Hatvan percig tartott a ZTE-Pápa meccs

2010.08.13. 21:17
Zalaegerszegen csak a 60. percig játszhattak a csapatok (fotó: Havran Zoltán)
Berger József játékvezető a 60. percben – 2–1-es hazai vezetésnél – a másodszori heves felhőszakadás miatt félbeszakította a Zalaegerszeg–Lombard Pápa találkozót. Az ügyben a szövetség versenybizottsága dönt majd, helyszíni információk szerint valószínű, hogy újrajátsszák a meccset. A találkozón amúgy a hazai csapat Darko Pavicsevics duplájával vezetett, a pápaiak gólját David Abwo szerezte.

Bekezdtek a csapatok, hiszen rögtön az első hazai helyzetből gól született a 2. percben. Kovács Gergő adott be a bal oldalról laposan, a középen érkező Darko Pavicsevicsről lemaradt Farkas Attila, a támadó pedig az ötös sarkáról a jobb alsó sarokba lőtt, így megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1–0).

Nem sokat váratott magára azonban az egyenlítés, Heffler Norbert bal oldali beadása után a jobb oldalról még kapura tudott lőni Bárányos , Vlaszák Géza a gólvonalról kiöklözte a labdát, de a középen érkező David Abwo nyolc méterről a védők között kapuba helyezett. 1–1

A vendégek, ahogy eleredt az eső a félidő közepén, úgy váltak egyre kezdeményezőbbeké, ám fél óra eltelte után egy újabb védelmi hiba ismét a hazaiakat juttatta vezetéshez. Horváth András jobb oldali beadása után Pavicsevics ismét remekül érkezett és ő emelkedett a legmagasabbra 11 méterre a kaputól, majd szépen fejelt a jobb alsó sarokba. 2–1

A nyugodt félidő után a szünet már zivatarosra sikeredett, ugyanis felhőszakadás csapott le Zalaegerszegre, így a találkozó csak 20 perc késés után folytatódhatott, de ekkor sem sokáig…

Tizenöt percig jobbára cserékkel folytatódott a mérkőzés, amikor a 60. minutumban ismét lecsapott az égi áldás, ráadásul villámlott is, Berger József játékvezető így az öltözőbe rendelte a játékosokat, majd a mérkőzést 20 perccel később véglegesen is beszüntették.