Újabb vereség, ezúttal Portugáliától

2010.07.25. 22:41
Horváth Ákosék (balra) a második portugáliai mérkőzésen sem tudtak nyerni (fotó: Czagány Balázs – archív)
Vereséggel zárt a lisszaboni nemzetközi tornán az augusztusi Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott: Mészáros Lajos szakmai igazgató csapata vasárnap kilenc ponttal maradt alul a házigazda portugálokkal szemben.

Nem kezdett jól a magyar válogatott a mérkőzésen, de a második negyedben sikerült kiegyenlíteni, ekkor azonban a portugál csapat 10–0-s sorozatot produkált, így állandósult a hazaiak előnye.

A bokasérülést szenvedő Vojvoda Dávid a második félidőben már csak a padról nézte végig, ahogy a luzitánok már elhúztak 22 ponttal is , de Szabó Zsolt vezetésével a magyar csapat visszaküzdötte magát, igaz, a győzelemre nem volt esélye.

Az eredetileg négycsapatos portugáliai tornára Angola válogatottja nem utazott el, Magyarország pedig a harmadik helyen végzett. A mieink szombaton 72–62-re kikaptak Jordániától.

A Mészáros-együttes augusztus 2-án kezdi meg az Eb-selejtezőt, amikor Szolnokon a britekkel száll szembe.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
PORTUGÁLIA–MAGYARORSZÁG 70–61 (18–11, 18–16, 19–14, 15–20)
Lisszabon, 300 néző. V: Rocha, Monteiro, Rezende (portugálok)
PORTUGÁLIA: Minhava 5, EVANS 22, Cortez 4, Miranda 5/3, JOAO SANTOS 18/12. Cs: Gomes 2, ANDRADE 9/3, Jordao, Fernandes, P. Pinto 3/3, A. Pinto 2, Silva. Szövetségi kapitány: Moncho Lopez
MAGYARORSZÁG: Hanga 7/3, Molnár A. 2, Vojvoda 6, Hendlein 3, Csorvási 8. Cs: Horváth Á. 5/3, KELLER 8, SZABÓ ZS. 8/3, Tóth G. 5, Wittmann 5, Tóth Á. 4 Szakmai igazgató: Mészáros Lajos
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–4. 7. p.: 17–6. 15. p.: 21–21. 18. p.: 26–26. 20. p.: 36–26. 23. p.: 43–27. 25. p.: 48–28. 29. p.: 55–33. 31. p.: 55–45. 34. p.: 58–45. 36. p.: 58–52. 39. p.: 64–61.
Moncho Lopez: – Jó ritmusú meccset játszottunk a magyarokkal, akik a kettő a kettő elleni játékban sok fejfájást okoztak nekünk. Elégedett vagyok, de védekezésben a vártnál több gondunk akadt, így a selejtezőre ezen a téren változtatni kell pozitív irányba.
Mészáros Lajos: – Két gyenge periódusunk volt, a második negyed végén és a harmadik elején. Ekkor tetemes hátrányt szedtünk össze, de a csapat tartását mutatja, hogy innen is felálltunk és a végén szoros meccset játszottunk.