat is megfogalmazunk magunknak, most például azt, hogy tévés meccsen miért ne verhetnénk ki az Újpestet is a kupából.”

Visszakanyarodva az NB II-es tabella listavezetője, a DVSC elleni győzelemhez, a 2–1-es bajnoki sikerhez egy góllal járult hozzá a hazaiak 28 éves középpályása, Tisza Kálmán, aki ifistaként a Magyar Futball Akadémián nevelkedett. „Három évet töltöttem a Honvédnál, ám a felnőttcsapatban csak Ligakupa-mérkőzésen játszottam, de az akadémián szerzett tudást Szolnokon hasznosíthatom” – mondta lapunknak Tisza Kálmán.

Bravúrt hajtott végre szombaton az NB II-ben szereplő Szolnoki MÁV, ugyanis a másodosztályban először győzte le a csapat a Debreceni VSC-t. Nos, kedden megismételhetik a sikert a szolnokiak, igaz, nem a bajnokságban hanem a Magyar Kupában, hiszen a legjobb tizenhat csapat közé jutásért az Újpestet fogadják.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZOLNOK–ÚJPEST LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!