Felkészülés: a Mezőkövesd három góllal küldte haza a DVTK-t

V. J.V. J.
2021.07.17. 15:13
Gólt sem tudott rúgni Mezőkövesden a Diósgyőr (Fotó: dvtk.eu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Mezőkövesd 2x70 perces felkészülési mérkőzésen 3–0-ra legyőzte megyei riválisát, az élvonaltól az előző idény végén búcsúzó DVTK-t.

A soron következő idényben az élvonalban biztosan nem fog találkozni egymással a Mezőkövesd és a Diósgyőr – a rajtot megelőzően viszont egy felkészülési mérkőzésen összecsapott egymással a két borsodi rivális. A 2x70 perces találkozón a hazaiak már az első félidőben előnyhöz jutottak, fél órával a mérkőzés vége előtt pedig már ki is alakították a végeredményt.

Az első osztály egyik újonca, a Gyirmót a második vonalban szereplő Ajkát látta vendégül. A találkozón a vendégek jutottak először előnyhöz, ám a második félidőben a győri csapat 10 perc leforgása alatt fordítani tudott.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
MEZŐKÖVESD–DIÓSGYŐRI VTK 3–0 (1–0)

Mezőkövesd,
Városi Stadion, 350 néző. Vezette: Németh
Mezőkövesd 1. félidő:
Antal B. – Farkas D., Pillár, Katanec, Vadnai – Madarász, Cseri, Karnickij – Jurina, Nagy D., Besirovic. 2. félidő:Bősz – Vági, Kocsis G., Szépe, Vajda S. – Derekas, Cseke, Chrien – Vutov, Drazsics, Besirovic (Jurina, 98.; Pintér F., 131.). Vezetőedző: Pintér Attila
DVTK 1. félidő:Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs K., Bárdos – Szeles, Oláh B. – Kispál, Zsolnai, Suljic - Könyves. 2. félidő:Borsos – Eperjesi, Karan, Hegedűs J., Bokros – Németh M., Zsemlye – Molnár G., Makrai (Orosz D., 117.), Jurek – Hornyák. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző:Katanec (49.), Jurina (103.), Vutov (114.)

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 2–1 (0–1)
Győr, Alcufer Stadion. Vezette: Zám
Gyirmót FC Győr (kezdőcsapat): Hársfalvi – Szegi, Karacs, Széles, Zeke – Radics, Kovács D., Hajdú – Herjeczki, Varga B., Heffler N. Vezetőedző: Csertői Aurél
FC Ajka (kezdőcsapat): Horváth – Gölgényi D., Heffler T., Csemer Gy., Lehoczky, Tajthi T., Tóth G., Csizmadia, Gaál B, Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Zeke (55.), Simon (65.), ill. Tóth G. (26.)