Hátrányból fordítva aratta első hazai győzelmét a Budafok a másodosztályban

2024.09.29. 15:53
A soroksáriak (sárgában) ezúttal sem tudtak nyerni idegenben (Archív fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Budafok hazai pályán fogadta a Soroksárt. A 2–1-es hazai sikerrel zárult találkozón a vendégek szerezték meg a vezetést, azonban a hazaiak fordítani tudtak és megszerezték idénybeli első hazai győzelmüket.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–SOROKSÁR SC 2–1 (1–1)
Budapest, Budafoki MTE Sporttelep, 350 néző. Vezette: Pillók Ádám (Máyer Gábor, Ring Kevin)
BUDAFOK: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. (Horváth O., 19.) – Németh Má. (Kovács D., 82.), Sztojka – Kun B. (Rétyi, 70.), Zuigeber Á. (Merényi, a szünetben), Szűcs P. (Szabó B., a szünetben) – Vasvári. Megbízott vezetőedző: Nikházi Márk
SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner, Bolla G., Dhonata – Vass Á. (Kundrák, 70.), Tóth A. (Dragóner F., 86.) – Szabó Sz. (Köböl, 70.), Korozmán (Gálfi N., 82.), Halmai Á. (Manner, 82.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Vasvári (32. – 11-esből), Merényi (84.), ill. Halmai Á. (15.)

Az idegenben még nyeretlen Soroksár, a hazai pályán még szintén győzni képtelen Budafok otthonában lépett pályára az NB II 8. fordulójának egyik olyan összecsapásán, melyen két fővárosi alakulat csapat össze.

Az első percekben mindkét csapat távoli lövésekkel próbált veszélyeztetni, de a kapusok eszén nem sikerült túljárniuk. A 15. percben aztán szinte a semmiből szerzett vezetést a Soroksár, egy jobbról érkező beadást Halmai Ádám fejelt kapura, Horváth András nagyot hibázott, a labda a bal felső sarokba hullott. A hazaiak egyenlítő találata még az első félidőben megszületett, miután a 32. percben Holczer Ádám rossz megmozdulása után 11-est végezhettek el a hazaiak. A labda mögé Vasvári Zoltán állt és higgadtan lőtt a kapuba.

A második félidő kifejezetten gyengére sikerült. Helyzeteket alig-alig jegyezhettünk fel, érezhető volt, hogy egy egyéni villanás döntheti majd el a találkozót. Ez így is történt, a 84. percben egy 16-oson belülre passzolt labda Merényi Ádámot találta meg, aki éles szögből, 7 méterről lőtt a hosszú alsó sarokba. A Budafok a szezonban először győzött hazai pályán, a Soroksár továbbra is nyeretlen idegenben. 2–1