Felkészülés: a Puskás Akadémia kettőt kapott a Hoffenheimtől

R. P.R. P.
2022.07.13. 21:23
Nagy Zsolték (sötétben) a Hoffenheimmel is megmérkőztek Ausztriában (Fotó: Facebook/TSG 1899 Hoffenheim)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Puskás Akadémia tisztességgel helytállt a német élvonalbeli Hoffenheim elleni kitzbüheli mérkőzésen, de a vereséget nem kerülte el, 2–0-ra kapott ki. A Mezőkövesd 4–0-ra győzött a Gyirmót otthonában.

Hoffenheim–PAFC

A papírformának megfelelően a Hoffenheim megnyerte a kitzbüheli mérkőzést. A német együttes az első félidőben eldöntötte a találkozót. Előbb Robert Skov megpattanó lövése talált utat a PAFC kapujába, majd Andrej Kramaric használta ki, hogy üresen maradt egy szöglet után, és a bal felső sarokba bombázott.

Gyirmót–Mezőkövesd

Az élvonalbeli Mezőkövesd nem sok esélyt adott a Gyirmótnak. Cseri Tamás büntetőből szerzett gólja után a második félidőben előbb Molnár Gábor csavart gyönyörűen 18 méterről a kapu jobb oldalába, majd a remek ütemben érkező Tomislav Kis lőtt a kapuba egy beadást. A negyedik találatot Sztefan Drazsics egy remek testcsel után lőtte.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Puskás Akadémia FC–TSG 1899 Hoffenheim 0–2

Kitzbühel
PAFC: Tóth B. – Szolnoki, Spandler, Stronati, Mezgrani, Favorov, Van Nieff, Nagy Zs., Baluta, Kiss T., Colley. Csere: Urblík, Zahedi, Slagveer, Komáromi, Corbu, Posztobányi, Bakti. Vezetőedző: Hornyák Zsolt

A PUSKÁS AKADÉMIA FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdése: június 6.
Edzőtábor: Ausztria, július 3–14.
Felkészülési mérkőzések

Július 6. (Ausztria): St. Pölten (osztrák II.)–Puskás Akadémia 0–4 (Kiss T. 2, Colley, Zahedi)
Július 10. (Ausztria): Puskás Akadémia–Slavia Praha (cseh) 0–1
Július 13. (Ausztria): Puskás Akadémia–Hoffenheim (német) 0–2

Gyirmót FC Győr–Mezőkövesd Zsóry FC 0–4
Gyirmót
Mezőkövesd: Tordai (Piscitelli) – Horváth M., Karnyicki, Bobál D. (Kotula) – Kállai K. (Kállai Z.), Nagy G. (Cseke B.), Besirovic (Madarász), Vajda – Szelmani (Molnár G.), Cseri (Kis T.) – Jurina (Drazsics). Vezetőedző: Supka Attila
G: Cseri T. (40. – 11-esből), Molnár G. (63.), Kis T. (82.), Drazsics (89.)

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Edzőtábor: Ausztria, Linz, július 13–21.
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: Mezőkövesd Zsóry FC–MTK Budapest 5–4 (Selmani 2, Drazsics, Molnár G., Nagy G., ill. Zuigéber, Szépe, Prosser (11-esből), Barkóczi)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Jurina)
Július 6.,
Kolorcity Kazincbarcika SC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (Drazsics)
Július 9. Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK 2–3 (Drazsics, Jurina)
Július 13.: Gyirmót FC Győr–Mezőkövesd Zsóry FC 0–4 (Cseri T., Molnár G., Kis T., Drazsics)