Női kosár NB I: simán verte a PEAC a BEAC-ot

2022.12.28. 20:18
Wentzel Nóra 18 pontot dobott (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló, archív)
A PEAC 22 ponttal legyőzte vendégét, a BEAC-ot a női kosárlabda NB I egyetlen szerdai összecsapásán.

A Pécs a mérkőzés összes negyedét megnyerve biztos győzelmet aratott otthon. A vendégek az első félidőben még többször fel tudtak zárkózni, viszont a második félidőben már nem voltak képesek megközelíteni a hazaiak teljesítményét, így már a harmadik negyed végeztével 16 pontosra nőtt a különbség. Ez a mérkőzés végéig 22-re duzzadt, amivel a Pécs 11. győzelmét aratta az idényben.

A hazaiak csapatából négyen is 10 pont felett zártak, a mérkőzés legeredményesebb játékosa viszont a BEAC-ban játszó Angyal Barbara volt, aki 19 ponttal zárt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NKA Universitas PEAC–E.ON ELTE BEAC 84–62 (18–14, 19–16, 25–16, 22–16)
Pécs, 300 néző. V: Söjtöry, Nyilas, Major.
PEAC: Laczkó 3/3, Calhoun 10/3, WENTZEL 18/9, BURDICK 8, KISS V. 18. Csere: KATANICS 10, Szelcova 3/3, Simon Zs. 5, Sánchez 5/3, Olawuyi 4, Szücs R. Edző: Jovan Gorec
BEAC: M. GREEN 13/6, ANGYAL B. 19/3, Milkovics 5/3, Tóth F. 10/3, Vojtulek 6. Csere: Orosz Zs., Radócz, Zsámár 4, Juhász A. 5, Katona B. Megbízott edző: Horváth Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–4. 6. p.: 9–6. 13. p.: 19–19. 17. p.: 30–23. 23. p.: 46–32. 26. p.: 52–37. 33. p.: 68–54. 37. p.: 78–58
Jovan Gorec:
– Jó meccset játszottunk egy fiatal magyarokból álló csapat ellen, amely sok energiával küzdött, ez néha nehézséget okozott. Bár kicsit nehezen lendültünk bele, de mindkét félidőben kontrolláltuk a találkozót. Kezd kialakulni a játékunk, látszik, hogy több fejű a sárkány.
Horváth Bianka: – Az első félidőben tartottuk magunkat, de tudtuk, hogy a harmadik negyedben erős a PEAC, ez be is bizonyosodott. Kiss Virágot nem sikerült kivenni a játékból, de építkezünk a következő fontos meccsekre.