A meggyőző Videoton az Egernek is négyet vágott

2013.03.09. 15:58
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Videoton idegenben 4–0-ra nyert az Eger ellen. A fehérváriaktól Szekeres Adrián duplázott, Álvaro Brachi és Kovács István egy-egy gólt ért el.

Szekeres Adrián két gólt szerzett az Eger ellen (Fotó: Havran Zoltán)

Ezúttal már ténylegesen mérkőzést játszhatott a Videoton Vácon a Magyar Kupában történt hercehurca után. Az ellenfele ezúttal viszont a Váci Városi Stadiont „hazai pályaként" bérlő Eger volt, amely az NB I legrosszabb formában lévő együttesének számított a forduló előtt.

A találkozó lényegében el is dőlt már húsz perc után, a Vidi ugyanis a Honvéd négygólos kiütése után ott folytatta, ahol akkor abbahagyta a Bozsik-stadionban.

Már a 11. percben gólt ünnepelhettek a fehérváriak, a télen szerződtetett Arturo Álvarez szögleténél Szekeres Adrián gyönyörűen fejelt a jobb alsóba. 0–1

Nagyon elemében volt a Vidi, különösen a Kovács István, Álvarez, Paraiba trió szállította a látványos támadásokat. Nikolics Nemanja egymaga két-három gólt is szerezhetett volna, de a befejezésekkel rendre gondja támadt, egyszer pedig a kapufát találta el.

Szekeres fejese után hat percet kellett várni az újabb vendéggólra. Álvaro Brachi szabadrúgásból szépen a bal alsóba csavart – igaz, ehhez kellett, hogy az egri sorfal állva nézze végig a spanyol tekerését. 0–2

Az Eger nem tudott mit kezdeni a Vidivel, néhány szöglet és egy-két átlövésen kívül nem nagyon volt dolga Mladen Bozsovicsnak. A Vidi pedig az előny tudatában visszavett a tempóból.

Mindkét gárda cserélt már az első játékrészben, az Eger padján hivatalosan először vezetőedzőként ülő Mészáros Ferenc taktikai okokból lekapta Farkas Ádámot, helyére Yohann Lasimant-t küldte be. A túloldalon viszont a jól futballozó Álvarez sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, őt Gyurcsó Ádám váltotta.

Fordulás után a játék nem változott, csak az eredmény. Az viszont hamar. Az 54. percben Nikolics gyönyörű bokamozdulattal a lécre húzta a labdát, a kipattanót pedig Szekeres értékesítette közelről. 0–3

Nem sokkal később Paraiba szépen indította Kovács Istvánt, aki hálószaggató gólt lőtt. Pontosabban a lövés inkább egy okos helyezésre hasonlított, a háló már előtte is lyukas lehetett. 0–4

A hajrában azért Bozsovicsnak is be kellett mutatnia néhány védést, Nikolics Nemanja pedig mindent megtett, hogy ő maga is betaláljon – hiába.

A Videoton a Honvéd után az Egernek is négyet vágott – szintén idegenben és ugyancsak kapott gól nélkül. José Gomes munkája máris beérni látszik.

Legutóbb 2004 májusában fordult elő, hogy a Videoton két egymást követő bajnokin is legalább négy gólt ért el.