Felkészülés: Sz. Scsepovics-tripla, könnyed Videoton-siker

2018.06.29. 19:44
A Videoton 4–1-re legyőzte a Sturm Graz második csapatát a két együttes Dietersdorfban rendezett felkészülési labdarúgó-mérkőzésén.

A Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő Videoton a negyedik nyári edzőmérkőzésén a Sturm Graz második számú csapatával – amely az osztrák harmadosztályban szerepel – mérte össze az erejét.

A klubhonlap beszámolója szerint a Videoton a 27. percben szerezte meg a vezetést: Sós Bence csúsztatása után Sztefan Scsepovics lőtt gólt. Negyedórával később Kovács István szabadrúgása után ismét a szerb csatár köszönt be, ezúttal fejjel.

A fordulás után nem sokkal szépítettek az osztrákok, az egyenlítés azonban már nem jött össze, sőt… A 73. percben megismétlődött a második gól forgatókönyve: Kovács szabadrúgása után Scsepovics fejelt a kapuba. Nem sokkal később Sós Bence is gólt ünnepelhetett, így a magyar bajnok 4–1-es győzelmet aratott.

A Videoton a BL-selejtező előtti utolsó felkészülési mérkőzésén a szerb élvonalbeli Csukaricskivel találkozik.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
STURM GRAZ II (osztrák)–VIDEOTON 1–4 (0–2)
Dietersdorf, Waldstadion.
Videoton: Tujvel – Réti, Juhász R. (Mocsi, 78.), Tóth B., Tamás K. – Varga J. – Berecz, Sós B. – Kovács I. – E. Hadzic, Sz. Scsepovics (Szabó B., 78.). Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerző: Winfred (54.), ill. Sz. Scsepovics (27., 42., 73.), Sós B. (77.)
Forrás: vidi.hu

A VIDEOTON FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:június 14.
Edzőtábor:június 18.–, Ausztria
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 20,, Dietersdorf (Ausztria).:Kapfenberg (osztrák)–Videoton 0–3(Sz. Scsepovics, Vinícius, Sós B.)
Június 23., Frohnleiten (Ausztria):NK Osijek (Eszék, horvát)–Videoton 2–1(Sós B.)
Június 26., Bad Elrach (Ausztria):DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai)–Videoton 1–1(M. Scsepovics)
Június 29., Dietersdorf (Ausztria): Sturm Graz II (osztrák)–Videoton 1–4 (Sz. Scsepovics 3, Sós B.)
Július 3., 17.00, Feldbach (Ausztria): Videoton–Csukaricski (szerb)
*Július 10., 18.00, BL-selejtező, 1. kör: F91 Dudelange (luxemburgi)–Videoton
*Július 17., 20.15, BL-selejtező, 1. kör: Videoton–F91 Dudelange (luxemburgi)

*-gal a tétmérkőzéseket jelöltük.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A VIDEOTON FC-NÉL
Érkezők:Berecz Zsombor(Vasas),Sós Bence(Debreceni VSC)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Bévárdi Zsombor(BFC Siófok, ?),Lencsés Balázs(ZTE FC, ?),Lorentz Márton(BFC Siófok, ?),Sejben Viktor (Csákvár, ?),Szabó Bence(Nyíregyháza Spartacus),Zöldesi Illés (Kisvárda, ?)
A második csapatból felkerültek/profi szerződést kötöttek: –

Kiszemeltek:Hangya Szilveszter(Vasas),Davide Lanzafame(olasz, Bp. Honvéd),Urblík József(szlovákiai, Vysocina Jihlava – Csehország)
Távozók:Bódi Ádám(Debreceni VSC – kölcsön után végleg),Ezekiel Isoken Henty(nigériai, Puskás Akadémia, kölcsön után végleg – onnan kölcsönben NK Osijek),Asmir Suljic(bosnyák-magyar, Wisla Kraków – Lengyelország),Szolnoki Roland(Puskás Akadémia)