Felkészülés: iksz után győzelem, jó napot zárt a Loki

2018.02.11. 17:10
Kétgólos hátrányból állt fel a Debrecen (Fotó: dvsc.hu)
A DVSC labdarúgócsapata vasárnapi első felkészülési mérkőzésén 2–2-es döntetlent játszott az észt Levadia Tallinn-nal, a másodikon 4–1-re legyőzte az ukrán élvonalbeli Karpati Lvivet. A szintén felkészülési meccset játszó Vasas 7–1-re megverte a Putnokot.

A hajdúságiak hivatalos oldalának beszámolója szerint a magyar csapat már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, több veszélyes beadással is próbára tette az észtek védelmét, és már a 12. percben meg lehetett volna a vezetés, ám Tisza Tibor tizenegyesét kivédte a Levadia kapusa.

Ez olyannyira magához térítette a kilencszeres észt bajnokot, hogy rövid idő alatt kétgólos előnyre tett szert, majd nyolc perccel a szünet előtt Haris Tabakovic kozmetikázott az eredményen.

A második játékrészben a DVSC akarata érvényesült – a Loki az ukrán Karpati Lvivvel is összecsap vasárnap –, Herczeg András együttese a 81. percben egalizált Nagy Kevin révén, majd Sós Bence a győztes gólt is megszerezhette volna a hajrában, lövését bravúrral védte a kapus.

A hajdúságiak a vasárnapi második felkészülési mérkőzésüket az ukrán élvonal utolsó előtti helyén álló Karpati Lvivvel vívta. A debreceni klub beszámolója szerint ugyan többet támadott a Loki az első félidőben, de nagy helyzetet nem alakított ki.

A fordulást követően aztán Takács Tamás vette kezébe az irányítást: a csatár előbb Tőzsér Dániel indítását követően volt eredményes, majd szöglet után szerzett gólt, később a félpályáról indulva egymaga vezette kapura a labdát és lőtte a hálóba. Bő húsz perccel a vége előtt Bódi Ádám célzott pontosan 17 méterről. A 77. percben az ukránok is betaláltak, de több válaszuk nem volt, a Debrecen 4–1-re győzött.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVSC–Levadia Tallinn 2–2 (1–2)

DVSC: Szabados (Kovács P., a szünetben) – Kuti, Újvárosi, Mészáros, Ferenczi – Bereczki, Jovanovic, Kusnyír (Csősz, a szünetben), Sós B. – Tisza (Bíró, 57.), Tabakovic (Nagy K., 51.)
Gólszerző:
Tabakovic (37.), Nagy K. (81.)

DVSC–Karpati Lviv (ukrán) 4–1 (0–0)
DVSC:
Nagy S. – Bényei, Kinyik, Szatmári, Barna – Varga K. (Mengolo, 55.), Tőzsér, Filip (Kusnyír, 86.), Bódi (Csősz, 80.) – Takács T. (Nagy K., 68.), Könyves (Bíró P., 80.)
Gólszerző:
Takács T. (49., 57., 66.), Bódi (69.)

A Vasas az NB III-as Putnokot győzte le 7–0-ra – az angyalföldiek ebben a felkészülési időszakban a negyedik nagy különbségű győzelmüket aratták.

Vasas–Putnok (III.) 7–1 (4–0)
Gólszerzők:
Vida 2, Pavlov 2, Ádám, Burmeister, Hangya, ill. Czető

A DEBRECEN TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 11. (állapotfelmérés)
Edzőtábor: február 5–15., Side (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 27., Pallag: DVSC–Szeged 3–1 (Jovanovic, Ferenczi, Sós)
Február 3., Pallag: DVSC–Kisvárda 1–0 (Lucas – öngól)
Február 3., Pallag: DVSC–Kisvárda 3–3 (Kusnyír, Sós B., Takács T.)

Február 7., Side: DVSC–GKS Katowice (lengyel) 0–2
Február 7., Side: DVSC–FK Toszno (orosz) 3–0 (Varga K., Könyves, Jovanovic)
Február 11., Side: DVSC–Levadia Tallinn (észt) 2–2 (Tabakovic, Nagy K.)
Február 11., Side: DVSC–Karpati Lviv (ukrán) 4–1 (Takács T. 3, Bódi)
Február 14., Side: DVSC–Sheriff Tiraspol (moldovai)

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 8.
Edzőtábor:
január 8–12., Mátraháza; január 31. – február 6., Telki
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK*
Január 13.:Vasas–Szekszárd 3–0(Ádám – 11-esből, Burmeister, Vaskó)
Január 20.,:Vasas–Vecsés8–0(Barczi 2, Ádám 2, Vaskó, Hangya, Vogyicska, James)
Január 27.,:Vasas–Honvéd 0–2
Január 31.,:Vasas–MTK 1–2(Barczi)
Február 01., Telki:Vasas–Pénzügyőr 0–0
Február 04., Telki:Vasas–THSE-Szabadkikötő 7–0(Ádám 2, Berecz 2, Barczi, Remili, Ferenczi)
Február 07., Telki:Vasas–Iváncsa 1–0(Remili)
Február 09., Telki:Vasas–III. kerületi TVE 7–0(Ádám 2, Risztevszki 2, Benes, Egerszegi, Pavlov)
Február 11.: Vasas–Putnok 7–1 (Vida 2, Pavlov 2, Ádám, Burmeister, Hangya)
Február 14., 17.00:Vasas–Monor
Február 17., 11.00, Soroksár:Soroksár–Vasas
*
Azokat a meccseket, melyeknél nem tüntettünk fel külön helyszínt, a Fáy utcai edzőpályán rendezik.