Női kosár: szlovák riválisát győzte le a Pécs és a Miskolc

2013.02.17. 20:11
A közös magyar-szlovák női kosárlabda-bajnokság középszakaszának negyedik fordulójában a Pécs és a Miskolc is pályaválasztóként tudott nyerni. Előbbi másodszor, utóbbi először nyert a középszakaszban.

A pécsiek jól kezdtek – nyolc ponttal lett övék az első negyed –, ezzel aztán meg is adták az alaphangot, a Samorín végig kapaszkodni kényszerült. Utóbbit meg is tette, de ezzel együtt is szoros vereséget szenvedett.

A miskolciaktól viszont jó hajrára volt szükség, amelynek a nagyszünetet követően vágtak neki: addigra a szlovák vendégek ugyanis hétpontos előnyhöz jutottak, amelyet a harmadik negyedben tüntetett el a házigazda. Így döntött az összesen 17 pontot hozó záró felvonás.

NŐI KOSÁRLABDA, MAGYAR-SZLOVÁK KÖZÉPSZAKASZ, 4. FORDULÓ

PEAC-PÉCS–SVK SAMORIN 76–69 (22–14, 15–19, 17–14, 22–22)
Pécs, 400
néző. V: Vígh, Szabó G., Vétek
PÉCS: FŰRÉSZ 14/6, BARBOUR 16, Nagy-Bujdosó 8, Horváth L. 10/6, JAESCHKE 14. Cs: Czirják, Dusanics 9/9, Szamosi 5, Csutorás. Edző: Zeljko Djokics
SAMORIN: SUJOVÁ 12/6, SZLAMOVÁ 19/3, Gyurcsi, Vynurchanová 14, MURPHY 18/6. Cs: Talajková 6, Harris, Csoková. Edző: Juraj Suja
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 8. p.: 17–10. 12. p.: 24–14. 17. p.: 31–28. 24. p.: 41–41 27. p.: 49–41. 33. p.: 59–50. 37. p.: 66–57
Zseljko Djokics:
– Nagyon tapasztalt csapatot győztünk le, a meccs több szakaszában jól játszottunk, de a sok eladott labdával elégedetlen vagyok.

WORK-FORCE DKSK-MISKOLC–PIESTANSKÉ CAJKY 56–51 (12–17, 13–15, 20–13, 11–6)

Miskolc, 700 néző. V: Győrffy, Minár, Pozsonyi
DKSK: Bukovszki 7/3, RAVEN 20/3, Skoric 7, Bozóki 8, Sanford 6. Cs: Fürtös 1, Reiner, Dubei, Szabó P. 7. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
PIESTANSKÉ: Pilatová, Paleniková 10, Malinková 2, ZENTKOVÁ 13/9, TURBOVÁ 14/3. Cs: Shells 1, Simon 11/3, Bartanusová, Polcarová, Dubenová. Edző: Martin Pospisil
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–11. 14. p.: 19–23. 25. p.: 39–41. 36. p.: 53–48
Peresztegi Nagy Ákos: – A nagyszünetig gyengén játszottunk, s ezzel magunk számára tettük nehézzé a mérkőzést. Aztán védekezést váltottunk, megfordítottuk az eredményt, és első középszakaszbeli diadalunkat arattuk.
Martin Pospisil: – A találkozó második szakaszában támadásban nem koncentráltunk megfelelően,

1. Good Angels Kosice 10 10 787–552 1.000
2. UNIQA Euroleasing Sopron 11 9 2 824–680 0.909
3. Ruzomberok 9 6 3 592–549 0.833
4. HAT-AGRO UNI Győr 9 5 4 634–621 0.778
5. PEAC Pécs 10 3 7 587–692 0.650
6. Samorin 11 3 8 719–805 0.636
7. Work Force DKSK-Miskolc 10 2 8 622–746 0.600
8. Piestanské Cajky 10 2 8 565–685 0.600