Felkészülés: Novothny betalált, Vasas-siker a Kazincbarcika ellen

V. Á.V. Á.
2022.07.13. 12:55
Novothny Soma szerzett vezetést a Vasasnak (Fotó: Vasas FC/Facebook)
A labdarúgó NB I-be feljutott Vasas FC felkészülési mérkőzésén 2–1-re legyőzte az NB II újoncát, a Kazincbarcikát.

A Vasas a Ciprusról hazatért Novothny Soma góljával szerzett vezetést a 8. percben, de erre még válaszolt az első félidőben a Kazincbarcika. A 62. percben Zimonyi Dávid talált be, ezzel nyert 2–1-re az angyalföldi együttes.

A fővárosiak ma 17 órától a Zalaegerszeggel is megmérkőznek.

A Vasas támadójának, Feczesin Róbertnek a rehabilitációja a végéhez ért, a héten csatlakozik a csapatedzésekhez. Hinora Kristóf és Uram János az előző felkészülési találkozón sérült meg, míg Pekár László edzésen – emiatt mind a négyen kihagyták a Kazincbarcika elleni mérkőzést.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Vasas–Kazincbarcika (NB II) 2–1 (1–1)

Vasas: Dombó – Szilágy Z., Litauszki, Baráth, Deutsch – Sztojka, Hidi, Géresi – Cipf, Novothny, Zimonyi
A kispadon: Ménesi, Márkvárt, Hidi M, Faragó, Szilágyi Sz.
Gólszerző: Novothny (8.), Zimonyi (62.), ill. Székely D. (41.)

A VASAS FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 20.
Felkészülési mérkőzések

Június 25.: Vasas FC–Kisvárda Master Good 2–2 (Bobál G. 2)
Június 29.: Vasas FC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 3–0 (Ihrig-Farkas 2, Bobál G.)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Baráth)
Július 6.: Vasas FC–Komáromi FC (szlovák II.) 4–1 (Zimonyi 3, Sztojka)
Július 9.:Vasas FC–Debreceni VSC 1–0 (Bobál G.)
Július 9.: Vasas FC–Maccabi Netanya (izraeli) 0–1
Július 13.: Vasas FC–Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 2–1 (Novothny, Zimonyi)
Július 13.: Vasas FC–Zalaegerszegi TE FC