Női kosár NB I: száz pont közelében és élen a Diósgyőr

2014.03.08. 19:36
A Diósgyőr hazai pályán kiütötte a ZTE-t (95–51), és a szintén a saját közönsége előtt játszó Győr is magabiztosan győzte le a Ceglédet (79–62) a női kosárlabda NB I középszakaszának szombati játéknapján.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
6. FORDULÓ
6. FORDULÓ

ALUINVENT DVTK–ZTE NKK 95–51 (28–13, 16–9, 26–18, 25–11)
Miskolc, 1000
néző. V: Frányó, Gál J., Fodor A.
DVTK: Bukovszki 7/3, Raven 9/3, TOBIN 21, Dubei 9/3, Jansone 7/3. Csere: SVERRISDÓTTIR 15/3, Szabó B., HORVÁTH B. 13/9, Szabó P. 2, Czank 10, Vincze, Bálint R. 2. Edző: Maikel López
ZTE: Fuisz 2, VARGA ZS. 19, Czukor 2, Mányoky 8/6, Ivanovic 11/9. Csere: Török Sz. 5/3, Vágvölgyi, Horváth Zs. 2, Fritz 2. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 7. perc: 24–8. 14. p.: 37–13. 24. p.: 49–29. 28. p.: 65–38
Kipontozódott: Czukor (35. p.), Mányoki (35. p.)
Maikel López:
– Nagy volt a különbség a két csapat között. Minden fizikai és taktikai elemet viszontláttam abból, amit gyakoroltunk az edzéseken. A látszat ellenére a ZTE odatette magát, keményen küzdött.
Gáll Tamás: – Osztálykülönbség volt a két csapat között. Megszerveztették velünk a nőnapot a diósgyőriek. Mi öreglányok voltunk, így szétziláltak bennünket a hazaiak.

1. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–CEGLÉDI EKK 79–62 (29–16, 19–10, 13–13, 18–23)
Győr, 100
néző. V: Németh Cs., Horváth A., Szalai
GYŐR: Gambiraza 10/6, Koch 5/3, Laklóth 9, TINKLE 20/12, DIAMANT 13/3. Csere: Semsei 8/3, Mansaré M. 4, Pénzes 2, Fejes R., Ivanovics 8/6, Lengyel. Edző: Bencze Tamás
CEGLÉD: HADZSOVICS 19, Orbán 15/3, Filipowicz D., VILIPICS 16, Jerkovics 2. Csere: Szabó II D. 8, Sándor, Kobolák 2. Edző: Áron Balázsné
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–2. 7. p.: 20–10. 13. p.: 36–18. 18. p.: 46–20. 24. p.: 48–30. 26. p.: 48–35. 29. p.: 59–39. 35. p.: 61–51. 37. p.: 71–54
Kipontozódott: Gambiraza (37. p.), Semsei (38. p.)
Bencze Tamás: – Ez a mérkőzés is igazolta, mennyit kell még tanulnunk. A megroppant ellenfelet koncentráltabb játékkal még jobban meg kellett volna vernünk.
Áron Balázsné: – Első félidei rossz védekezésünk következtében végig futhattunk az eredmény után. A szünet utáni zónavédekezésünknek köszönhetően időnként jól játszottunk, de a győriek összességében többet nyújtottak.