Női kosár NB I: simán nyert a Sopron és a Szekszárd

2018.10.20. 20:10
A Győr nem tudta meglepni a Sopront (Fotó: Koncz György)
A legutóbbi két döntős, a címvédő Sopron és a Szekszárd is magabiztosan győzött szombaton a női kosárlabda NB I-ben.

A Vavas–Szekszárd összecsapáson az első negyed közepéig tudta tartani a lépést a piros-kék együttes a vendégekkel (10–10), ezt követően a szekszárdiak szigorítottak a védekezésükön, emiatt pontatlanabb lett a házigazda. A negyed végére meg is lépett a tolnai alakulat. Időnként ötletes játékot láthattak a szurkolók, a szerzett labdákból könnyű kosarakat ért el Djokics Zseljko együttese. Rengeteg volt a gólpassz: vendégoldalon Studer Ágnes hét, Frida Eldebrink hat átadást jegyzett a meccs végére. Hazai oldalon Sara Heljics volt üde színfolt, a fiatal idegenlégiós ügyesen dolgozott palánk alatt, azonban a találkozó legjobbját, a szekszárdi centert, Erica McCallt neki sem sikerült semlegesítenie.

A DVTK a PEAC-Pécs otthonában tudott nyerni öt ponttal.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ
SOPRON BASKET–CMB CARGO-UNI GYŐR 71
–52 (19–10, 21–15, 15–10, 16–17)
Sopron, 900 néző. V: Benczur, Farkas, dr. Mészáros
SOPRON: Turner 11/9, Fegyverneky 4, Czukor 2, DUPREE 11, Zahui 11/9, Csere: Határ 4, Salvadores 1, CRVENDAKICS 16/6, Dubei 9/9, Varga K. 2. Edző: Roberto Íniguez
GYŐR:
Brown, Raksányi 2, Török 8/6, Szpanu 4, KRNJICS 13. Csere: Nagy 5, GRAY 11, Czank 7/3, Varga Zs., Laklóth 2, Szabó. Edző: Sandro Orlando.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 7. p.: 11–7. 8. p.: 14–7. 12. p.: 23–12. 15. p.: 30–21. 18. p.: 38–25. 20. p.: 40–25. 22. p.: 45–29. 26. p.: 51–31. 30. p.: 55–35. 32. p.: 58–37. 36. perc: 64–39. 40. p.: 71–52
Kipontozódott: Gray (40. perc)

Roberto Íniguez:
– Nagyon fontos mérkőzés volt az Euroliga rajtja miatt. Mindegy, milyen összetételben vagyunk a pályán, igyekeznünk kell a legjobb szinten kosárlabdázni. Ma ez húsz-huszonöt percen át sikerült, a jövőben még többre lesz szükségünk. Mindenesetre jó úton járunk. Idén több felelősséget akarok helyezni a fiatalokra. Sokan vagyunk, fejlődni akarunk, azzal a csapat is fejlődni fog. Nemcsak a győzelem a fontos, hanem az az érzés, hogy a játékosok fejlődtek a kezeid alatt. Jó úton járunk, de tudunk még jobbak is lenni.
Sandro Orlando:
Ha tanulunk a mai leckéből, akkor tudunk előrelépni, ha viszont másokban keressük a hibát, akkor lesznek gondjaink a szezon során.

VASAS AKADÉMIA–ATOMERŐMŰ SZEKSZÁRD 5188 (10–22, 10–18, 21–23, 10–25)

Pasaréti út, 250 néző. V: Pozsonyi, Balogh Gy., Győrfy R.
VASAS:
Böröndy V. 6, Bach 7/3, DOMBAI 16/6, Vukov 6/6, Karakasevics 4.Csere: HELJIC 12/6, Boros B., Madár K., Hizsnyik. Edző: Földi Attila.
SZEKSZÁRD:
Studer Á. 4, F. ELDEBRINK 9/3, Bálint 8/6, GEREBEN 11/3, MCCALL 26/3. Csere: Mansaré 8, THEODOREÁN 10/6, N. Jovanovics 5/3, Kis V. 4, Studer Zs. 3/3, Vincze N. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc:
6–6. 8. p.: 10–20. 13. p.: 12–24. 18. p.: 20–30. 24. p.: 28–49. 27. p.: 38–53. 33. p.: 46–76. 38. p.: 51–84.
Földi Attila:
A bajnokság legnehezebb szakaszán túl vagyunk. Igyekszünk a következő mérkőzésekre felkészülni és a formánkon javítani.
Djokics Zseljko
: – Vegyes érzésekkel érkeztünk, egy napunk volt készülni a Lille elleni találkozót követően, ez részben meg is látszódott a játékunkon, mert akadtak hullámvölgyeink. A meccs egészével elégedett vagyok, hiszen jó ritmusban játszottunk és voltak ötletes megoldásaink is. Nehéz időszak elé nézünk, hiszen a nemzetközi mérkőzések miatt heti két találkozó vár ránk az elkövetkezendőkben, amelyekre, remélem, a sérültjeink is felépülnek.

PEAC-PÉCS–ALUINVENT DVTK 77–82 (13–22, 26–21, 15–22, 23–17)
Pécs, 350
néző. V: Győrffy, Söjtöry, Vida
PÉCS: VANLOO 9/9, SIMON ZS. 18/6, Wentzel 8, Tetemondová 5, IMOVBIOH 17. Csere: Gémes-Sarok 7, Ruják 4, Tenyér, Barnai 9. Edző: Meszlényi Róbert.
DVTK: MEDGYESSY 12/6, Walker 23/15, Kányási 5/3, Makango 10, SULCIUTE 11/3. Csere: Skorics 7, KATONA 11/3, Szabó F., Zele 3/3. Edző: Cziczás László.
Az eredmény alakulása. 3. perc:
0–9. 7. p.: 8–17. 13. p.: 18–26. 17. p.: 34–32. 22. p.: 41–47. 24. p.: 43–55. 27. p.: 48–58. 33. p.: 60–67. 36. p.: 65–73. 38. p.: 72–76.
Meszlényi Róbert:
– Mindkét félidő elején nagy előnyt adtunk ellenfelünknek, de a szívünknek köszönhetően mindig vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. A miskolciak jobban játszottak, mint mi, ám voltak biztató jelek.
Cziczás László: – Ebben a csarnokban szinte lehetetlen győzni, ezért nagyon boldog vagyok. Fontos szituációkban tudtunk hárompontosokat szerezni és néhány hibától eltekintve jól is védekeztünk.