Felkészülés: a Paks hetese, a Kisvárda hátrányból nyert

R. B.R. B.
2021.06.30. 20:16
A Kisvárda hátrányból legyőzte a Békéscsabát (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Az NB I-re készülő csapatok közül a Paks, a Mezőkövesd és a Kisvárda egyaránt megnyerte a szerdai találkozóját, az Ausztriában edzőtáborozó Újpest FC ikszelt osztrák ellenfelével, és a ZTE is döntetlent játszott a Haladással.

A Paks az NB II-be feljutó III. Kerülettel mérkőzött meg, s a fővárosi csapat jól tartotta magát, a félidőben 1–1 volt az állás. A tolnaiak a második félidőben hatszor találtak be, így a végeredmény 7–2 lett. Érdekesség, a TVE néhány nappal ezelőtt az MTK-tól is 7–2-re kapott ki.

A Kisvárda a szünetben 1–0-s hátrányban volt Békéscsabán, ám sikerült fordítania. A győztes gólt az Ajkától szerződtetett Nagy Krisztián szerezte.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
PAKSI FC–III. KERÜLETI TVE (NB II) 7–2 (1–1)
Gólszerző: Bognár I. 2, Haraszti 2 (a másodikat 11-esből), Szabó B., Windecker, Ádám, ill. Kokenszky, Rajczi
Paks, 1. félidő: Borsos V. – Vas, Lorentz, Lenzsér, Szabó J. – Papp, Szabó B., Gyurkits G. – Sajbán, Böde, Szakály D. 2. félidő: Rácz – Kulcsár, Kinyik, Debreceni Á., Bertus – Kesztyűs, Bognár I., Windecker – Nagy R., Ádám, Haraszti
Forrás: paksifc.hu

ÚJPEST FC–ST. PÖLTEN (osztrák) 1–1 (1–1)
Újpest FC:
Pajovics – Kutrumbisz, Máté, Fehér Cs. – Pauljevics, Onovo, Mitrovics, Beridze, Antonov – Viana, Tallo
Gólszerző: Beridze
Forrás. ujpestfc.hu (A klub közösségi médiás oldalai a cserékről nem közöltek pontos információt.)

BÉKÉSCSABA (NB II)–KISVÁRDA 1–2 (1–0)
Kisvárda, 1. félidő: Dombó – Hej, Rubus, Prenga, Leoni – Karabeljov, Zlicsics – Gosztonyi, Ötvös, Camaj – Jelena. 2. félidő: Odincov – Karabeljov, Kravcsenko, Csirkovics, Czérna – Szimovics, Bumba – Navratil, Asani, Nagy K. – Horváth Z.
Gólszerző: Varga Sz., ill. Szimovics, Nagy K.
Forrás: kisvardafc.hu

HALADÁS (NB II)–ZALAEGERSZEGI TE 1–1
ZTE, 1. félidő:
Demjén – Németh E., Szerafimov, Bobál D., Gergényi – Skribek, Bedi, Szankovics, Babati – Koszta, Beke. 2. félidő: Gyurján M. – Földvári, Kálnoki-Kis, Sebestyén, Papp L. – Meshack, Németh D., Tajti, Kovács B. – Szalay Sz., Szökrönyös