Felkészülés: a Mezőkövesd legyőzte szlovákiai ellenfelét

2018.01.24. 15:24
A labdarúgó NB I-ben szereplő Mezőkövesd felkészülési mérkőzésen 1–0-ra legyőzte a szlovákiai (nagymihályi) Zemplín Michalovcét. A Balmazújváros zárt kapus összecsapáson kapott ki a Szegedtől.

A kövesdi meccs egyetlen gólját Baracskai Roland szerezte a 37. percben – a 25 éves támadó Frano Mlinar passza után tíz méterről lőtt a vendégek kapujába. Baracskai Roland szerezte a 37. percben – a 25 éves támadó Frano Mlinar passza után tíz méterről lőtt a vendégek kapujába.

A Balmazújváros–Szeged mérkőzésen a télen szerződtetett Lasa Sindagoridze öngólja döntött.

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MEZŐKÖVESD ZSÓRY–FK ZEMPLÍN MICHALOVCE (szlovákiai) 1–0 (1–0)
Mezőkövesd, 100 néző. V: Ducsai
MEZŐKÖVESD, 1. félidő: Horváth T. – Farkas D., Hudák, Katanec, Vadnai – Cseri T., Oláh B., Mlinar, Bognár I. – Koszta, Baracskai. 2. félidő: Dombó – Majtán, Pillár, Fótyik, Szalai A. – Tóth B., Varjas Z., Iszlai, Varjas L. – Kalocsai, Földi
G: Baracskai

BALMAZÚJVÁROS–SZEGED 2011 0–1 (0–1)
Balmazújvárosi Edzőcentrum (zárt kapuk mögött). V:
Nagy N.
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi G. (Horváth L.) – Bokros, Kónya, Jagodics B., Virág A. – Harsányi (Erdei), Majszuradze, Haris, Zsiga – Sindagoridze, Kamarás (Orovecz)
SZEGED: Szántai – Áchim Á., Papp F., Farkas M., Zabari – Fejős Á. (Katona M.), Coroian, Horváth A., Szabó P. (Molnár J.) – Rózsahegyi (Kertész T.) – Zádori (Hegedűs M.)
G: Sindagoridze (öngól)

A MEZŐKÖVESD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 8.
Edzőtábor: január 31. – február 9., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20., 11.00: Mezőkövesd–Kazincbarcika 2–3 (Novák 2)
Január 24., 13.00: Mezőkövesd–Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 1–0 (Baracskai)
Január 27., 12.00: Mezőkövesd–MTK Budapest
A törökországi edzőtábor alatt legalább négy meccset tervez a klub, de ezek programja még nem ismert.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A MEZŐKÖVESD ZSÓRYNÁL
Érkezők: Bognár István (Ferencváros), Horváth Tamás (Videoton), Matija Katanec(horvát, Zrinjski Mostar – Bosznia-Hercegovina), Oláh Bálint (Diósgyőr)
Kölcsönbe érkezők: –
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Stipe Bacelic-Grgic (horvát, Puskás Akadémia), Gál Benedek (Ózd, próbajáték), Molnár Gábor (Puskás Akadémia), Szalay Alex (Felsőtárkány, próbajáték)
Távozók: Jakub Brasen (szlovák, FK Senica – Szlovákia), Köböl Máté (szlovákiai, ?), Tomás Tujvel (szlovák, Videoton)
Kölcsönbe távozók: Csirmaz István (Szolnoki MÁV)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Paul Keita (szenegáli), Martin Krnác (szlovák), Tomás Majtán (szlovák), Murai Márk (Kazincbarcika)

A BALMAZÚJVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4. (orvosi vizsgálat), január 8. (első edzés)
Edzőtábor: –
Január 20., 11.00: Balmazújváros–Ceglédi VSE 1–1 (Zsiga)
Január 24., 13.00: Balmazújváros–Szeged 2011-GA 0–1
Január 24.: még egy meccs szervezés alatt
Január 27., 11.30: Balmazújváros–Kisvárda
Január 31., 11.30, ESMTK-pálya: Bp. Honvéd–Balmazújváros
Február 3., 11.00: Balmazújváros–Poli Timisoara (Temesvár, romániai)
Február 3., 14.00: Balmazújváros–1. FC Tatran Presov (Eperjes, szlovákiai)
Február 7.: szervezés alatt
Február 10., 13.00: Balmazújváros–Soroksár
Február 14., 11.00: Balmazújváros–Kazincbarcika
Február 17., 11.00: Balmazújváros–Cigánd

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A BALMAZÚJVÁROSNÁL
Érkezők: Harsányi Zoltán (szlovákiai, szabadon igazolhatóként, legutóbb Nyíregyháza), Kónya Márk (Nyíregyháza Spartacus), Rudolf Gergely (Nyíregyháza Spartacus, szabadon igazolhatóként), Lasa Sindagoridze (grúz, Szaburtalo – Grúzia)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők: Kamarás György
(Dorogi FC)
Az utánpótlásból felkerültek:
Kiszemeltek:
Távozók: Kovács Ádám (ZTE FC), Vólent Roland (BFC Siófok, szabadon igazolhatóként)