ALAPSZAKASZ
A 22 fordulós bajnokságban a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az első nyolc helyezett jut be a bajnoki címért zajló playoffba, a 9–12. helyezettek a bennmaradásért folytatják (playout).

RÁJÁTSZÁS
PLAYOFF:
Az alapszakasz 1–8. helyezettje indul harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő és a helyosztók (3–8. hely) az egyik fél második győzelméig tartanak, a döntő az egyik fél harmadik győzelméig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg, amelyik az alapszakaszban jobb helyezést ér el.
PLAYOUT: Az alapszakasz 9–12. helyezettje körmérkőzéses rendszerben játszik, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. A csapatok az alapszakaszban elért összes eredményüket magukkal viszik. (Holtverseny esetén a bajokságban lejátszott összes mérkőzés eredményét figyelembe véve rangsorolnak.)

AZ ÁLLÁS 
  1. SERCO UNI Győr 9 9 832–596 18 1.000 
  2. Sopron Basket 10 9 1 807–570 19 0.950 
  3. NKA Universitas PEAC-Pécs 10 8 2 763–690 18 0.900 
  4. DVTK-Hun-Therm 9 7 2 629–536 16 0.889 
  5. Atomerőmű KSC Szekszárd 12 9 3 979–766 21 0.875 
  6. Vasas Akadémia 10 5 5 670–695 15 0.750 
  7. E.ON ELTE BEAC Újbuda 10 5 5 713–786 15 0.750 
  8. Ludovika Csata 10 3 7 710–729 13 0.650 
  9. BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 10 3 7 652–762 13 0.650 
10. TFSE-MTK 11 2 9 731–857 13 0.591 
11. VBW CEKK Cegléd 10 1 9 669–786 11 0.550 
12. PINKK Pécsi 424 11 11 618–1000 11 0.500 

1. FORDULÓ
2022. szeptember 24., szombat
TFSE-MTK–NKA Universitas PEAC 47–65
E.ON ELTE BEAC–Atomerőmű KSC Szekszárd 71–66
VBW CEKK Cegléd–Serco UNI Győr 55–77
Vasas Akadémia–Ludovika Csata 58–56
PINKK Pécsi 424–Sopron Basket 61–94
2022. szeptember 25., vasárnap
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–DVTK-Hun-Therm 63–78

2. FORDULÓ
2022. szeptember 28., szerda

TFSE-MTK–Sopron Basket 81–91
NKA Universitas PEAC–PINKK Pécsi 424 87–60
Atomerőmű KSC Szekszárd–VBW CEKK Cegléd 80–66
SERCO UNI Győr–E.ON ELTE BEAC 104–85
DVTK–Hun-Therm–Vasas Akadémia 72–41
Ludovika Csata–BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 64–60

3. FORDULÓ
2022. október 1., szombat

E.ON ELTE BEAC–NKA Universitas PEAC 64–88
VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket 71–102
Vasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd 64–69
TFSE-MTK–Ludovika Csata 85–83
DVTK-Hun-Therm–PINKK Pécsi 424 62–36
2022. október 2., vasárnap
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Serco UNI Győr 56–92

4. FORDULÓ
2022. október 6., csütörtök

TFSE-MTK–DVTK-Hun-Therm 53–79 
2022. október 8., szombat
SERCO UNI Győr–Vasas Akadémia 93–85
Sopron Basket–E.ON ELTE BEAC 76–39
Atomerőmű KSC Szekszárd–BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 98–52
NKA Universitas PEAC-VBW CEKK Cegléd 87–85
2022. október 10., hétfő
Ludovika Csata–PINKK Pécsi 424 111–52

5. FORDULÓ
2022. október 14., péntek

Sopron Basket–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós 61–41
2022. október 15., szombat
Vasas Akadémia–NKA Universitas PEAC 62–74
TFSE-MTK–VBW CEKK Cegléd 68–61
PINKK Pécsi 424–E.ON ELTE BEAC 56–82
2022. október 16., vasárnap
Ludovika Csata–Serco UNI Győr 54–87
2022. október 17., hétfő
DVTK-Hun-Therm–Atomerőmű KSC Szekszárd 75–74

6. FORDULÓ
2022. október 21., péntek
VBW CEKK Cegléd–
PINKK Pécsi 424 82–58
NKA Universitas PEAC–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós 78–67
2022. október 22., szombat
Sopron Basket–
Vasas Akadémia 78–44
Serco UNI Győr–DVTK-Hun-Therm 88–79
Atomerőmű KSC Szekszárd–Ludovika Csata 84–63
E.ON ELTE BEAC–TFSE-MTK 83–82

7. FORDULÓ
2022. október 29., szombat

Vasas Akadémia–VBW CEKK Cegléd 78–62
PINKK Pécsi 424–Atomerőmű KSC Szekszárd 60–97
2022. október 30., vasárnap
Ludovika Csata–Sopron Basket 50–73
TFSE-MTK–SERCO UNI Győr 64–81
DVTK-Hun-Therm–NKA Universitas PEAC 63–59
BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós–E.ON ELTE BEAC 82–89

8. FORDULÓ
2022. november 4., péntek

E.ON ELTE BEAC–Vasas Akadémia 74–86
2022. november 5., szombat
NKA Universitas PEAC–
Ludovika Csata 87–85
Atomerőmű KSC Szekszárd–TFSE-MTK 94–71
VBW CEKK Cegléd–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós 64–77
PINKK Pécsi 424–Serco UNI Győr 47–118
2022. november 6. vasárnap
Sopron Basket–DVTK-Hun-Therm 74–51

9. FORDULÓ
2022. november 11., péntek
PINKK Pécsi 424–Vasas Akadémia 68–99
2022. november 12., szombat
Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket 70–68
TFSE-MTK–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós 69–77
2022. november 13., vasárnap
SERCO UNI Győr–NKA Universitas PEAC 92–71
DVTK-Hun-Therm–E.ON ELTE BEAC 70–48
Ludovika Csata–VBW CEKK Cegléd 68–65

10. FORDULÓ
2022. december 2., péntek
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–PINKK Pécsi 424 77–69
2022. december 3., szombat
NKA Universitas PEAC–Atomerőmű KSC Szekszárd 67–65
E.ON ELTE BEAC–Ludovika Csata 78–76
Vasas Akadémia–TFSE-MTK 53–49

2022. december 4., vasárnap
15.00:
DVTK-Hun-Therm–VBW CEKK Cegléd
18.00: Sopron Basket–Serco UNI Győr

11. FORDULÓ
2022. december 10., szombat
18.00:
VBW CEKK Cegléd–E.ON ELTE BEAC
18.30: PINKK Pécsi 424–TFSE-MTK
2022. december 11., vasárnap
15.00:
DVTK-Hun-Therm–Ludovika Csata
17.00: Serco UNI Győr–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: Sopron Basket–NKA Universitas PEAC
18.00: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Vasas Akadémia

12. FORDULÓ
2022. december 16., péntek
18.00:
Sopron Basket–PINKK Pécsi 424
2022. december 17., szombat
17.00:
Serco UNI Győr–VBW CEKK Cegléd
18.00: NKA Universitas PEAC–TFSE-MTK
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–E.ON ELTE BEAC
18.30: DVTK-Hun-Therm–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
2022. december 18., vasárnap
17.00:
Ludovika Csata–Vasas Akadémia

13. FORDULÓ
2022. október 11., kedd
Sopron Basket–
TFSE-MTK 90–62
2022. november 30., szerda
VBW CEKK Cegléd–Atomerőmű KSC Szekszárd 58–91
2022. december 21., szerda
18.00:
E.ON ELTE BEAC–Serco UNI Győr
19.30: Vasas Akadémia–DVTK-Hun-Therm
2022. december 23., péntek
17.30:
PINKK Pécsi 424–NKA Universitas PEAC
18.00: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Ludovika Csata

14. FORDULÓ
2022. december 28., szerda
18.00:
NKA Universitas PEAC–E.ON ELTE BEAC
18.30: Ludovika Csata–TFSE-MTK
2022. december 29., csütörtök
18.00:
Sopron Basket–VBW CEKK Cegléd
2022. december 30., péntek
16.00:
PINKK Pécsi 424–DVTK-Hun-Therm
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–Vasas Akadémia
2023. február 16., csütörtök
18.00:
Serco UNI Győr–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós

15. FORDULÓ
2023. január 7., szombat
18.00:
VBW CEKK Cegléd–NKA Universitas PEAC
18.00: Vasas Akadémia–Serco UNI Győr
18.30: PINKK Pécsi 424–Ludovika Csata
2023. január 8., vasárnap
17.00:
DVTK-Hun-Therm–TFSE-MTK
18.00: E.ON ELTE BEAC–Sopron Basket
18.30: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Atomerőmű KSC Szekszárd

16. FORDULÓ
2023. január 14., szombat
15.00:
E.ON ELTE BEAC–PINKK Pécsi 424
18.00: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Sopron Basket
18.00: VBW CEKK Cegléd–TFSE-MTK
2023. január 15., vasárnap
17.00:
Atomerőmű KSC Szekszárd–DVTK-Hun-Therm
18.00: NKA Universitas PEAC–Vasas Akadémia
18.30: Serco UNI Győr–Ludovika Csata

17. FORDULÓ
2023. január 20., péntek
16.00:
PINKK Pécsi 424–VBW CEKK Cegléd
2023. január 21., szombat
17.00:
Ludovika Csata–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: Vasas Akadémia–Sopron Basket
18.00: TFSE-MTK–E.ON ELTE BEAC
2023. január 22., vasárnap
17.00:
DVTK-Hun-Therm–Serco UNI Győr
18.30: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–NKA Universitas PEAC

18. FORDULÓ
2023. január 28., szombat
17.00:
Serco UNI Győr–TFSE-MTK
18.00: NKA Universitas PEAC–DVTK-Hun-Therm
18.00: Sopron Basket–Ludovika Csata
Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK Pécsi 424 91–51
18.00: E.ON ELTE BEAC–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
18.00: VBW CEKK Cegléd–Vasas Akadémia

19. FORDULÓ
2023. február 18., szombat
17.00:
Ludovika Csata–NKA Universitas PEAC
17.00: Serco UNI Győr–PINKK Pécsi 424
18.00: TFSE-MTK–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: Vasas Akadémia–E.ON ELTE BEAC
18.30: DVTK-Hun-Therm–Sopron Basket
2023. február 19., vasárnap
18.00:
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–VBW CEKK Cegléd

20. FORDULÓ
2023. február 25., szombat
18.00:
NKA Universitas PEAC–Serco UNI Győr
18.00: VBW CEKK Cegléd–Ludovika Csata
18.00: E.ON ELTE BEAC–DVTK-Hun-Therm
18.00: Vasas Akadémia–PINKK Pécsi 424
2023. február 26., vasárnap
18.00:
Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–TFSE-MTK

21. FORDULÓ
2023. március 4., szombat
17.00:
Serco UNI Győr–Sopron Basket
17.00: Ludovika Csata–E.ON ELTE BEAC
18.00: VBW CEKK Cegléd–DVTK-Hun-Therm
18.00: TFSE-MTK–Vasas Akadémia
18.30: PINKK Pécsi 424–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
2023. március 5., vasárnap
18.00:
Atomerőmű KSC Szekszárd–NKA Universitas PEAC

22. FORDULÓ
2023. március 18., szombat
18.00:
NKA Universitas PEAC–Sopron Basket
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–Serco UNI Győr
18.00: Ludovika Csata–DVTK-Hun-Therm
18.00: TFSE-MTK–PINKK Pécsi 424
18.00: E.ON ELTE BEAC–VBW CEKK Cegléd
18.00: Vasas Akadémia–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós