Felkészülés: négyet vágott a Puskás, a KTE nyert Szlovéniában

B. D. K.B. D. K.
2022.07.06. 19:43
Fordított a Kecskemét (Fotó: kecskemetite.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Mezőkövesd Zsóry 1–1-es döntetlent játszott az NB II-es Kolorcity Kazincbarcikával felkészülési mérkőzésen, míg a Kecskeméti TE fordított, és 3–1-re legyőzte szlovén másodosztályú ellenfelét. A Puskás Akadémia négyet vágott, a Hollandiából visszatérő Kiss Tamás két gólt rúgott.

A 19. percben Pálinkás Gergő egy visszagurított labdát juttatott a mezőkövesdi kapuba. A fordulás után Sztefan Drazsics révén egyenlítettek a vendégek, így döntetlennel zárult a két csapat felkészülési meccse.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC (NB II)–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–1 (1–0)
Kazincbarcika
Kazincbarcika:
Megyeri Gábor, Szemere, Ur László, Dvorschák, Arday, Pálinkás G., Csatári, Heil, Székely Dávid, Kurdics, Takács Tamás
Mezőkövesd: Rjabenko, Sipos J., Kállai K., Pillár, Kotula, Rédling, Madarász Márk, Rabetin, Molnár Gábor, Tomislav Kis, Jurina
Gólszerző: Pálinkás (19.), ill. Drazsics (54.)

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Edzőtábor: Ausztria, Linz, július 13–21.
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: Mezőkövesd Zsóry FC–MTK Budapest 5–4 (Selmani 2, Drazsics, Molnár G., Nagy G.)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Jurina)
Július 6.,
Kolorcity Kazincbarcika SC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (Drazsics)
Július 9.: Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK
Július 13.: Gyirmót FC Győr–Mezőkövesd Zsóry FC
Július 17. (Ausztria, Linz):
Mezőkövesd Zsóry FC–Apollon Limassol (ciprusi)
Július 19. (Ausztria, Linz): Mezőkövesd Zsóry FC–Slovan Liberec (cseh)
Július 21. (Ausztria, Linz): Mezőkövesd Zsóry FC–Mladá Boleslav (cseh)

A szlovén csapat a 4. percben szerezte meg a vezetést, ám húsz perccel később a háromszoros montenegrói válogatott támadó, Uros Djuranovics egalizált. A hajrában Sági Milán fordított, majd a 100. percben Danilo Pejovics is betalált. Nyert a Kecskemét.

SLOVENSKA BISTRICA (szlovén II.)–KECSKEMÉTI TE 1–3
Szlovénia
Kecskemét:
Varga B. – Katona M., Rjasko, Belényesi, Szalai G., Grünvald – Nagy Krisztián, Vágó, Banó-Szabó – Tóth Barna, Djuranovics. A 60. perctől: Kersák – Sági, Győri Á., Szabó A., Pejovics, Buna – Szuhodovszki, Meszhi, Bodor – Győri Á, Katona B.
A Kecskemét gólszerzői: Djuranovics (24.), Sági (85.), Pejovics (100.)

A KECSKEMÉTI TE FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 16.
Edzőtábor: Radenci (Szlovénia), július 3–9.
Felkészülési mérkőzések
Július 1.:
Kecskeméti TE–Békéscsaba (NB II) 3–2 (Belényesi, Katona M., Szalai G.)
Július 6., 17.30 (Szlovénia):
Slovenska Bistrica (szlovén II.)–Kecskeméti TE 1–3 (Djuranovics, Sági, Pejovics)
Július 9., 11.00 (Szlovénia): Rudar Velenje (szlovén II.)–Kecskeméti TE
Július 13.:
az ellenfél még nem ismert
Július 16., 12.00: Kecskeméti TE–Putnok (NB III.)
Július 23.:
Kecskeméti TE–Szeged-Csanád GA (NB II) – a tervek szerint dupla meccs

A Puskás Akadémia honlapjának beszámolója alapján a magyar csapat végig nagy fölényben játszott, és kétgólos vezetést harcolt ki az első félidőben. Az osztrák másodosztályú csapat az első játékrészben büntetőt rontott, a fordulás után pedig ismét kétszer kapitulált. Kiss Tamás duplázott a meccsen.

ST. PÖLTEN (osztrák II.)–PUSKÁS AKADÉMIA 0–4 (0–2)
Arndorf
Puskás Akadémia:
Tóth Balázs, Favorov, Stronati, Spandler, Major M., Urblík, Corbu, Komáromi, Baluta, Kiss Tamás, Gruber. Csereként pályára lépett: Markek, Kicsun, Szolnoki, Posztobányi, Van Nieff, Bakti, Skribek, Puljic, Molnár R., Colley, Zahedi
Gólszerző: Kiss Tamás (12., 35.), Colley (76.), Zahedi (78.)

A PUSKÁS AKADÉMIA FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdése: június 6.
Edzőtábor: Ausztria, július 3–14.

Július 6. (Ausztria): St. Pölten (osztrák II.)–Puskás Akadémia 0–4 (Kiss Tamás 2, Colley, Zahedi)
Július 10. (Ausztria): Puskás Akadémia–Slavia Praha (cseh)
Július 13. (Ausztria): Puskás Akadémia–Hoffenheim (német)