Felkészülés: portugál játékost tesztelt, amatőr csapat ellen nyert a DVSC

2017.01.31. 14:31
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC 2–1-re legyőzte a portugál Vasco da Gama de Vidigueirát a két csapat kedd délelőtti felkészülési mérkőzésén. Az összecsapáson pályára lépett a magyar csapatban egy helyi játékos, a portugál harmadosztályban játszó Joao Ventura.

A Portugáliában edzőtáborozó DVSC-nek délelőtt edzése lett volna, ám a szakmai stáb úgy döntött, hogy beiktat egy mérkőzést, amit egy helyi amatőr csapat ellen játszott a Loki, úgymond tréning gyanánt. A Vasco Gama da Vidigueira elleni, nem hivatalos edzőmeccsen a 15. percben szerzett vezetést a magyar csapat Chuka Derick Ogbu fejesével, az ellenfél azonban a védők figyelmetlenségét kihasználva rögtön a középkezdés után egyenlített.

A harmincöt perc után teljes sorcserét – a kapusposzt kivételével – végrehajtó DVSC Takács Tamás góljával 2–1-re megnyerte a meccset. Leonel Pontes vezetőedző próbajáték gyanánt csereként lehetőséget adott egy helyi futballistának, a harmadosztályban játszó Joao Venturának.

A Debrecenhez kapcsolódó hír, hogy bár Diogo Viana eredetileg hétfőn csatlakozott volna a csapathoz, még mindig zajlanak az egyeztetések a játékos és a klub között, így egyelőre várni kell a hivatalos bejelentésre.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVSC–Vasco da Gama de Vidigueira (portugál) 2–1 (2–1) – nem hivatalos mérkőzés
Penina.

DVSC a 35. percig: Verpecz – Jovanovic, Mészáros N., Brkovics, Ferenczi – Könyves, Tőzsér, Filip, Mengolo – Holman – Chuka. A 35. perctől: Verpecz – Nagy Z. (Varga K.), Szilvási, Szatmári, Nagy K., Osváth – Szekulics, Barna, Ventura – Bíró (Kóródi), Takács T.
Gólszerző: Chuka (15.), Takács T. (38.)

A DVSC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 27. – február 8., Carvoeiro (Portugália)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21., Pallag:DVSC–DVSC-DEAC 1–0(Chuka)
Január 21., Pallag:DVSC–DVSC-DEAC, U19 vegyes 3–1(Tőzsér, Mengolo, Takács T.)
Január 25., Pallag: DVSC–Kisvárda 2–2 (Osváth, Könyves)
Január 25., Pallag: DVSC–Balmazújváros 0–1
Január 29., Portimao: DVSC–Kvangdzsu FC (dél-koreai) 1–2 (Könyves)
Január 31., Penina: DVSC–Vasco da Gama de Vidigueira (portugál) 2–1 (2–1) (Chuka, Takács T.) – nem hivatalos mérkőzés
Február 1., Parchal, Atlantic-kupa, 20.45: DVSC–Djurgarden (svéd)
Február 4., Parchal, Atlantic-kupa, 20.45: DVSC–AGF Aarhus (dán)