Magyar Kupa: a Tisza Volán kiverte a Szolnokot, nyert a Haladás

2010.09.21. 18:02
Két mérkőzést játszottak kedden a labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójában, és máris „elhullott" egy élvonalbeli csapat: a Szolnoki MÁV kikapott a Tisza Volántól, míg a Haladás Győrszemerén győzni tudott.

Egyik élvonalbeli együttesnek sem volt könnyű dolga: a Haladást a csereként beállt Rácz Ferenc lőtte tovább 1–1 után a 77. percben, a Szolnok pedig meg is égett Szegeden.

A Tisza Volán Mészáros Zoltán góljával a 11. percben vezetést szerzett, erre a találatra Igor Pisanjuk még válaszolni tudott, de Völgyi Roland 88. percben esett góljára már nem – Pisanjukot ráadásul a 93. percben kiállította Böcskei Balázs játékvezető. Érdekesség, hogy a mérkőzésen a szolnoki edző, Vágó Attila fia, Vágó Levente végigjátszotta a találkozót – a Tisza Volán színeiben.

LABDARÚGÓ MK
3. FORDULÓ

GYŐRSZEMERE KSKSZOMBATHELYI HALADÁS 1–2 (0–1)
Győrszemere, 150 néző. Vezette: Becséri Dániel (Becséri Gergely, Szűcs László)
GYŐRSZEMERE: Takács N. – Szalai (Máj, 85.), Tóth G. (Regner, 72.), Baracskai, Barabás – Török (Makkos, 79.), Jäkl, Klement B., Herold – Sági, Germán. Edző: Makkos Tamás, Germán Ferenc
HALADÁS: Rózsa – Csontos, Korolovszky, Devecseri (Jagodics, 75.), Nagy Z. – Obrics (Kovács I., 63.), Simon A., Molnár B., Iszlai, Sipos N. – Fodrek (Rácz, 70.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Simon A. (0–1) a 16., Sági (1–1) az 55., Rácz (1–2) a 77. percben
Makkos Tamás: – Győzelemmel felérő eredményt értünk el, amely erőt kell, hogy adjon a bajnoki folytatásunkhoz.
Csertői Aurél: – Néhány rutinos játékosom tudása alatt teljesített, viszont a továbbjutás mellett örömteli, hogy fiataljaink lendítettek a csapat játékán.

TISZA VOLÁN SC–SZOLNOKI MÁV 2–1 (1–0)

Szeged, 250 néző. Vezette: Böcskei (Farkas B., Kovács II G.)

TISZA VOLÁN: Czirják – Mészáros Z., Mórocz, Dargó, Grünwald – Vágó L., Huszárik – Búzási, Beretka (Vastag, 87.), Végh (Vida, 59.) – Kazi (Völgyi R., 85.). Edző: Buchholcz Gábor

SZOLNOK: Rézsó – Schindler, P. Sztanisics, Hevesi-Tóth, Szalai – Vörös (Antal G., 60.), Mile (Alex, a szünetben), Búrány – Koós, Pisanjuk, Tchami (Ngalle, a szünetben). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Mészáros Z. (11-esből, 1–0) a 11., Pisanjuk (1–1) az 50., Völgyi R. (2–1) a 88. percben
Kiállítva: Pisanjuk a mérkőzés befejezése után reklamálásért)

Buchholcz Gábor: – Valamennyi játékosom tudása legjavát nyújtotta, külön kiemelném a csereként pályára lépett Völgyi Rolandot, aki néhány perces játék után eldöntötte a mérkőzést.

Vágó Attila: – A példamutatóan küzdő Szeged továbbjutása megérdemelt.