Bő három hét múlva rajtol a Magyar Kupa, a döntő májusban lesz (Fotó: Árvai Károly)

Az első két fordulóban csak az NB III-as és annál alacsonyabb osztályú csapatok érdekeltek, a 46 harmadosztályú klub (az élvonalbeli és NB II-es egyesületek második csapatai nem indulhatnak) mellett 82 megyei együttes a tavalyi Megyei Kupák eredményei alapján.

A csapatokat földrajzi alapon (északkelet, délkelet, északnyugat és délnyugat ) négy részre osztották, az első két fordulóban az azonos csoportban szereplők mérkőznek egymással.

Az 1. forduló mérkőzéseit augusztus 6-7-én, a 2. forduló mérkőzéseit augusztus 27-28-án játsszák le.

 A MAGYAR KUPA FORDULÓINAK TERVEZETT IDŐPONTJAI
2022. augusztus 6-7.: 1. forduló
Augusztus 27.: 2. forduló
Szeptember 17.: 3. forduló
Október 19.: 4. forduló
2023. február 8.: nyolcaddöntő
Március 1.: negyeddöntő
Április 5.: elődöntő
Május 3., Puskás Aréna: döntő

A harmadik körre 32 klub marad talpon az augusztusban rajtoló 128-ból, és ekkor csatlakozik a 32 első- és másodosztályú csapat.

A Magyar Kupában végig érvényes, hogy egy mérkőzésből állnak a párharcok, a pályaválasztó az alacsonyabb osztályban szereplő klub lesz, az azonos osztályúak esetében a későbbiekben az játszik otthon, amely addig kevesebb hazai kupameccsen vett részt, azonosság esetén pedig az elejétől fogva az, amelyet a sorsoláskor előbb kihúztak.

A kupadöntőt május 3-án a Puskás Arénában játsszák.

A két legtovább jutó megyei csapat az Amatőr Kupa döntőjében találkozik egymással.

MOL MAGYAR KUPA
1. FORDULÓ
AUGUSZTUS 6., SZOMBAT

Cigánd SE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Tállya KSE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Balmazújváros SC (Hajdú-Bihar I.)–Hidasnémeti VSC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Edelény Borsodszer (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Aqua-General Hajdúszoboszló (NB III)
Ibrány SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Mátészalkai MTK (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)
Encs VSC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Eger SE (NB III)
Silver Tüzép Karancslapujtő (Nógrád I.)–Balkányi SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)
Putnok FC (NB III)–Sényő-Carnifex FC (NB III)
Berkenye SE (Nógrád I.)–Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III)
Nagyecsed RSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Balassagyarmati Városi SE (NB III)
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Bánk-Dalnoki LA (NB III)
Salgótarjáni BTC (Nógrád I.)–Debreceni Egyetemi AC (NB III)
Bagi TC 96 (Pest II.)–Tiszafüredi VSE (NB III)
Mátraderecskei SE (Heves I.)–Vác VLSE (Pest I.)
Monostorpályi SE (Hajdú-Bihar I.)–Sajóbábonyi VSE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Kalocsai FC (Bács-Kiskun I.)–Testvériség Újpalota SE (BLSZ I.)
Kumánia Kisújszállás (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Szegedi VSE Pizzamonster (Csongrád-Csanád I.)
Szolnoki MÁV FC (NB III)–Makó FC (NB III)
Kiskunfélegyháza (Bács-Kiskun I.)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III)
Dabas-Gyón FC (Pest III.)–Székkutas TC (Csongrád-Csanád II.)
Monor (NB III)–Ceglédi VSE (NB III)
Rákosmente FC (BLSZ I.)–Jászberényi FC (NB III)
Mezőkovácsházi TE (Békés II.)–VS Dunakeszi (Pest I.)
ASR Gázgyár (BLSZ I.)–Körösladányi MSK (NB III)
Fővárosi Vízművek SK (BLSZ I.)–Füzesgyarmati SK (NB III)
Tiszaföldvár SE (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–ESMTK (NB III)
Péceli SSE (Pest II.)–Meton FC Dabas SE (NB III)
Mezőmegyer SE (Békés III.)–REAC Sport Kft (BLSZ I.)
Lajosmizsei VLC (Bács-Kiskun I.)–Törökszentmiklósi FC-Veteriner (Jász-Nagykun-Szolnok I.)
Rábapatyi KSK (Vas I.)–Komáromi VSE (NB III)
Edeltech-Ugod SE (Veszprém II.)–Mezőörs KSE (Győr-Moson-Sopron II.)
Sárvár FC (Vas I.)–Nyergesújfalu SE (Komárom-Esztergom I.)
Technoroll Teskánd KSE (NB III)–BVSC Zugló (NB III)
Duvenbeck Hegyeshalom (Győr-Moson-Sopron II.)–III. Kerületi TVE (NB III)
Király SE (Vas I.)–Practical VLS Veszprém (NB III)
Tarr Andráshida SC (Zala I.)–Bicskei TC (NB III)
Sza-Bi Qulitat Ménfőcsanak (Győr-Moson-Sopron I.)–Balatonfüredi FC (NB III)
Tutitextil Körmend VSE (Vas I.)–Zsámbéki SK (NB III)
Tatai AC (Komárom-Esztergom I.)–Péti MTE (Veszprém I.)
Úrkút SK (Veszprém I.)–SC Sopron (Győr-Moson-Sopron I.)
Balatonszepezdi ÖKSK (Veszprém II.)–Pápai Perutz FC (Veszprém I.)
Rábaszentandrás SE (Győr-Moson-Sopron II.)–Zalaszentgróti VFC (Zala I.)
Pomáz ICO SE (Pest II.)–Abda SC VVFK Bau (Győr-Moson-Sopron I.)
FSC Hegykő (Győr-Moson-Sopron I.)–Tatabányai SC (NB III)
Ercsi Kinizsi SE (Fejér I.)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III)
Kadarkút VSK (Somogy I.)–Sport36 Komlói Bányász (Baranya I.)
Balatonlelle SE (Somogy I.)–Iváncsa KSE (NB III)
Nagyatádi FC (Somogy I.)–Főnix FC (Fejér I.)
Dunaújváros (NB III)–BKV Előre (NB III)
Vajta RSC (Fejér II.)–K. Ócsárd SE (Baranya II.)
Sárosd NKSC (Fejér I.)–Dunaharaszti MTK (Pest I.)
Semjénházi SE (Zala I.)–Budaörs (NB III)
B. Build Mohács (Baranya I.)–Szekszárdi UFC (NB III)
Pécsi Vasutas SK (Baranya I.)–Szepetnek SE (Zala I.)
XV. Kerületi Issimo SE (BLSZ I.)–Nagybajom AC (Somogy I.)
Gerjeni SK (Tolna I.)–Lenti TE SE (Zala I.)
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (Fejér I.)–FC Nagykanizsa (NB III)
Bonyhád VLC (Tolna I.)–43. sz. Építők SK (BLSZ I.)
Bölcske SE (Tolna I.)–Érdi VSE (NB III)
Pécsvárad SE Prosport.hu (Baranya I.)–Kelen SC (NB III)
AUGUSZTUS 7., VASÁRNAP
Söpte SE (Vas II.)–Devecseri SE (Veszprém I.)
Kecel FC (Bács-Kiskun I.)–Deszk SC (Csongrád-Csanád I.)
Létavértes SC (Hajdú-Bihar II.)–FC Hatvan (NB III)
Nagydobosi LSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg II.)–Újfehértó SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)
Bugyi OBO SE (Pest I.)–Kecskeméti LC (Bács-Kiskun I.)