Magyar Kupa: hátrányból nyert Mátészalkán az Újpest, Dorogon győzött a Honvéd

D. S. B.D. S. B.
2022.09.17. 15:05
Hátrányból győzte le megyei első osztályú ellenfelét, a Mátészalkát az élvonalbeli Újpest a Mol Magyar Kupa 3. fordulójában, a fővárosi lila-fehérek a szabolcsiak korai találatára hat góllal válaszoltak. A Honvéd hamar eldöntötte az NB II-es Dorog elleni találkozóját, hiszen a kispestiek már 15 perc után két góllal vezettek. Az NB II-es Békéscsaba is bejutott a legjobb 32 közé, simán győzött a megye I-es Szegedi VSE otthonában.
Hátrányból nyert Mátészalkán az Újpest
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Kovács Péter)
Hátrányból nyert Mátészalkán az Újpest A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Kovács Péter)

MÁTÉSZALKAI MTK–ÚJPEST FC

A megyei első osztályú Mátészalkai MTK vendégeként kezdte a Mol Magyar Kupa 2022–2023-as idényének küzdelmeit a sorozatot tizenegyszer megnyerő Újpest, de nem a lila-fehérek szája íze szerint kezdődött a találkozó, hiszen a szabolcsi csapat a 8. percben Sárosi Máté góljával megszerezte a vezetést.

A játékrész derekán egyenlítettek a fővárosiak, egy szöglet utáni lecsorgó labdát közelről Csongvai Áron passzolt a kapuba.

Újabb három perccel később már a lila-fehérek vezettek, a jobb oldali beadásra tökéletes ütemben érkezett a liláknál első gólját szerző Csoboth Kevin.

A vendégek még a szünet előtt kétgólosra növelték előnyöket, a 41. percben Csoboth bal oldali beadását Fernand Gouré fejelte közelről a kapuba.

A fordulás után sem álltak le az újpestiek, a 62. percben egy szép kiugratás után Dzenan Burekovics a bal oldalról lőtte ki a mátészalkai kapu jobb alsó sarkát. Aztán a 73. percben Matija Ljujics is betalált, amikor a jobb oldali beadás után a lefejelt labda a kapusról elé került és azt közelről az üresen tátongó kapuba pofozta.

A 6–1-es vendégsikert a 83. percben Varga György állította be, tizenegyest értékesítve.

DOROGI FC–BUDAPEST HONVÉD

A Honvéd már három perc után vezetett a másodosztályú Dorog otthonában, amikor Richlord Ennin bal oldali beadása a védőkről pattant Nikola Mitrovics elé, akinek lövése végül Lustyik Leventéről pattant a hazaiak kapujába.

Az NB I-es klub pedig a 15. percben megduplázta előnyét, amikor a nemrég szerződtetett Jairo Samperio kapott remek kiugratást, majd okosan passzolt el Borsos Vilmos mellett a kapu bal alsó sarkába.

A biztos előny birtokában játszó Honvéd a folytatásban bár jóval több lehetőséget dolgozott ki ellenfelénél, de a különbséget már nem tudta növelni, s 2–0-s idegenbeli sikerrel jutott a legjobb 32 csapat közé.

SZEGEDI VSE PIZZAMONSTER–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE

Az NB II-es Békéscsaba már az első játékrészben eldöntötte a megyei első osztályú Szegedi VSE elleni találkozóját, hiszen Lukács Raymond két gólja mellett Czékus Ádám is bevette a Tisza-partiak kapuját. A fordulást követően sokáig nem született újabb gól, de a 91. percben egy kontra után Lukács a kapust is kicselezve megszerezte önmaga harmadik, csapata negyedik gólját, a Békéscsaba pedig simán továbbjutott.

FC NAGYKANIZSA–FC HATVAN

A harmadosztályú FC Nagykanizsa Lőrincz Bence és Kovalovszki Máté góljaival már a szünetben 2–0-ra vezetett a szintén NB III-as FC Hatvan ellen hazai pályán, a fordulás után pedig Kondor Kristóf is bevette a Heves megyeiek kapuját, amire a Hatvan bár válaszolt, de Kondor második gólja mellett még Kovács György is eredményes volt, a zalaiak pedig 5–1-es sikerrel léptek a 32 közé.

MOL MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

MÁTÉSZALKAI MTK (MEGYEI I.)
ÚJPEST FC 1–6 (1–3)
Mátészalka, 2000 néző. Vezette: Kovács Imre (Csatári Tibor, Sinkovicz Dániel)
MÁTÉSZALKA: Szilágyi P. (Budaházi M., 88.) – Csáki (Drabik, 88.), Fejes, Magyari, Budaházi L. – Huszti P., Gergely B. (Paragh, 74.) – Szántó Z. (Lyáh, 74.), Bodó, Sárosi (Szokolai, 88.) – Gergely M. Vezetőedző: Kiss Tamás
ÚJPEST: Nikolics – Szabó B. (Varga Gy., 66.), A. Diaby, Csongvai, Burekovics – Mack, Onovo (Pauljevics, a szünetben) – Simon K. (Radosevics, 66.), Katona M. (Ljujics, a szünetben), Csoboth (Lahne, a szünetben) – Gouré. Vezetőedző: Milos Kruscsics
Gólszerző: Sárosi (1–0) a 7., Csongvai (1–1) a 21., Csoboth (1–2) a 24., Gouré (1–3) a 41., Burekovics (1–4) a 62., Ljujics (1–5) a 74., Varga Gy. (11-esből, 1–6) a 82. percben
Kiss Tamás: – Ellenfelünk összeállítása is mutatja, hogy nem vette félvállról a mérkőzést. Igazi futballünnep volt Mátészalkán, már a bemelegítés alatt nagyszámú közönség fogadott minket. Azt kértem a csapattól, hogy felszabadultan játsszon, tizenöt-húsz percig megvalósítottuk a tervünket, utána fölénk nőtt az ellenfél.
Milos Kruscsics: – Amikor általunk ismeretlen csapattal találkozunk, az elején igyekszünk feltérképezni az ellenfelet és a körülményeket. A hazaiak nagy lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe, ahogy azt tenniük kellett. A kapott gól után az volt a fontos, hogy ne pánikoljunk, hanem koncentráljunk. Az egyenlítő és a második gólunk után ezt egyre könnyebben teljesítettük.

DOROGI FC (NB II)BP. HONVÉD 0–2 (0–2)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 1000 néző. Vezette: Pillók Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Horváth Zoltán)
DOROG: Borsos – Barna (Pohner, 79.), Berkó, Keresztes, Lakatos Cs. – Lustyik – Magyari (Ferkó, 79.), Szerencsi, Albert (Nagyházi, 65.), Szedlár (Papp M., a szünetben) – Paudits (Vígh Á., a szünetben). Vezetőedző: Fenyvesi László
HONVÉD: Tujvel – Jónsson (Szabó A., 81.), Prenga, Lovric, Tamás K. – Gomis, Mitrovics (Plakuscsenko, 80.), Bocskay – Samperio, Kocsis D. (Kerezsi, 85.), Ennin (Domingues, 76.). Vezetőedző: Thomas Courts
Gólszerző: Mitrovics (0–1) a 3., Samperio (0–2) a 15. percben
Fenyvesi László: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, pedig készültünk rá, hogy az első negyedórában ne kapjunk gólt. A továbbiakban jól és szervezetten játszottunk, helyzeteket is dolgoztunk ki, de a Honvéd megérdemelten jutott tovább.
Thomas Courts: – Elégedett vagyok a csapattal, az ellenfelet tisztelve, profi módon hoztuk le a mérkőzést. A korai gólok kellettek, hogy uralni tudjuk a játékot. Számítottunk rá, hogy a Dorog a második félidőben támadóbb felfogásban fog játszani, de ezt is tudtuk kezelni.

Szegedi VSE Pizzamonster (Csongrád-Csanád I.)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 0–4 (Lukács R. 27., 33., 90+1., Czékus 39.)

FC Nagykanizsa (NB III)–FC Hatvan (NB III) 5–1 (Lőrincz B. 11., Kovalovszki 23., Kondor K. 40., 73., Kovács Gy. 90+2. ill. Kitl K. 65.)

Később
Balassagyarmati Városi SE (NB III)–Vasas FC 1–2
(Bartos 28. – 11-esből, ill. Ihrig-Farkas 11., Novothny 86.)
Kaposvári Rákóczi FC (NB III)–Zalaegerszegi TE FC 0–2 (Manzinga 54., 65.)
BVSC Zugló (NB III)–Kisvárda 0–2 (Lucas 23., Vida K. 29.)
Szekszárdi UFC (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC 0–3 (Besirovic 22., Lukic 53., Drazsics 65.)
Facultas-Tiszafüredi VSE (NB III)–BFC Siófok (NB II) 0–4 (Nikházi 11., Farkas B. 49., 61., Dénes 90.)
Bölcske SE (Tolna I.)–Budafoki MTE (NB II) 1–2 (Rompos 87., ill. Hajdók 2. – öngól, Beke 43.)
Iváncsa KSE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II) 3–2 (Medgyes Z. 10. – öngól, Suszter 36., 52., ill. Nagy P. 66., 75. – az elsőt 11-esből)
ESMTK (NB III)–Soroksár SC (NB II) 1–0 (Lucz 70.)
Pécsvárad SE Prosport.hu (Baranya I.)–ETO FC Győr (NB II) 0–4 (Óvári 3., Bencze 10., Szujó 64., Kovács K. 70.)
Balatonfüredi FC (NB III)–Komáromi VSE (NB III) 3–0 (Lasz 17., Imre 49., Bene Zs. 78.)
Nagyatádi FC (Somogy I.)–Deszk SC (Csongrád-Csanád I.) 7–0 (Horváth P. 22., 30., 45., Vrban 38., Jerkovics 60., 80., 81.)
Zalaszentgróti VFC (Zala I.)–Monor (NB III) 2–3 (Horváth D. 50., Fábián 79., ill. Hulicsár 2., Agóts 49., Szabó Zs. 75.)
Jászberényi FC (NB III)–Debreceni EAC (NB III) 1–2 (Szöllősi 46., ill. Korhut 12., Szabó L. 90+2.)
Mezőörs KSE (Győr-Moson-Sopron II.)–BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.) 0–4 (Lippai 13., Agárdy 46., Varga B. 59., Moroncsik 71. – 11-esből)
Még később
Aqvital FC Csákvár (NB II)–Puskás Akadémia FC 2–5 (Torvund 39., Alaxai 73., ill. Zahedi 24., 33. – az elsőt 11-esből, Slagveer 26., Colley 79., 89.)
Diósgyőri VTK (NB II)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 0–1 (Kundrák 15.)
Füzesgyarmati SK (NB III)–Credobus Mosonmagyaróvár (NB II) 1–2
(Popescu 90+2., ill. Deák 12., Sajbán Miklós 105.) – hosszabbítás után
HR-Rent Kozármisleny (NB II)–Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 0–1 (Nagy J. 87.)
FC Ajka (NB II)–Szentlőrinc (NB II) 3–0 (Doncsecz 10., 29., 58.)