Női kosár NB I: nyert a Győr és a DVTK is

2019.09.27. 20:20
A női kosárlabda NB I első fordulójában a Győr szoros csatában győzte le a Vasast, míg a DVTK magabiztosan győzte le a TFSE-MTK-t.

NŐI NB I
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–VASAS AKADÉMIA 105–97 (34–27, 26–21, 26–27, 19–22)
Győr, 150 néző. V: Söjtöry, Minár, Major
GYŐR: YGUERAVIDE 17/9, Czank 7, Dombai 12/6, HRUSCAKOVÁ 14, DeVaughn 6
Csere: BARNAI 13, Papp K. 5/3, TÖRÖK Á. 17/6, Dul 6/3, Varga Zs. 8, Révész
Edző: Milos Pavlovics
VASAS: MURRAY 24/3, TÓTH O. 21, Böröndy V. 3, Karlócai 3/3, FRASER 32
Csere: Vukov 5/3, Szmailbegovics 2, Szerencsés 2, Budácsik, Madár K. 5/3, Madár E., Hizsnyik
Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–11. 7. p.: 21–22. 11. p.: 39–27. 15. p.: 48–34. 18. p.: 53–41. 24. p.: 66–56. 27. p.: 77–65. 34. p.: 90–85. 36. p.: 94–91. 38. p.: 100–94
Kipontozódott: Böröndy (30. p.), Tóth O., Szmailbegovics, Ygueravide mindhárom a (40. p.) MESTERMÉRLEG
Milos Pavlovics: – Nekem nem volt meglepő a megerősödött Vasas ellenállása, sajnos mi a tervezettekből csak keveset valósítottunk meg. Meggyőződésem, hogy tizenöt pontnál többet negyedenként nem szabad kapni, és ettől ezúttal nagyon messze voltunk.
Földi Attila: – Az első mérkőzés a jobb csapatoknak is nehezebb, így benne volt a pakliban egy szoros mérkőzés lehetősége. Most a védekezésünkkel volt probléma, sokat kell javulnunk, hogy riválisaink NŐI NB I

TFSE-MTK–ALUINVENT DVTK MISKOLC 66–83 (19–22, 6–24, 23–11, 18–26)
Kipontozódott: Goree (40. p.)
Magyar Bianka: – Öröm és megtiszteltetés, hogy az egyik bajnokesélyes, a DVTK ellen kezdhettük a bajnokságot. Igyekeztünk mindent beleadni a meccsen, azonban azt is fi gyelembe kell venni, hogy teljesen még nem állunk készen, jobbak is leszünk még.
Cziczás László: – Nagyon szépen helytállt a lelkesen játszó újonc TFSE. A látottak alapján hiszem, hogy sok nyertes meccse lesz ellenfelünknek a bajnokság során. Készülünk a keddi, Velence elleni Euroliga-selejtező visszavágójára, amelyen véleményem szerint a hazai csapatnak lesz vesztenivalója. Nem megyünk feltartott kezekkel, de nekünk a hazai bajnokság a legfontosabb.