Női kosár NB I: sima rangadó Sopronban, nyert a PEAC és a Cegléd

P. K.P. K.
2019.10.27. 20:23
Naketia Swanier döntött a Cegléd javára a BEAC ellen (Fotó: archív)
A női kosárlabda NB I-ben vasárnap három mérkőzést rendeztek.

A veretlenül listavezető Sopron és a meccs előtt 3. helyen álló Szekszárd papíron rangadót játszott a címvédő otthonában, de az egész meccsen 30 büntetőből csak egyet elhibázó soproniak már két negyed után 21 ponttal vezettek, végül 24-gyel, 75–51-re nyertek.

Rendkívül változatos meccset vívott a fővárosban a BEAC és a Cegléd. Az első negyedet tíz ponttal a hazaiak nyerték, a másodikat 13-mal a vendégek. A kiélezett mérkőzésen a Cegléd győztes tripláját az amerikai Naketia Swanier dobta az utolsó másodpercben.

A PEAC-Pécs szoros csatában győzött hazai pályán a ZTE ellen, a vendégeknél Hayes Keyona Lavette 30 pontja is kevésnek bizonyult.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
SOPRON BASKET–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 75–51
(20–12, 22–9, 19–20, 14–10)
Sopron, 1300 néző. V: Földházi, Csabai-Kaskötő, Mészáros B.
SOPRON: January 6, Fegyverneky 8, Czukor 2, BROOKS 11, Krajisnik 8. Csere: Dubei 9/3, CRVENDAKICS 12/3, HATÁR 12, Varga A. 6, Weninger 1. Edző: Gáspár Dávid
SZEKSZÁRD: Studer Á., DOJKIC 17/6, Vincze, McCall 4, Kiss V. Csere: Miklós, Theodoreán 3/3, Ruzicková 14, Daniel 10/6, Bálint 3/3, Studer Zs., Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–2. 5. p.: 10–4. 10. p.: 20–12. 12. p.: 20–15. 15. p.: 27–19. 18. p.: 35–21. 20. p.: 42–21. 22. p.: 45–26. 25. p.: 49–32. 28. p.: 57–35. 30. p.: 61–41. 33. p.: 64–43. 36. p.: 71–46
Kipontozódott: Studer Á. (40. p.)
Gáspár Dávid: – Nagyon fontos mérkőzésen vagyunk túl, amelyen végig koncentráltan, energikusan játszottunk annak ellenére, hogy nagyon megterhelő mérkőzéseken, heteken vagyunk túl. Emelem a kalapom a játékosok előtt! Szeretném megköszönni a nézőknek a fantasztikus hangulatot, Magyarország két élcsapata kitűnő hangulatban játszhatott. Muszáj előre néznünk, Gironában szeretnénk folytatni a jó sorozatunkat, de az csak az eddig látott teljesítmény által sikerülhet.
Djokics Zseljko: – Küzdelmes mérkőzés volt. Nem tudom miért, lehet, a fáradtság miatt, de nem voltunk annyira élesek, határozottak az első félidőben. A második negyedben elveszítettem egy időkérést a videóbíró-kéréssel, amelyet követően olyan szakasza jött a mérkőzésnek, amikor el is dőlt minden. Erre nekem is oda kell figyelnem a jövőben. A harmadik negyedben jól játszottunk. A Sopron ekkor szokott a legjobb lenni, de most mi nyertük ezt a tízpercet. Ekkor megmutattuk, milyen úton szeretnénk haladni. Gyorsan tovább kell lépnünk, az Európa-kupában jön a következő mérkőzés, szerda-szombat ritmusban folytatjuk a jövő héten. Fontos, hogy minél jobban tudjunk regenerálódni az előttünk álló meccsekre.

PEAC-PÉCS–ZTE NKK 79–73 (18–13, 23–24, 22–21, 16–15)
Pécs, 150
néző. V: Tőzsér, Goda, Oláh M.
PÉCS: DIÉMÉ-MARIZY 14, WENTZEL 15/3, Szabó Fanni 6, UDODENKO 14/9, Bravard 10/3. Csere: Hegedűs J. 7/3, Gémes-Sarok 5/3, Sánta 2, Kaposi 4, Ruják N., Horobec 2. Edző: Meszlényi Róbert
ZALAEGERSZEG: NAGY D. 9, Kovács G., Burkholder 15/9, HAYES 30, Horti 7. Csere: Boonstra 9/3, Delic 3, Dömötör, Kuttor. Edző: Molnár József
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 6. p.: 8–7. 13. p.: 23–19. 17. p.: 30–27. 23. p.: 45–39. 26. p.: 52–48. 33. p.: 66–62. 37. p.: 71–66
Meszlényi Róbert: – Nagyon nehéz meccs volt, ez kívülről is látszott. Óriási szükségünk volt a győzelemre, mert már régen nyertünk. Támadásban láttam az előrelépést, de a védekezésünk még nem tetszik.
Molnár József: – Ilyen kemény mérkőzésre számítottam, nagyon jó meccset játszottunk, bíztam benne, hogy a PEAC kihozza belőlünk a legjobbat. A negyedek elején mutatott védekezésünkkel nem vagyok elégedett.

ELTE BEAC ÚJBUDA–VBW CEKK CEGLÉD 69–70 (22–12, 10–23, 20–14, 17–21)
Acsády u.,
100 néző. V: Győrffy, Balog Gy., Horváth Cs.
BEAC: LAKLÓTH 7/3, Li 11/3, SZABÓ D. 17/6, Mérész 10, FOGG 15/9. Csere: Juhász A. 4, Galántai 5/3, Laufer. Edző: Balogh Judit
CEGLÉD: SWANIER 10/3, Gorjanácz 4, Szirony 8/6, BREZINOVÁ 24/3, HIGGINS 13. Csere: Böröndy D. 4, Kobolák 5, Révész L. 2. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–4. 8. p.: 14–12. 14. p.: 24–22. 18. p.: 26–32. 24. p.: 39–39. 27. p.: 46–41. 32. p.: 57–52. 36. p.: 65–54. 39. p.: 68–63
Balogh Judit: – Sajnos az időutazás jelenleg nem lehetséges, így mindent csak egyszer lehet megélni. Ezt kell mindenkinek megérteni.
Gabriel Carrasco: – Nehéz egy ilyen meccs után megszólalni, hiszen a győzelem többször is a BEAC kezében volt, de nagyon küzdöttünk. Nem kereshetünk kifogásokat, hogy a hétközi nemzetközi kupameccset követően fáradtak voltunk az utazástól. Azonban a negyedik negyed elején nehéz pillanatokat éltünk át, nehezebben mozogtak a kezek és a lábak, de mindent megpróbáltunk. Nagyon boldogok vagyunk, hiszen kemény meccset nyertünk meg jól játszó ellenféllel szemben.