Felkészülés: a Haladás két góllal kikapott az osztrák újonctól

2015.06.26. 21:01
A labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás első nyári felkészülési mérkőzésén 3–1-re kikapott az osztrák élvonalba feljutó Mattersburgtól. A szombathelyi csapat a mérkőzés elején Halmosi Péter góljával megszerezte a vezetést, de a nagymartoni együttes a későbbiekben két tizenegyesnek is köszönhetően fordított.

A Haladás kapuját tizennyolc év után ismét Király Gábor védte, aki a nyugat.hu beszámolója szerint már az első félidőben magabiztosságot sugárzott a védelemnek.nyugat.hu beszámolója szerint már az első félidőben magabiztosságot sugárzott a védelemnek.

A nyolcadik percben Németh Márió passzát követően Halmosi Péter óriási góljával előnybe került a magyar csapat, az első félidő második felében azonban már a Mattersburg irányított. A 37. percben Gaál Bálint szabálytalankodott a tizenhatos vonalán, a megítélt büntetőt pedig Florian Templ váltotta gólra.

A szünet után egyértelművé vált a felkészülésben előrébb járó osztrák együttes fölénye, amely előbb eltalálta a kapufát, majd a 69. percben Fink góljával átvette a vezetést. Négy perccel később újabb büntetőt kapott az osztrák másodosztály bajnoka, amit Fink értékesített.

A Haladás a második félidőben nem lőtt kapura, tehát a támadójátékon van még mit javítani.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Mattersburg (osztrák)–Haladás 3–1
(1–1)
Birfeld, 350
néző.
Haladás. 1. félidő: Király – Schimmer, Jagodics, Devecseri, Bosnjak – Iszlai, Nagy P. – Gaál, Németh, Halmosi – Radó. 2. félidő: Király – Zsirai, Czingráber, Jánvári, Dallos – Medgyes, Angyal – Martinez, Rácz, Grabant – Török.
Gólszerző:
Templ (36. – 11-esből), Pink (67., 73. – a másodikat 11-esből), ill. Halmosi (8.)
Forrás: nyugat.hu

A HALADÁS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdete: június 17.
TERVEZETT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 26., Birkfeld: Mattersburg (osztrák)–Haladás 3–1 (Halmosi)
Június 28., 17.00, Tarcsafürdő/Bad Tatzmannsdorf: Haladás–Tyerek Groznij (orosz)
Július 2., 18.00, Tarcsafürdő/Bad Tatzmannsdorf: Haladás–Vardar Szkopje (macedón)
Július 4., 14.00– (4 db 2x30 perces meccs): Király-kupa (Haladás, Diósgyőr, Vasas, Sopron)
Július 7., 19.00: Haladás–ZTE
Július 10.: Oberwart (Felsőőr; osztrák III.)–Haladás
Július 11.: Haladás–Mezőkövesd