A DEAC az Egert fogadja augusztus végén a Magyar Kupában (Fotó: Kiss Annamarie/Hajdú-Bihari Napló)

A csapatokat földrajzi alapon (északkelet, délkelet, északnyugat és délnyugat) ezúttal is négy részre osztották, az azonos csoportban szereplőket sorsolták össze.

A 32 mérkőzést augusztus utolsó hétvégéjén rendezik meg (ezeken el is dől a továbbjutás), a továbbjutókhoz a 3. fordulóban csatlakoznak az NB II-es és NB I-es klubok.

MOL MAGYAR KUPA
A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
DEAC (NB III)–Eger SE (NB III)
Tatabányai SC (NB III)–Balatonfüredi FC (NB III)
Zsámbéki SK (NB III)–Bicskei TC (NB III)
Szekszárdi UFC (NB III)–Budaörs (NB III)
Füzesgyarmati SK (NB III)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III)
Balatonszepezdi ÖKSK (Veszprém II.)–Komáromi VSE (NB III)
Király SE (Vas I.)–BVSC Zugló (NB III)
Úrkút SK (Veszprém I.)–III. Kerületi TVE (NB III)
Silver Tüzép Karancslapujtő (Nógrád I.)–FC Hatvan (NB III)
Monostorpályi SE (Hajdú-Bihar I.)–Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III)
REAC Sport Kft. (BLSZ I.)–ESMTK (NB III)
Székkutas TC (Csongrád-Csanád II.)–Monor (NB III)
Edelény Borsodszer (Borsod-Abaúj-Zemplén II.)–Balassagyarmati Városi SE (NB III)
Újfehértó SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Tiszafüredi VSE (NB III)
Kalocsai FC (Bács-Kiskun I.)–Jászberényi FC (NB III)
Lajosmizsei VLC (Bács-Kiskun I.)–Meton FC Dabas SE (NB III)
VS Dunakeszi (Pest I.)–Szolnoki MÁV FC (NB III)
Kadarkút VSK (Somogy I.)–Iváncsa KSE (NB III)
43. sz. Építők SK (BLSZ I.)–FC Nagykanizsa (NB III)
Pécsi Vasutas SK (Baranya I.)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III)
Pécsvárad SE Prosport.hu (Baranya I.)–Dunaújváros (NB III)
Nyergesújfalu SE (Komárom-Esztergom I.)–Tatai AC (Komárom-Esztergom I.)
Mezőörs KSE (Győr-Moson-Sopron II.)–Söpte SE (Vas I.)
Abda SC VVFK Bau (Győr-Moson-Sopron I.)–Zalaszentgróti VFC (Zala I.)
Dunaharaszti MTK (Pest I.)–Bölcske SE (Tolna I.)
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Cigánd SE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Lenti TE SE (Zala I.)–XV. Kerületi Issimo SE (BLSZ I.)
Mátészalkai MTK (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Hidasnémeti VSC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Mátraderecskei SE (Heves II.)–Putnok FC (NB III)
K. Ócsárd SE (Baranya II.)–Nagyatádi FC (Somogy I.)
Deszk SC (Csongrád-Csanád I.)–ASR Gázgyár (BLSZ I.)
Szegedi VSE Pizzamonster (Csongrád-Csanád I.)–Bugyi OBO SE (Pest I.)