Futsal MK: szenzációs félidő - az ETO kiütötte az MVFC-t

2015.02.28. 20:34
A Rába ETO nyerte a futsal Magyar Kupa „előrehozott fináléját” az MVFC-Berettyóújfalu ellen, miután elképesztő második félidőt produkálva megfordította a találkozót. A másik elődöntőben a Veszprém legyőzte a csömöri Rubeolát, így készülhet a győriek elleni fináléra.

Bár az első percben vezetést szerzett a Győr, a nyolcadik percre már 3–1-es előnye volt a Berettyóújfalunak, a szünetig pedig nem is változott az állás. A második félidőben azonban száznyolcvan fokot fordult a találkozó, a címvédő hat gólt szerzett, így 7–3-ra megnyerte az elődöntőt és továbbment.

A másik ágon nem született meglepetés, az előzetesen esélyesebbnek tartott Veszprém 5–1-re felülmúlta a Rubeolát, így készülhet az ETO elleni vasárnapi fináléra, melyet 16 órától rendeznek.

A női döntőben a címvédő Astra a Hajdúböszörménnyel csap össze, a meccs 13.30-kor kezdődik. A Sport Televízió mindkét finálét élőben közvetíti.

FUTSAL MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ

Kiskunfélegyháza, 500 néző
MVFC-Berettyóújfalu–Rába ETO 3–7 (Rábl 5., Juanra 6. – öngól, Nagy T. 8., ill. Dróth 1. 21., Trencsényi 27. – öngól, Noé 31., Tihanyi 33. – öngól, Juanra 35., 37.)
Rubeola FC Csömör–Futsal Club Veszprém 1–5 (Varga 7., ill. Tatai 14., 21. Maruzsi 19. – öngól, Boromisza G. 31., Bognár 32.)