Felkészülés: Lukács egyenlített, Bőle fordított – a Honvéd legyőzte az Újpestet

R. B.R. B.
2021.01.13. 12:52
Az Újpest FC szerdán 3–2-re kikapott a Budapest Honvédtól a kispestiek utánpótlásközpontjában rendezett felkészülési találkozón. A lila-fehérek a másodosztályú ETO FC Győrrel is megmérkőztek, és 3–0-s vereséget szenvedtek hazai pályán. A fővárosiak kispadján helyet kapott a szabadon igazolható Yassine El Ghanassy belga válogatott labdarúgó is. A Mezőkövesd 4–0-ra legyőzte a Dorogi FC-t.
Bőle Lukács győztes gólt lőtt az Újpest ellen (Fotó: Földi Imre)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Bőle Lukács győztes gólt lőtt az Újpest ellen (Fotó: Földi Imre) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A délelőtt kezdődő összecsapáson a hazaiak hamar vezetést szereztek Balogh Norbert találatával, ám a lila-fehérek a szünet előtt fordítottak. Előbb Antonio Perosevic volt eredményes tizenegyesből, majd a horvát játékos beadásából a nemrég az Újpesttel szerződést hosszabbító Simon Krisztián lőtt gólt.

A szünetben Pisont István, a kispestiek vezetőedzője minden mezőnyjátékost lecserélt. A frissítés jót tett: előbb a Honvéd NB III-as csapatát erősítő (korábban Újpesten is futballozó)Lukács Dániel egyenlített, majd a nemrég szerződtetett korábbi Ferencváros-játékos, Bőle Lukács megszerezte a Honvéd győztes gólját.

Érdekesség, az ősszel a két csapat mindkét bajnoki mérkőzését az Újpest FC 2–1-re megnyerte. Balogh Norbert mindkét találkozón gólt szerzett.

NÉZZE MEG A BŐLE LUKÁCCSAL KÉSZÜLT INTERJÚNKAT!

A fővárosi lila-fehérek keretének másik fele a másodosztályú Győrt látta vendégül a Tábor utcában. A Rába-partiak háromgólos győzelmet arattak az Újpest vendégeként. A IV. kerületi együttes nevezte a mérkőzésre Yassine El Ghanassyt, aki a Transfermarkt szerint 2019 óta szabadon igazolható, legutóbb az FC Nantes játékosa volt. A 30 éves szélső kétszer szerepelt a belga válogatottban, 2008 és 2014 között a Gentben játszott.

A Mezőkövesd könnyedén nyert másodosztályú ellenfele ellen. Pintér Attila csapata Vadnai Dániel, Berecz Zsombor és Cseri Tamás révén három góllal vezettek a félidőben.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
BP. HONVÉD FC–ÚJPEST FC 3–2 (1–2)
Honvéd-MFA Utánpótlásközpont,
zárt kapuk mögött. V: Andó-Szabó
HONVÉD, 1. félidő: Tujvel – Szendrei, Batik, Craciun, Lovric, Tamás K. – Gazdag, Hidi, Zsótér – Traoré, Balogh N. 2. félidő: Tujvel (Berla) – Lukács, Csörgő, Kamber, Uzoma, Aliji – Nagy G. (Sani), Bocskay, Kesztyűs – Kocsis D. (László D.), Bőle
ÚJPEST: Banai – Pauljevics, Kutrumbisz, Risztevszki, Antonov – Mitrovics, Onovo, Szakály P. – Simon K., Perosevic, Beridze (Stieber Z.)
G: Balogh N., Lukács D., Bőle ill. Perosevic (11-esből), Simon K.

ÚJPEST FC–ETO FC GYŐR 0–3 (0–1)
Tábor utca,
zárt kapuk mögött
ÚJPEST: Pajovics (Tomori) – Kastrati, Baosics, Bjelos, Cerqueira (Filipovics) – Katona M., Csongvai, Mucsányi (Lubaki), Rácz B. (El Ghanassy) – Gigics (Kálnoki-Kis), Tallo
ETO: Gundel-Takács (Gyurákovics) – Kovács K., Vári, Fejes A., Kerkez (Szabados) – Bagi (Vitális), Vaskeba (Múcska) – Berki (Erdei), Szuhodovszki (Szalka), Májer – Farkas B. (Kiss M.)
G: Szuhodovszki, Májer, Szalka

A BUDAPEST HONVÉD FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete
: január 4.
Edzőtábort nem terveznek.
Felkészülési mérkőzések
Január 9.:Bp. Honvéd–ETO FC Győr (NB II) 1–0 (Kamber)
Január 13.: Bp. Honvéd–Újpest FC 3–2 (Balogh N., Lukács D., Bőle)
Január 16., 11.00: MTK Budapest–Bp. Honvéd

AZ ÚJPEST FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 4.
Január 9.:Gyirmót FC Győr(NB II)–Újpest FC1–2 (Pauljevics, Hajnal B.)
Január 13.:Bp. Honvéd–Újpest FC 3–2 (Perosevic, Simon K.)
Január 13.:Újpest FC–WKW ETO FC Győr(NB II) 0–3
Január 16., 10.00:Újpest FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia(NB II)
Január 16., 14.00:Puskás Akadémia–Újpest FC

A fokozatosság elve alapján az NB III-as Sajóbábony után az NB II-es Dorogot fogadták a mezőkövesdiek. A találkozó – amelyet sérülés miatt kihagyott Luka Lakvekheliani, Róbert Pillár és Szergyer Szergyerov – helyszínére eredetileg az edzőcentrum füves pályáját jelölték ki, de a télies időjárás miatt végül a stadion műfüves pályáját választották. A mérkőzésen szerepelt a 24 éves grúz Gagi Margvelasvili: a középső védőként bevethető egykori utánpótlás-válogatott átigazolásáról a napokban döntenek. A sárga-kékek szombat délután a Diósgyőri VTK vendégeként játsszák bajnoki főpróbájukat.

MEZŐKÖVESD–DOROGI FC (NB II) 4–0 (3–0)
Mezőkövesd,
zárt kapuk mögött. V: Takács T.
MEZŐKÖVESD, 1. félidő: Szappanos – Eperjesi, Neszterov (Martics), Katanec (Margvelasvili), Vadnai – Berecz, Szeles, Besirovic – Cseri, Jurina, Vutov. 2. félidő: Rjabenko – Farkas D., Martics (Jagodics M.), Vajda S. – Karnyicki, Meszhi, Chrien – Bencze M., Kavtaradze, Nagy D.
G: Vadnai, Berecz, Cseri (11-esből), Nagy D.

A MEZŐKÖVESD ZSÓRYFELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 4.
Január 9.:Mezőkövesd Zsóry FC–Sajóbábonyi VSE (NB III) 12–0(Vutov 3, Berecz, Cseri, Jurina, Besirovic, Nagy D., Vajda, Bencze, Chrien, Jagodics)
Január 13.: Mezőkövesd Zsóry FC–Dorogi FC (NB II) 4–0 (Vadnai, Berecz, Cseri, )
Január 16.:Diósgyőri VTK–Mezőkövesd Zsóry FC