Női kosár NB I: szoros első félidő után Szekszárd-siker

K. Zs.K. Zs.
2021.03.04. 19:00
Goree Cyesha (jobbra) 20 pontot szerzett a szekszárdi csapatban (Fotó: Tolnai Népújság/Mártonfai Dénes)
Szoros első félidő után a Szekszárd érvényesítette a papírformát, és 85–71-re győzött a PINKK ellen a női kosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén. Papíron a PINKK volt a pályaválasztó, de a mérkőzést Szekszárdon játszották le.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 22. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS

PINKK-PÉCSI 424–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 71–85 (20–22, 26–24, 7–18, 18–21)
Szekszárd,
zárt kapuk mögött. V: Tőzsér D., Csabai-Kaskötő, Varga-Záray
PINKK: VORPAHL 22/3, Vári 5/3, ZUBAC 22/15, Jáhni 3/3, SARAUSKAITE 9. Csere: Demeter N. 6, Szücs L., Tenyér, Zsilinszki 4. Edző: Vanja Miljkovic
SZEKSZÁRD: STUDER 13/3, Friskovec 9/3, Miklós M. 6, GOREE 20/3, McCALL 12. Csere: Krnjics 6, Bálint R., Theodoreán 8/3, Szabó F. 9/9, Renczes 2, Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–7. 7. p.: 12–11. 12. p.: 27–26. 15. p.: 32–35. 18. p.: 41–44. 21. p.: 46–48. 25. p.: 48–54. 28. p.: 52–64. 30. p.: 53–64. 34. p.: 57–70. 37. p.: 59–79
Kipontozódott: Demeter N. (34. p.)
Vanja Miljkovic:
– Nem mondhatom, hogy elégedett vagyok, de sok mindenben javultunk, a csapategységben is sokat fejlődtünk az elmúlt időszakban. Most kezdődik számunkra az idény legfontosabb része, így teljes figyelmünkkel azon leszünk, hogy a hétvégi, Cegléd elleni meccs után készen álljunk a playoutra.
Djokics Zseljko: – Csak a második félidőben kezdtünk el játszani. A harmadik negyedben mindössze hét pontot kaptunk, azt az utat kell járnunk, amire akkor léptünk rá. Sajnálom Szabó Fanni sérülését, de nagyon kemény, brusztolós mérkőzés volt, sajnos azt kell mondanom, nem csoda, hogy ez megtörtént.