Női kosár NB I: simán nyert idegenben a Szekszárd

2022.11.30. 20:13
Sydney Wallace 21 pontot szórt (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)
Az Atomerőmű KSC Szekszárd simán győzött a Cegléd otthonában a női kosárlabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebbjeként Sydney Wallace 21 ponttal segítette győzelemhez a szekszárdiakat.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ

VBW CEKK CEGLÉD–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 58–91 (17–23, 16–23, 9–26, 16–19)
Albertirsa, 110
néző. V: Győrffy P., Szilágyi B., Gruber
CEGLÉD: Rakita 10/6, K. Williams 13, Turudics 9/3, Kobolák, Bura 8. Csere: Szabó P. 9/3, Viszmeg, Laufer 2, Szirony, Horváth Boglárka 7/3. Edző: Kosztasz Keramidasz
SZEKSZÁRD: Studer Á., Boros J. 6, Vivians 3, Goree 15/3, HEBARD 19. Csere: Mányoky 7, MIKLÓS 13/9, WALLACE 21/9, Szücs G. 7. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 8–8. 10. p.: 17–23. 12. p.: 21–30. 14. p.: 28–30. 17. p.: 31–39. 20. p.: 33–46. 23. p.: 33–52. 27. p.: 38–62. 30. p.: 42–72. 34. p.: 46–75. 37. p.: 52–83
Kosztasz Keramidasz:
– Megpróbáltunk versenyképesek lenni, amennyire csak tudtunk, de különösen a támadójátékunkban megéreztük Samantha Cooper hiányát. Próbáltuk ezt védekezéssel ellensúlyozni, ami az első félidőben sikerült is, a másodikban viszont teljesen szétestünk, így a végén már igyekeztem több lehetőséget adni azoknak, akik a korábbi meccseken kevesebbet voltak a pályán.
Djokics Zseljko: – Ez volt az első mérkőzésünk a huszonegy nap alatt lejátszandó hétmeccses sorozatból, és az elején érződött, hogy a találkozó előtt nem tudtunk öt az öt ellen edzeni. Fokozatosan állt össze a játékunk, és nagyon elégedett vagyok, mert minden mutatóban jól teljesítettünk. Megyünk tovább, szombaton fontos meccs vár ránk Pécsen.

1. SERCO UNI Győr 9 9 832–596 18 1.000
2. Sopron Basket 10 9 1 807–570 19 0.950
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 11 9 2 914–699 20 0.909
4. DVTK-Hun-Therm 9 7 2 629–536 16 0.889
5. NKA Universitas PEAC-Pécs 9 7 2 696–625 16 0.889
6. Vasas Akadémia 9 4 5 617–646 13 0.722
7. E.ON ELTE BEAC Újbuda 9 4 5 635–710 13 0.722
8. Ludovika Csata 9 3 6 634–651 12 0.667