Felkészülés: négyet lőtt a Honvéd, ikszelt a Fehérvár

K. Zs.K. Zs.
2020.07.25. 20:58
Ugrai Roland két gólt szerzett a Honvédban (Fotó: Török Attila)
A Bp. Honvéd győzelemmel tudta le szombati felkészülési mérkőzését: a kispesti labdarúgócsapat a szlovák bajnokság legutóbbi ezüstérmesét, az MSK Zilinát győzte le Győrben 4–2-re. A Mol Fehérvár a Haladás vendége volt, és nem tudott győzni, sőt leginkább kapusainak köszönheti, hogy nem kapott ki az NB II jövő heti rajtjára készülő szombathelyi csapattól (0–0).

BP. HONVÉD–ZILINA 4–2

A Honvéd már a 3. percben megszerezte a vezetést a zárt kapus győri mérkőzésen – Tóth-Gábor Kristóf kipattanó lövése után Kesztyűs Barna lőtt öt méterről az üres kapuba –, és nem telt el húsz perc, amikor már kettővel vezetett a magyar csapat: Tóth-Gábor ebben is benne volt, visszapasszolt labdáját Gazdag Dániel 18 méterről a bal alsó sarokba lőtte.

Kispesti lehetőséggel kezdődött a második félidő, és bár Patrik Myslovic egy szép adogatás után szépített, gyorsan jött a harmadik Honvéd-gól is: Gazdag passzából Ugrai Roland emelt a bal felső sarokba. Ugrai kisvártatva lőtt még egy gólt, szereztek egyet a zsolnaiak is – így lett 4–2 a vége.

HALADÁS–MOL FEHÉRVÁR FC 0–0

Nikolics Nemanja szerzett egy gólt az első félidőben, de les miatt nem adta meg a játékvezető. Ezt leszámítva inkább a fehérvári térfélen történtek érdemleges események, a szerb kapusnak, Emil Rockovnak többször is alkalma nyílt bizonyítania, hogy jó vétel volt.

A második félidőre Rockovot váltó Kovács Dánielnek is akadt több bravúros védése, Simon András és Rácz Ferenc is próbára tette őt, de egyikük sem tudott kifogni rajta. Boban Nikolov egy-egy szögletét követően a hazai kapu előtt is adódtak forró pillanatok, de gól ott sem született.

A Haladás a Ferencváros elleni 2–2-t követően a bajnoki ezüstérmes ellen is szépen helytállt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
BUDAPEST HONVÉD–MSK ZILINA (Zsolna, szlovák, I.) 4–2 (2–0)
Győr,
zárt kapuk mögött. Vezette: Pintér Cs.
HONVÉD: Tujvel – Mezgrani, Batik (Kamber, 70.), Lovric (Kálnoki-Kis, 80.), Uzoma – Gazdag (Aliji, 75.), Hidi (Bocskay, 80.), Zsótér (Cipf, 63.), Kesztyűs (Sani, 70.) – Tóth-Gábor (Moutari, 63.), Ugrai (Gale, 70.). Vezetőedző: Bódog Tamás
ZSOLNA: Petrás – Kaprálik (Nemcik, a szünetben), Myslovic, Kiwior, Vallo (Rusnák, 66.), Ilko, Fazgalic, Bernát, Minárik, Sluka (Bari, 66.), Duris (Jambor, 78.). Vezetőedző: Pavol Stano
Gólszerző:
Kesztyűs (3.), Gazdag (17.), Ugrai (56., 64.), ill. Myslovic (55.), Bernát (71.)
Forrás: honvedfc.hu

HALADÁS (NB II)–MOL FEHÉRVÁR FC 0–0
Szombathely, 1200
néző. Vezette: Kovács G.
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Bosnjak – Szekér (Tóth D.), Holdampf – Csilus T., Jancsó, Németh Milán – Simon A. (Németh Márió), Rácz F. (Doktorics). Vezetőedző: Mátyus János
MOL FEHÉRVÁR, 1. félidő: Rockov – Bolla, Rus, Stopira, Zeke – Pátkai, Nyári – Bamgboye, Houri, Géresi – Nikolics. 2. félidő: Kovács D. – Fiola, Muszliu, Vágó (Fodor P.), Hangya – Pátkai (Nyári), Nikolov – Nego, Hodzic, Petrjak – Zivzivadze. Vezetőedző: Márton Gábor
Forrás: molfehervarfc.hu