Felkészülés: a Honvéd 3–0-ra kikapott az orosz bajnok Zenittől

2019.06.29. 13:27
A Budapest Honvéd labdarúgócsapata az osztrák WSG Wattens 3–0-s legyőzése után az orosz bajnok Zenit ellen játszotta a második nyári edzőmeccsét – az eredmény most is 3–0 lett, csak nem a kispestiek javára...

Az orosz Zenit a 21. percben szerzett vezetést a Honvéd ellen, egy jobb oldali szabadrúgást követően egy lepattanóból volt eredményes Mevlja, majd a 73. percben ő szerezte a szentpéterváriak második gólját is, 17 méteres szabadrúgásból.

A hajrában Heffler Tibor szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a büntetőt a sértett Djordjevics értékesítette, a Zenit ezzel győzött 3–0-ra.

A Honvédban az új szerzemények közül pályára lépett a kapus Lefkovits Robi és a nigeri támadó, Amadou Moutari, valamint ismét játszott csereként az első edzőmeccsen is szerepet kapó Belometti, de róla nem adott még bővebb tájékoztatást a klub.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Budapest Honvéd–Zenit (orosz) 0–3 (0–1)

Kirchdorf in Tirol
. Vezette: Bramböck (Bingöl, Corda – mindhárom osztrák)
Honvéd: Lefkovits (Berla, 61.) – Batik (Kálnoki-Kis, 51.), Kamber (79.), Lovric (Belometti, 51.) – Kovács N., Gazdag (Hegedűs M., 57.), Nagy G. (Erdélyi, 79.), Banó-Szabó (Heffler T., a szünetben), Kukoc (Uzoma, 51.) – Májer (Lukács, 30., Cipf, 61.), N'Gog (Herjeczki, 41., Moutari, 68.). Vezetőedző: Giuseppe Sannino
Zenit: Kerzsakov (Gojlo, 75.) – Terentyev, Mammana, Mevlja, Nabiullin (Muszajev, 61.), Mak (Mosztovoj, 61.), Kranevitter, Jerohin, Hernani, Zabolotnij, Djordjevics
Gólszerző: Mevlja (21., 73.), Djordjevics (85. – tizenegyesből)

A Honvéd a Zenit ellen játszotta a második nyári edzőmeccsét (Fotó: honvedfc.hu)