Női kosár NB I: száz pont fölé jutott az ELTE BEAC

V. J.V. J.
2023.01.14. 17:20
Illusztráció: Dömötör Csaba
AZ ELTE BEAC hazai pályán 102–64-re győzte le a 17 forduló után is nyeretlen PINKK Pécsi 424-et a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A pécsi Vincze Nikolett hiába volt 20 pontjával a mérkőzés legeredményesebb játékosa, csapata így is súlyos vereséget szenvedett.

A Győr 13 ponttal győzte le a Ludovika Csatát – Dombai Réka 30 ponttal vette ki részét a kisalföldi sikerből.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

E.ON ELTE BEAC–PINKK-PÉCSI 424 102–64 (31–19, 34–21, 18–8, 19–16)
Gabányi-sportcsarnok, 300 néző. V: Söjtöry, Szilágyi, Németh P.
BEAC: M. Green 6, ANGYAL B. 18/9, Milkovics 9/3, TÓTH F. 14, VOJTULEK 15/3. Csere: Orosz Zs. 4, JUHÁSZ A. 10/3, ZSÁMÁR L. 13/9, Koch 4, Radócz 5/3, Katona B. 4, Benke S. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
PINKK: Tenyér 8, Szücs L. 6/6, VINCZE N. 20/3, Zsilinszki 8/6, Kovács K. 7. Csere: Árvai 2, BOJTÁR 9/9, Horváth Zs. 1, Borbás, Temes 3/3. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 18–8. 8. p.: 27–17. 13. p.: 37–19. 17. p.: 55–30. 23. p.: 71–42. 28. p.: 81–48. 34. p.: 92–51. 39. p.: 100–64. Kipontozódott: Árvai (32. p.)
Mészárosné Kovács Andrea: – Az első félidőben kapott negyven pontra nem lehetünk büszkék, bár az is tény, ritkán fordul elő, hogy ennyi pontot tudjunk dobni. Elsősorban egyéni hibákat láttam védekezésben, nem annyira a csapatvédekezés okozott gondot. Szerettem volna, ha kicsivel élesebbek vagyunk. Látjuk a hiányosságokat, igyekszünk javítani rajtuk.
Kovács Dénes: – Fizikailag megterhelő mérkőzés volt, ez nekünk nem fekszik. A helyzetünket nehezíti, hogy pénteken az utolsó légiósunk is távozott, színmagyar csapattal érkeztünk, és valószínűleg így is fejezzük be a bajnokságot. Kénytelenek vagyunk részcélokat kitűzni magunk elé, ami pozitív, azt erősíteni, a negatív dolgokon pedig változtatni. A lányok hozzáállásával nincs gond, a koncentrációnkkal viszont igen, ezen feltétlenül szeretnénk javítani a jövőben.

SERCO UNI GYŐR–LUDOVIKA CSATA 87–74 (20–21, 21–14, 20–26, 26–13)
Győr, 300néző.V:Győrffy, Pozsonyi, Sörlei.
GYŐR:RUFF-NAGY11/6,DOMBAI30/15,DUBEI10/6,Oroszová4,Mompremier8.
Csere:
Bach4,Weninger, Török Á.10,Rozmán, P. WILLIAMS10,Varga Zs.Edző:Cziczás László
CSATA:Horváth B.12/3,Gábor, Czank9/3,FUEHRING23/3,Jáhni7/3. Csere:SZABÓ F.14/6,BARNAI7,Toman D.2,Boros B.Edző:Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc:9–8.9. p.:18–19.13. p.:26–25.15. p.:31–28.18. p.:36–30.23. p.:47–48.26. p.:53–53.29. p.:56–61.32. p.:67–61.36. p.:76–69.38. p.:83–71.Kipontozódott:Fuehring (38. p.)
Cziczás László:– Kellemetlen ellenfél a Csata, nagyon megnehezítette a dolgunkat. Meg kell dicsérnem a csapatomat, mert nehéz helyzetből is vissza tudott jönni a kiemelkedő teljesítményt nyújtó Dombai Réka vezérletével.
Tursics Krisztián:– Sérülések, betegségek nehezítették a dolgunkat, a rendelkezésre állók a hajrára elfáradtak az Európa-kupa-szereplő, mély rotációval rendelkező, agresszíven védekező Győr ellen, amelynek a negyedik negyedig azért meg tudtuk nehezíteni a feladatát.

BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–SOPRON BASKET 53–80 (15–20, 11–25, 18–18, 9–17)
Szigetszentmiklós, 300 néző. V: Rácz Zs., Varga-Záray, Rózsavölgyi.
SZIGETSZENTMIKLÓS: PEREZ 11/3, Takács D. 3, Katona Sz. 10, Aldazabal 7/3, DEGBEON 11. Csere: K. Jones 2, Vári 7/3, Szabó D. 2, Duka, Gróf J., Andi. Edző: Gedei Tibor
SOPRON: Fegyverneky 4, BÖRÖNDY V. 14/6, Varga A. 7/3, SITKU ZS. 11/3, Magbegor 12/6. Csere: SZTANKOVICS 9, Turner 4, Czukor 8/3, KUNEK 11/3, Völgyi. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–8. 9. p.: 13–18. 12. p.: 15–29. 17. p.: 20–35. 24. p.: 30–50. 28. p.: 40–55. 33. p.: 44–68. 37. p.: 46–76
Gedei Tibor: – Jobban játszottunk, mint a múlt héten, tovább összpontosítottunk. Sokkal több jó percünk volt, megnyertük a lepattanóharcot is a Sopron ellen, ami számunkra most egy nagy dolog. Nagyon sok olyan dolgot betartottunk az elején, amit gyakoroltunk a héten, amit kértem a lányoktól.
Gáspár Dávid: – Összességében elégedett vagyok. Volt néhány periódus, illetve játékhelyzet, amit megbeszéltünk, hogy játszik a BKG, mégsem sikerült jól levédekezni. Ezzel nem vagyok megelégedve, de egyébként jól játszott a csapat.

VBW CEKK CEGLÉD–TFSE-MTK 60–81 (15–27, 23–23, 12–19, 10–12)
Albertirsa, 130 néző. V: Nyilas, Juhász L., Gruber.
CEGLÉD: WILLIAMS 17/3, Horváth B. 2, Laufer 11/6, COOPER 15/6, Kobolák 5/3. Csere: Rakita 8, Viszmeg, Szabó P. 2, Szirony. Edző: Lo Elhadji Malick
TFSE: DÚL P. 19/3, Dúl T. 9/3, THEODOREÁN 11/3, MANIS 14, Németh A. 3. Csere: Marshall 5, Pusztai P. 8, Hegedűs J. 6, Király 5/3, Turi 1, Burján, Szeitl. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–15. 7. p.: 15-18. 10. p.:15–27. 14. p.: 25–34. 18. p.: 33–43. 20. p.: 38–50. 23. p: 42–52. 26. p.: 44–60. 30. p.: 50–69. 35. p: 54–71. Kipontozódott: Theodoreán (39. p.)
Lo Elhadji Malick: – Semmit sem úgy csináltunk, ahogy azt megbeszéltük és elterveztük. Sem a védekezésben, sem a támadásban, és ez a sima vereséget eredményeett. Szomorú vagyok, mert sokkal többet vártam a lányoktól, de muszáj menni tovább és dolgozni, mert tudom, hogy a csapatban több van.
Magyar Bianka: – Folyamatosan keményen edzünk, úgyhogy nagyon hiányzott már nekünk egy sikerélmény. Egy másodpercig sem forgott veszélyben, hogy megnyerjük ezt a meccset, és annak külön örülök, hogy ebből a sikerből mindenki ki tudta venni a részét, mindenki hozzá tudott tenni valamit.