DVTK: a Nyíregyháza elrontotta Bódog Tamás bemutatkozását

2017.03.24. 15:08
A Diósgyőr NB I-es labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 4–2-es vereséget szenvedett a másodosztályú Nyíregyházától.

A miskolci együttes eredetileg a Tatran Presov ellen játszott volna felkészülési meccset, ám az eperjesi együttes lemondta a találkozót. A kispadon ez alkalommal debütáló Bódog Tamás csapata azonban így sem maradt mérkőzés nélkül, hiszen a Nyíregyháza elfogadta a meghívást.

Jól kezdett a DVTK, Novothny Soma fejesével már a 3. percben vezetést szerzett. (1–0) A vendégeket azonban nem törte meg különösebben a kapott gól, hét perccel később ki is egyenlítettek Harsányi Zoltán találatával. (1–1) A gyors gólváltás után tovább veszélyeztetett mindkét gárda, de újabb találat már nem született az első félidőben.A miskolci együttes eredetileg a Tatran Presov ellen játszott volna felkészülési meccset, ám az eperjesi együttes lemondta a találkozót. A kispadon ez alkalommal debütáló Bódog Tamás csapata azonban így sem maradt mérkőzés nélkül, hiszen a Nyíregyháza elfogadta a meghívást.

Jól kezdett a DVTK, Novothny Soma fejesével már a 3. percben vezetést szerzett. (1–0) A vendégeket azonban nem törte meg különösebben a kapott gól, hét perccel később ki is egyenlítettek Harsányi Zoltán találatával. (1–1) A gyors gólváltás után tovább veszélyeztetett mindkét gárda, de újabb találat már nem született az első félidőben.

Nem sokkal a fordulás után ismét Novothny villant, újra vezetést szerezve ezzel az övéinek. (2–1) A 61. percben szinte a teljes hazai csapat kicserélődött, ám a sok változtatás a Spartacusnak kedvezett, amely a 65. percben Dvorschák fejesével egyenlített, kicsivel később pedig Szécsi Márk góljával átvette a vezetést is (2–3). A kegyelemdöfést a 84. percben adta meg Rezes László, beállítva a 4–2-es nyíregyházi győzelmet jelentő végeredményt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVTK–Nyíregyháza (NB II) 2–4 (1–1)
Miskolc, DVTK Edzőközpont. V: Nagy Róbert
DVTK a 61. percig: Antal (Rados, 30.) – Eperjesi, Lipták (Nemes, 27.), Karan, Tamás – Nono, Mevongou, Ugrai, Fülöp (Vela, 40.) – Novothny, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás.
DVTK a 61. perc után: Bukrán – Nagy T., Mahalek, Nemes, Lőrincz – Vela, Kitl, Szalóczy, Ternován – Szabó I B., Boros.
Nyíregyháza 1. félidő: Hermány – Szokol, Rubus, Dvorschák, Törtei – Tamási, Kónya, Sinanovic, Dragóner F. – Harsányi, Rudolf. Vezetőedző: Véber György.
Nyíregyháza 2. félidő: Hermény – Ötvös, Rubus (Pálinkás, 63.), Dvorschák, Farkas M. – Holdkampf – Szécsi, Tisza, Rezes, Vámos – Takács T.
G: Novothny (3.), (51.), ill. Harsányi (10.), Dvorschák (65.), Szécsi M. (72.), Rezes (84.)
Forrás: dvtk.eu