Női kosár NB I: magabiztosan győzött a DVTK idegenben

2022.10.06. 21:12
Győzött a DVTK, ezzel első helyen áll (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A DVTK a második félidőben mutatott remek játékával fordított, és magabiztosan nyert a TFSE-MTK vendégeként a női kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján.

A diósgyőriek a félidőben öt pont hátrányban álltak, a nagyszünetet követően azonban állva hagyták a házigazdákat és végül 26 ponttal nyertek.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

TFSE-MTK–
DVTK-HUN-THERM 53–79 (13–15, 19–11, 10–27, 11–26)
Városmajor, 150 néző. V: Papp P., Nyilas, Rácz Zs.
TFSE:
Dúl T. 3, Theodoreán 1, MARSHALL 13, Hegedűs J. 6, HILLSMAN 19. Csere: Király A., Dúl P. 7/3, Turi, Burján L. 4, Szeitl. Edző: Magyar Bianka
DIÓSGYŐR: Aho N. 4, Bacsó 2, KÁNYÁSI 12/6, M. JOVANOVICS 13/9, C. GREEN 13. Csere: Aho T., GUIRANTES 14, Kiss A. 6, BERNÁTH 15/9, Oláh F., Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–2. 8. p.: 11–13. 13. p.: 17–19. 17. p.: 25–23. 23. p.: 36–35. 26. p.: 38–43. 29. p.: 39–50. 32. p.: 45–57. 37. p.: 51–71
Magyar Bianka: – Megérdemelten nyerték meg a mérkőzést a vendégek. Az első félidőben nem működött a támadójátékunk, de akkor legalább a védekezéssel nem volt baj, aztán a második félidőben szétesett az is. Egy bedobott triplával nem lehet mérkőzést nyerni, főleg nem egy Diósgyőr szintű csapat ellen.
Völgyi Péter: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a másodikban már mi domináltunk. Sikerült nyomást gyakorolnunk az ellenfelünkre, a mérkőzés befejező részében pedig jöttek az üres dobásaink, amik nagyon fontos részét képezik a játékunknak. A védekezés a legfontosabb, abban most sem voltunk rosszak.

1. DVTK-Hun-Therm 4 4 291–193 8 1.000
2. SERCO UNI Győr 3 3 273–196 6 1.000
3. Sopron Basket 3 3 287–213 6 1.000
4. NKA Universitas PEAC-Pécs 3 3 240–171 6 1.000
5. Atomerőmű KSC Szekszárd 4 3 1 306–252 7 0.875
6. Ludovika Csata 3 1 2 203–203 4 0.667
7. Vasas Akadémia 3 1 2 163–197 4 0.667
8. E.ON ELTE BEAC Újbuda 3 1 2 220–258 4 0.667