Női kosárlabda NB I: a Ceglédtől is kikapott a PINKK

I. SZ.I. SZ.
2023.01.20. 17:58
Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló
A PINKK Pécsi 424 együttese 18 találkozót követően is nyeretlen a női kosárlabda NB I-ben: a sereghajtó pénteken a – játéknapot megelőzően – utolsó előtti, addig egy győzelemmel álló Ceglédtől kapott ki házigazdaként 88–55-re.

A mérkőzés legeredményesebbjeként Samantha Cooper 24 ponttal zárt a vendégeknél.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
PINKK PÉCSI 424–VBW CEKK CEGLÉD 55–88 (13-35, 16–21, 9–18, 17–14)
Pécs, 100
néző. V: Goda, Kovács N., Rózsavölgyi
PÉCS: Tenyér 13, Vincze 8/6, Árvai 8/6, Kovács K. 4, Zsilinszki 2. Csere: Szücs L. 2, Bojtár, HORVÁTH ZS. 14, Temes 4, Borbás. Edző: Kovács Dénes
CEGLÉD: WILLIAMS 15/9, Horváth B. 4, COOPER 24/6, LAUFER 10/3, Szerelem-Kobolák 6. Csere: RAKITA 16/9, Szabó P. 8, Szirony 5, Viszmeg, Danóczi. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–11. 6. p.: 12–21. 13. p.: 16–41. 17. p.: 23–51. 23. p.: 29–58. 26. p.: 32–64. 33. p.: 40–77. 37. p.: 46–88
Kovács Dénes: – A Cegléd átérezte a mérkőzés súlyát, nekünk semmit sem sikerült megvalósítani az elképzeléseinkből. A problémáink csak nőttek, sajnos nemcsak kosártudásban, hanem mentálisan is a mezőny alján vagyunk.
Lo Elhadji Malick: – Nagyon fontos meccs volt ez, egész héten nagy elánnal készültünk, jól kezdtünk, és az első negyedben szinte száz százalékot nyújtottunk. De nagyon messze még a bajnokság vége.