Női kosár NB I: totálisan egyértelmű soproni győzelem

2022.11.06. 16:09
Soproni siker (Fotó: Tóth Zsombor)
A Sopron Basket 74–51-re legyőzte a DVTK-t a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A két csapat jövő héten az Euroligában is összecsap egymással...

Ahhoz képest, hogy öt perc után, szempontjából 0–12-nél talált be először a DVTK a Sopron Basket gyűrűjébe a női élvonal vasárnap délutáni rangadóján (Kányási Veronika vágott be egy triplát), kifejezetten hízelgő volt neki, hogy a szerb Milica Jovanovics hármasának köszönhetően szűk két perccel az első negyed vége előtt már csak egypontos hátrányát regisztrálhattuk. A mérkőzés hullámzására jellemző azonban, hogy a periódus végén ismét tízzel jobban állt az Euroliga- és magyar bajnoki címvédő, 23–13-ra vezetett.

A folytatásban sem tudott közelebb kerülni a borsodi együttes, amelynek vezetőedzője, Völgyi Péter édesapja halála miatt nem lehetett ott a mérkőzésen, helyette Ábrahám Márta irányította a látogatókat. Kézben tartotta az eseményeket Gáspár Dávid csapata, amint kicsivel közelebb kerültek hozzá a miskolciak, azonnal képes volt újítani. Az első félidőben leginkább az egyébként is mindig nagyon aktív amerikai hátvéd, Brittney Sykes remekelt hazai oldalon, 15 pontot dobott, amit néhány lepattanóval és gólpasszal is kiegészített.

Lépéshibákkal és nem megfelelően előkészített dobásokkal indult a harmadik tízperc, viszont mivel csendben 15 pontra hízott a Sopron Basket előnye, Ábrahám Márta időkéréssel próbálta visszaterelni a helyes útra a piros-fehéreket. Hiába, Alice Kunek nehezebb, Ezi Magbegor és Sykes könnyű kosarával 21-gyel léptek el a zöld-sárgák, úgyhogy a vendégedző még egyszer kísérletet tett rá, hogy jobb belátásra bírja játékosait.

Hogy ez továbbra sem sikerült, az nem feltétlenül az ő és a pályán küzdők hibája, ugyanis a kontinens egyik legerősebb klubjának otthonában igyekeztek vitézkedni a miskolciak, s bizony Fegyverneky Zsófia és társai ezúttal is remekül kivitelezték szoros, agresszív védekezésüket. A bő öt perccel a végső dudaszó előtt a táblán látható 72–41 persze nem nézett ki túlságosan jól, viszont a DVTK becsületére váljék, hogy igyekezett kozmetikázni a különbséget, ami összejött, a hátralévő időszakot 10–2-re megnyerte. A sérült Határ Bernadett és az egyelőre meg nem érkező Courtney Vandersloot hiányában is a Sopron tűnik itthon a legmasszívabbnak, a Győrhöz hasonlóan veretlen az NB I-ben. A DVTK-Hun-Therm szerdán az Euroligában javíthat, ismét a Novomatic Arénában lép parkettre – addig haza sem utazik.

SOPRON:
FEGYVERNEKY 16, SYKES 17, Sitku Zs., Brooks 7, Magbegor 6. Csere: Kunek 12/6, Sztankovics 6, Erdélyiová, Varga A., Czukor 8/3, Böröndy 2. Edző: Gáspár Dávid
DVTK: Aho N. 3/3, Bacsó, GUIRANTES 12/3, M. Jovanovics 8/6, Ch. Green 9. Csere: Kiss A. 3/3, Garbin 3/3, Bernáth 7/3, Kányási 6/6, Aho T. Megbízott edző: Ábrahám Márta
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 9. p.: 14–13. 12. p.: 25–13. 15. p.: 30–19. 18. p.: 37–24. 22. p.: 44–31. 25. p.: 48–33. 28. p.: 56–33. 32. p.: 66–39. 35. p.: 72–41. 38. p.: 74–48
Gáspár Dávid: – Amiből felkészültünk, azt nagyrészt meg is valósítottuk. Hibákat lehetne találni, de nem ez most a lényeg, hanem hogy lüktető mérkőzésen okosan, jól kosárlabdáztunk. A szerdai teljesen másik találkozó lesz. A földön járunk, és nem gondoljuk azt, hogy a következőt is simán behúzzuk. Nem altat minket el ez az eredmény, ugyanilyen koncentrációval akarunk nekiállni az Euroliga-meccsnek.
Ábrahám Márta (segédedző): – Szépen játszott a Sopron, kontroll alatt tartotta a játékunkat. Nem voltunk precízek sem védekezésben, sem támadásban. Az első félidőben sok faultot ütöttünk be, a harmadik negyedben meg nem használtuk a faultokat, amikor kellett volna. Ebben javulni kell, akár az Euroligában, akár a bajnokságban szeretnénk győzni a Sopron ellen. A játék képe alapján a különbség reális, de hiszem, hogy valójában nincs ekkora differencia a két csapat között. Bízom benne, hogy jobb arcunkat tudjuk mutatni szerdán az Euroliga-mérkőzésen.