Felkészülés: légiósnak állt volt növendéke betalált a Halinak

2017.07.07. 20:39
Az NB I jövő heti rajtjára készülő Haladás 1–1-re végzett az osztrák élvonalbeli Mattersburggal a két labdarúgócsapat péntek esti ausztriai felkészülési mérkőzésén.

A Haladás az első helyzetét gólra váltotta: a Polgár felrúgásáért megítélt szabadrúgást Tóth Máté ívelte a kapu elé, és a túloldalon érkező David Williams nagy bombát ragasztott az osztrákok hálójába (0–1).David Williams nagy bombát ragasztott az osztrákok hálójába (0–1).

A hátrányba került vendéglátó felpörgette a meccset, kemény játékra váltott – a lábujján megsérülő Williams cserét is kért. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek, a 40. percben Király Gábor bravúrral védett egy közeli lövést.

A második félidő is kemény játékot hozott. A 64. percben a Mattersburg hagyott ki büntetőt – a labda a kapufán csattant –, három perccel később a Haladás rúghatott tizenegyest, de Wils lövését a kapus hárította.

A nagymartoniak a 84. percben becserélt, annak idején a Haladás akadémiáján nevelkedő Varga Barnabás fejese révén egyenlítettek a 92. percben (1–1).

A Haladás másik sora délelőtt a Sopronnal játszott, és 4–0-ra győzött.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MATTERSBURG (Nagymarton, osztrák)–HALADÁS 1–1 (0–1)
Monyorókerék (Eberau)
, 500 néző
HALADÁS: Király (Gyurján, 63.) – Jagodics, Wils, Németh M. – Polgár, Simon Á. (Kovács L., 63.), Kiss B., Bosnjak – Williams (Rácz, 33.; Halmosi, 63.), Grumics, Tóth M. Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Varga B. (92.), ill. Williams (4.)
Forrás: haladas.hu

A HALADÁS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 19.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 24., Bük: Vasas–Haladás 3–1 (Mészáros K.)
Július 1., Szombathely, Király-kupa: Haladás–Paks 0–2
Július 1., Szombathely, Király-kupa: Haladás–Soproni VSE 0–1
Július 7., Szombathely: Haladás–Soproni VSE 4–0 (Medgyes, Rácz, Rozzi, Petró)
Július 7., Monyorókerék (Eberau): Mattersburg (Nagymarton, osztrák)–Haladás 1–1 (Williams)