Győzelemmel zárta felkészülését a Ferencváros

2017.02.04. 12:53
Kleinheisler László akcióban (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I tavaszi idényére készülő Ferencváros felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a szlovák élvonalbeli Tatran Presovot a Népligetben.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–TATRAN PRESOV (szlovákiai) 2–1 (1–1)
Népliget, 600
néző. V: Németh Á.
FTC, 1. félidő: Dibusz – Botka, Dilaver, Hüsing, Leandro – Koch – Kleinheisler, Hajnal – Lovrencsics G., Djuricin, Mountari. 2. félidő: Holczer – Lovrencsics G. Hüsing, Csukics, Sternberg – Gera – Bognár I., Kleinheisler (Csonka) – Djuricin (Varga R.), Böde, Radó
G: Hajnal (37.), Varga (84.) ill. Streno (31.)

A valenciai edzőtábor után ismét hazai pályán, összességében a hetedik – és jelenlegi állás szerint az utolsó – felkészülési mérkőzésén lépett pályára az FTC a Népligetben. A szlovák élvonalbeli Tatran Presov ellen Thomas Doll a Dibusz – Botka, Hüsing, Dilaver, Leandro – Koch, Hajnal – Moutari, Kleinheisler, Lovrencsics – Djuricin kezdőnek szavazott bizalmat.

A találkozó első tíz percében Kleinheisler László és Amadou Moutari is kihagyott egy-egy nagy helyzetet, majd ezt követően is hiába játszott fölényben a Fradi, a 31. percben Erik Streno remek egyéni teljesítményének köszönhetően az eperjesiek szereztek vezetést (0–1). Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítésre, öt perccel később Hajnal Tamás 17 méterről pazarul csavart egy szabadrúgást a bal felső sarokba (1–1).

A második negyvenöt percre a Holczer – Lovrencsics, Hüsing, Csukics, Sternberg – Bognár, Gera, Kleinheisler – Djuricin, Böde, Radó felállásban futott ki az FTC, a tempót azonban nem sikerült felpörgetni, csak elvétve forogtak veszélyben a kapuk. Az utolsó fél órára még beállt Csonka András és Varga Roland is, a hajrára pedig felpörögtek az események, előbb Oliver Hüsing fejelt kapufát, majd Holczer Ádámnak kellett bravúrt bemutatnia.

A 83. percben egy jobb oldali akció végén – a hosszú sérülése után az edzőtáborban visszatérő – Varga Roland kapott labdát a tizenhatoson belül, majd egy remek csel után kilőtte a jobb alsó sarkot, így a Ferencváros 2–1-es győzelemmel zárta felkészülését.

A GÓLOK

TOVÁBBI NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Pécsi MFC–Paks 2–2 (Kecskés, Papp K.)
Bp. Honvéd–Cibalia Vinkovci (horvát) 2–1 (Eppel, Balázs)
Mezőkövesd–Lokomotíva Kosice(Kassa, szlovák II.) 3–0 (Strestík, Tóth B., Kink)
MTK–Bohemians 1905 Praha (cseh) 1–2 (Katona)
DVTK–Kazincbarcika 7–1 (Szarka 2, Ugrai, Vela 2, Makrai, Novothny)
(Parchal, Atlantic-kupa): DVSC–AGF Aarhus (dán) 2–0 (Holman, Feltscher)

90. perc: Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros fordított és 2–1-re legyőzte a Tatran Presovot.

83. perc: GÓL! Fordított a Fradi! Varga Roland kapott remek labdát Lovrencsicstől, majd egy csellel lerázta a védőjét, és közelről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–1

79. perc: Gresák lépett ki a védők közül, majd célba vette a jobb alsó sarkot, Holczer azonban bravúrral szögletre hárított.

75. perc: Kapufa! Egy jobb oldali szöglet után Hüsing hét méterről a lécre fejelte a labdát.

69. perc: Varga tört be a tizenhatoson belülre, végül azonban róla pattant az alapvonalon túlra a labda.

67. perc: Bödét állították meg lesen.

63. perc: Újabb cserék: Kleinheisler és Djuricin hagyta el a pályát, helyükre Varga Roland és Csonka András állt be.

60. perc: Kleinheisler távoli lövése kellemetlenül, pont a kapus előtt pattant meg, ettől függetlenül nem okozott gondot Taliannak a hatástalanítása.

57. perc: Sternberg is besárgult egy rossz ütemű belépő után.

55. perc: Csukicsot akasztották a félpályánál, így újra villant a sárga, Petko kapta.

53. perc: Böde passza után Djuricin lőtt kissé kiszorított helyzetből, a vendégek kapusa másodjára megfogta a labdát.

48. perc: Kleinheisler elől mentettek szögletre, majd Djuricin lőtt gólt lesről.

46. perc: Thomas Doll hetet cserélt a második félidőre, pályára lépett Holczer, Sternberg, Csukics, Böde, Bognár, Gera és Radó is.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

45. perc: Véget ért az első félidő, az állás 1–1.

45. perc: Lovrencsics hámozta át magát egy védőn, majd 23 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.

40. perc: Kleinheisler bombázott a kapu fölé egy röviden kifejelt labdát.

37. perc: GÓL! Egyenlített az FTC! Hajnal Tamás 17 méterről, a sorfal fölött remekül tekert egy szabadrúgást a bal felső sarokba. A kapusnak esélye sem volt védeni a lövést.1–1

31. perc: GÓL! Vezet a Tatran Presov! Erik Streno egy óriási sprinttel lerázta magáról Dilavert, majd a kapujából kilépő Dibusz mellett a jobb alsó sarokba passzolta a labdát. 0–1

29. perc: Lesko kísérlete jóval a kapu fölött hagyta el a játékteret.

28. perc: Leandro lapos, bal oldali passzát Djuricin bombázta egy védőbe.

26. perc: Kerestes próbálkozott egy távolról eleresztett lövéssel, Dibusznak azonban nem kellett közbeavatkoznia.

23. perc: Lovrencsics jobb oldali beadását Hajnal nem tudta a kapu felé irányítani.

19. perc: Védés! Leandro a sorfal fölött kapura tekerte a labdát, a vendégek kapusa azonban oldalra tolta a kapu bal alsó sarkába tartó próbálkozást.

18. perc: Djuricint állították meg szabálytalanul, így újabb szabadrúgáshoz jutott az FTC a tizenhatos jobb oldalán.

13. perc: Hajnal tekerte középre a szabadrúgást, a vendégek azonban elfejelték a labdát.

12. perc: Kleinheisler szerzett labdát a saját térfelén, majd egy nagy sprint után, a beadás pillanatában felvágták a jobb oldalon, így villant a meccs első sárga lapja.

8. perc: Az eperjesiek kapusát kellett röviden ápolni, majd Moutari maradt a földön egy durvább belépő után, a játékot azonban mindketten folytatják.

7. perc: Hajnal emelt középre az alapvonalról, majd Moutari tüzelt, a labda azonban elszállt a kapu felett.

4. perc: Óriási helyzet maradt ki! Moutari emelte a labdát a tizenhatoson belülre, ahol Kleinheisler levált a védőiről, közelről azonban a kapusba bombázott.

3. perc: Előbb Hajnal jobb oldali beadását vágták ki, majd Kleinheisler ismétlése szállt el a fejek felett.

A hazaiak zöld-fehér csíkos mezben, az eperjesiek pedig tiszta fehérben léptek pályára. A Fradinál az új igazolások már a végleges mezszámukban játszanak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az FTC–Tatran Presov (Eperjes) felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

A bajnoki címvédő Ferencváros valenciai edzőtábora után ismét hazai pályán lép pályára. A zöld-fehérek ellenfele – a színeiben hasonló – a szlovák élvonalban szereplő Tatran Presov (Eperjes) lesz.

Az eperjesi együttes a 12 csapatos szlovák bajnokság 11. helyén áll, a kiesés réme azonban nem fenyegeti a gárdát, mivel a Spartak Myjava visszalépett az élvonalbeli küzdelmektől.

Thomas Doll csapatának ez lesz a hetedik – jelenlegi állás szerint utolsó – edzőmeccse a télen. A Ferencváros korábban legyőzte a Tevelt, a BKV Előrét, valamint kikapott a szlovákiai Nagymihálytól, majd a valenciai edzőtáborban vereséget szenvedett az osztrák Rapid Wientől és a cseh Slovan Liberectől, valamint gól nélküli döntetlent játszott a szintén cseh Sparta Prahával.

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 6.
Edzőtábor:január 23. – február 1., Valencia (Spanyolország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 14.:FTC–Tevel 23–1(Djuricin 7, Böde 5, Bognár 3, Lovrencsics 2, Kundrák 2, Gera, Radó, Csukics, Csernik)
Január 18.:FTC–BKV Előre 5–0(Pergel 2, Adams, Nalepa, Böde)
Január 21.:FTC–Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 0–1
Január 25., Valencia:FTC–Rapid Wien (osztrák) 0–1
Január 28., Valencia:FTC–Slovan Liberec (cseh)2–3(Moutari, Böde)
Január 31., Valencia:FTC–Sparta Praha (cseh) 0–0
Február 4., 13.00:FTC–Tatran Presov (Eperjes, szlovákiai)

TÉLI
JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL

Érkezők:
Bognár István(DVTK),Botka Endre(Bp. Honvéd),Julian Koch(német, Fortuna Düsseldorf – Németország),Amadou Moutari(nigeri, Anzsi Mahacskala – Oroszország),Janek Sternberg(német, Werder Bremen – Németország)
Kölcsönbe érkezők:Kleinheisler László(Werder Bremen – Németország, az ősszel kölcsönben Darmstadt 98 – Németország)
Kölcsönből visszatérők:Holczer Ádám(Soroksár)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:Dinko Trebotic(horvát, Bnei Jehuda – Izrael)
Távozók:Busai Attila(DVTK),Csilus Ádám(soroksári kölcsön után Puskás Akadémia FC),Gyömbér Gábor(Puskás Akadémia FC, szabadon igazolhatóként),Nagy Dominik(Legia Warszawa – Lengyelország),Pintér Ádám(Greuther Fürth – Németország),Cristian Ramírez(ecuadori, FK Krasznodar – Oroszország)
Kölcsönbe távozók: Jova Levente(Soroksár),Popov Patrik(Soroksár)
Kölcsönből visszatértek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:Radó András(kölcsönvenné a Haladás),Florian Trinks(német, ???)