Az utolsó pillanatokban mentett pontot a ZTE Fehérváron

2022.10.07. 17:48
Kodro így szerezte meg a vezetést (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Mol Fehérvár 1–1-re végzett a vendég Zalaegerszeggel. Ricardo Moniz együttese az utolsó másodpercekben egyenlített.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ
Mol Fehérvár–Zalaegerszeg 1–1 (10)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 2474 néző. Vezette: Csonka
Gólszerző: Kodro (45+1.), ill. Ikoba (90+5.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Viccnek tűnhet, pedig nem az.

Kétmeccses veretlenségi „sorozattal” várta a Mol Fehérvár a tizedik fordulót, hasonlóra az idényben még nem volt példa. Noha hazai pályán hibátlan volt az együttes (ami háromból három győzelmet takar), vendégként öt fellépésen csak egyetlen pontot kapart össze, ám a győztes bajnokikat rendre vereségek követték, igaz, az utolsó hazai siker, a Mezőkövesd 2–1-es legyőzése után Felcsúton a Puskás Akadémia ellen 1–1-es döntetlen következett. Hogy Székesfehérváron senki sem tapsol örömében ezt a teljesítményt látva, aligha szorul magyarázatra: hasonló eredménysor elfogadható egy középcsapattól, azonban nagyon kevés egy dobogóra vágyótól. Ugyan a ZTE legutóbb több mint tizenhárom esztendővel ezelőtt, 2009. augusztus 28-án nyert riválisa otthonában, méghozzá kettő egyre (csak a rend kedvéért jegyezzük meg, a hazaiak kispadján akkor Mezey György, a vendégekén Csank János ült), bizakodásra adhatott okot vendégoldalon az a tény, hogy a mostani idényben már a Budapest Honvédot (1–0) és a Mezőkövesd Zsóryt (5–0) is sikerült idegenben legyőzni, és öt fellépésből csak Kecskeméten (1–3) maradt el a pontszerzés.

Ahogy az várható volt, az előző héten a padról beszálló Loic Nego visszakerült a kezdő tizenegybe, és ott volt Jevhen Makarenko is, aki legutóbb a bajnoki rajton, Pakson (0–2) kezdett. Számítani lehetett arra, hogy a ZTE játékosai már nagyon magasan, a saját tizenhatosánál letámadják az ellenfelet, mondani sem kell, ez a játékfelfogás egyfelől rengeteg futást igényel, és persze azzal is járhat, hogy ha elmarad a labdaszerzés, nagy terület nyílhat mögöttük, és hátul versenyfutásra kényszerülnek. A Vidi labdarúgóinak fel kellett venniük a kesztyűt, nem engedhették meg maguknak a labda dajkálását, mert azonnal a nyakukon volt egy egerszegi. A 12. percben Stopira fejese kevéssel kerülte el a vendégkapu jobb sarkát, a másik oldalon Gergényi Bence beadásai és nagy partdobásai jelentettek veszélyt. Az egyik, jobbról érkező bedobása után a labda némileg szerencsés módon pattant Eduvie Ikoba elé, ám a támadó hatalmas helyzetben, nagyjából öt méterről a kaput sem találta el.

A játékrész felénél a ZTE hátsó alakzatában is jött a hiba, Mocsi Attila és Zoran Lesjak nem értette meg egymást, Kenan Kodro egyedül húzhatott kapura, de talán túlzottan korán lőtt, ráadásul pontatlanul, így Demjén Patriknak csak szemmel kellett kísérnie a játékteret a bal kapufa mellett elhagyó labdát. A félidő hajrájában Dárdai Pál nagyszerű mozdulattal, ollózva küldte kapura a labdát, Demjén azonban résen volt, és szögletre mentett. A játékrész hosszabbításában megint bizonytalankodott a ZTE védelme, Hangya Szilveszter betört a tizenhatoson belülre, Kenan Kodro elé passzolt, ő pedig ezt a lehetőségét már nem hibázta el (1–0).

Ricardo Moniz a második félidőre három cserével frissítette fel csapatát, ám nem tette nyugodttá, hogy játékosai többször már a saját térfelünkön eladták a labdát. Noha az Egerszeg játékfelfogása nem változott, a letámadás már messze nem volt olyan intenzív, mint az első fél órában. Kovács Dánielnek Lesjak beadásánál önfeláldozó kivetődéssel kellett mentenie Ikoba elől, Meshack Ubochioma 17 méterről senkitől sem zavartatva nem találta el a kaput, aztán Stopira mentett bevetődve Ikoba újabb próbálkozásánál – az akarással nem volt probléma a vendégoldalon. Fiola Attila jobb oldali elfutása, csele kapott tapsot, ugyanakkor nem pörögtek már úgy a csapatok, mint az első játékrész döntő szakaszában. Budu Zivzivadze lezárhatta volna a meccset, de nagy helyzetben nem találta el a kaput, majd Ubochioma hibázott nagy ziccerben.

Már-már úgy tűnt, hogy a Mol Fehérvár negyedik hazai meccsét is megnyeri, amikor a hosszabbítás legvégén szabadrúgáshoz jutott a ZTE. Gergényi Bence beíveléséből a felfutó kapus, Demjén Patrik fejelt kapura, majd a Kovács Dánielről kijövő labdát Ikoba a hálóba vágta. A VAR hosszasan vizsgálta a gólt, és végül érvényesnek is találta (1–1). Nem lehet azt állítani, hogy a ZTE érdemtelenül szerzett pontot, ezzel pedig oda a Mol Fehérvár hibátlan hazai mérlege.

Az egyenlítő gól előtt kapus fejel kapusnak... (Fotó: Dömötör Csaba)
...majd jön Ikoba, és bekotorja (Fotó: Dömötör Csaba)