Női kosár MK: a ZTE, az Atom, a Sopron és a DVTK elődöntős

2019.02.28. 19:51
A ZTE, a Szekszárd, a Sopron és a DVTK jutott be a Győrben zajló Killik László női kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe.
A soproniak a házigazda legyőzésével jutottak a négy közé (Fotó: Koncz György)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A soproniak a házigazda legyőzésével jutottak a négy közé (Fotó: Koncz György) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A 20 pontos holland Janis Ndiba Boonstra vezette zalaiak a fordulatos első negyeddöntőben a BEAC-ot győzték le.

A második meccsen a címvédő Szekszárd 30 ponttal megverte az NKE Csata együttesét. A találkozó legeredményesebb játékosa a Tolna megyeiek svéd légiósa, Frida Eldebrink volt 15 ponttal.

A házigazda Győr felett aratott 14 pontos sikerével a bajnoki címvédő Sopron is biztosította a helyét az elődöntőben. Az első félidő nagy küzdelmet hozott, a tavaly Euroliga-ezüstérmes soproniak mindössze két ponttal vezettek. A harmadik negyedet tíz ponttal nyerték Roberto Íniguez tanítványai, akiknek győzelme az utolsó játékrészben már nem forgott veszélyben. A mérkőzés legeredményesebb kosárlabdázója a győriek amerikai légiósa, Reshanda Gray volt 19 ponttal.

A csütörtöki negyeddöntő utolsó párharcában a DVTK sokáig szoros mérkőzést játszott a PEAC-Péccsel, de a záró tíz percben elhúzott, és végül simán nyert.

ZTE:
KOIZAR 12, Pusztai P. 2, Malci 13/9, BOONSTRA 20/6, HORTI 17. Csere: Gáspár-Szalay V. 6, Kovács G. 5/3, Parker 1, Hegedűs-Őri, Benke S. Edző: Gáspár Dávid
BEAC:
SZABÓ II D. 13/3, Dúl 5/3, LAKLÓTH 18/3, Beckley 2, Kovács V. 4. Csere: Suppán 4, Mandic 5/3, Kostowicz 10, György T. 2. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 1. perc:
0–2. 4. p.: 11–2. 12. p.: 24–23. 17. p.: 28–35. 21. p.: 29–43. 26. p.: 41–50. 29. p.: 48–51. 32. p.: 56–53. 36. p.: 66–57. 38. p.: 72–59
Gáspár Dávid: –
Bízom benne, hogy felébredtünk az álmunkból, és rátalálunk a ránk jellemző útra. Leckét kaptunk a BEAC-tól, ellenfelünk rávilágított a hibáinkra, és remélem, ebből tanulva elindulunk felfelé. A második félidőben már jól játszottunk, örülök a továbbjutásnak.
Balogh Judit: –
Nagyon örülünk, hogy itt lehetünk a legjobb nyolc között, annak még inkább, hogy nálunk erősebb csapattal is fel tudtuk venni a versenyt. Mindig kérdéses a gyengébbeknek, hogy mikor fogunk egyenlő elbírálásban részesülni. De a lányoknak dicséret, a küzdelemért és a kitartásért. Szerettünk volna még egyszer Győrben reggelizni, azonban nem hoztunk felszerelést hozzá.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–MKE CSATA 84–54 (28–7, 18–15, 22–11, 16–21)
Győr, 200 néző. V: Praksch, Minár, Csabai-Kaskötő
SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, F. ELDEBRINK 15/9, GEREBEN 8, BISHOP 13, MCCALL 10. Csere: Theodoreán 9/9, Bálint R. 7, Dojkic 13, Mansaré 4, Studer Zs. 2, Kiss V. Edző: Djokics Zseljko
CSATA: Austria, Lelik 12/3, M. Jovanovics 5/3, Nagy-Bujdosó 2, Lang 7. Csere: Horváth B. 13/9, Antics, BARNAI 9, Angyal 4/3, Mányoki, Radócz, Solymosi 2. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. p.: 18–7. 13. p.: 33–13. 18. p.: 39–20. 22. p.: 48–22. 27. p.: 58–31. 34. p.: 74–39. 37. p.: 78–45
Djokics Zseljko:
– Alaposan felkészültünk a Csata játékából. Ellenfelünk annál többet tud, amit mutatott, viszont a mi játékosaink mindent megtettek, amit kértem tőlük. Közben lehetőséget adtam fiataloknak is, és remélem, ez egyrészt a jövőt szolgálja, másrészt a kupa rangját is emeli Európa egyik legerősebb női bajnoki mezőnyében.
Tursics Krisztián: – Kiválóan játszó ellenfél volt a Szekszárd, a mi játékunkat viszont a katasztrofális jelzővel illethetjük. Tíz százalék körüli dobáspontossággal nem lehet eredményt elérni, a védekezésünkkel pedig a Szekszárd azt csinált, amit akart. Játékosainknak érdemes elgondolkodniuk azon, hogy akarnak-e komolyan kosárlabdázni az élvonalban.

SOPRON BASKET–CNB CARGO-UNI GYŐR 69–55 (17–17, 12–10, 26–16, 14–12)
Győr, 800 néző. V: Benczur, Tőzsér, Győrffy
SOPRON: Fegyverneky 9/3, DUBEI 12/3, Czukor, Dupree 4, HATÁR 16. Csere: Honti, TURNER 12/6, Zahui 2, Wéninger 4, T. JOVANOVICS 10, Varga K. Edző: Roberto Íniguez
GYŐR: Mandics 2, Raksányi 8/3, SZPANU 15/6, Krnjics 6, GRAY 19. Csere: Brown 3/3, Varga Zs. 2, Czank, Török Á. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 6. p.: 8–13. 9. p.: 15–17. 13. p.: 19–19. 17. p.: 25–26. 23. p.: 33–27. 27. p.: 47–37. 34. p.: 59–43. 37. p.: 61–49
Roberto Íniguez
nem jelent meg a sajtótájékoztatón és nem nyilatkozott senkinek.
Milos Pavlovics: – Nem a Sopron kényszerített bennünket gyakori hibázásra, volt egy része a mérkőzésnek, amikor együttesem sajnos fejben kiengedett. Húsz percig jól kosaraztunk, harminc pont alatt maradt a Sopron, viszont a második félidőben, mint ahogy az nem először fordul elő, teljesen mást játszottunk, mint az azt megelőző időszakban. Több játékos a csapat elé helyezi az egyéni érdekeit, és ezt a jó képességű hazai ellenfelek azonnal kihasználják.

ALUINVENT DVTK–PEAC-PÉCS 87–81 (20–16, 24–23, 19–27, 24–15)
Győr, 200 néző. V: Cziffra, Papp P., Nagy V.
DVTK: Medgyessy 6/3, WALKER-KIMBROUGH 20/3, SKORICS 15/9, PUTNINA 17, MOKANGO 16. Csere: Zele 2, Szabó F., Szűcs R. 6, Kiss A., Kányási 5/3. Edző: Cziczás László
PEAC: Vanloo 6/3, SIMON ZS. 19/9, Tetemondová 5/3, BREWER 21/3, IMOVBIOH 24/3. Csere: Wentzel, Gémes-Sarok 4, Ruják 2. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–6. 8. p.: 16–12. 12. p.: 30–20. 16. p.: 38–26. 19. p.: 40–35. 22. p.: 44–44. 26. p.: 52–55. 28. p.: 59–62. 32. p.: 67–66. 35. p.: 78–68
Cziczás László:
– Nem a legjobb játékunkkal jutottunk tovább, sajnos a pécsiek centereivel nem tudtunk mit kezdeni. Persze a győzelemnek örülök, pontosan hat ponttal vagyunk esélyesebbek a Sopron ellen, mint a PEAC lett volna.
Meszlényi Róbert: – Nagyon küzdelmes mérkőzésen sokáig jól játszott a csapat. A végjátékban azonban kijöttek az elmúlt másfél hét viszontagságai, és az ennek nyomán bekövetkező fáradtságot a Miskolc ki tudta használni.