Női kosár NB I: simán megverte a Vasas Akadémiát a Sopron

2023.01.21. 20:01
Alice Kunek vezérletével nyert a Sopron (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Sopron Basket a Vasas Akadémia vendégeként nyert, míg a TFSE-MTK otthon győzte le az ELTE BEAC-ot a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
VASAS AKADÉMIA–SOPRON BASKET 49–70 (13–12, 8–22, 17–18, 11–18)
Pasaréti út, 250 néző. V: Nyilas, Szilágyi, Gruber.
VASAS: PAPP K. 13/6, Szmailbegovics 7/3, TÓTH O. 13/3, Madár E. 4, Nunn 1. Csere: Madár K., Salamon Zs. 4, Szerencsés 3, Láng-Miticzky 4, Kádár O., Van Rijs D. Edző: Milos Pavlovics
SOPRON: Turner 7, Böröndy V. 7, VARGA A. 9/3, Sitku Zs. 2, MAGBEGOR 13. Csere: Fegyverneky 5/3, Sztankovics 4, Brooks 6, KUNEK 13/9, Czukor 4, Völgyi L. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–6. 9. p.: 11–10. 13. p.: 17–17. 18. p.: 17–29. 23. p.: 26–35. 27. p.: 32–44. 32. p.: 38–57. 38. p.: 42–67
Milos Pavlovics: – Tudtuk, hogy a Sopron a sűrű menetrend miatt fáradtan fog jönni és pihentetni fogja néhány játékosát. Talán ennek köszönhetően tudtunk előnyt kovácsolni a mérkőzés elején és amíg volt erőnk meccsben maradni. Játékosaim szem előtt tartották a megbeszélteket, így a mérkőzés első szakaszát sikeresnek mondanám. Ahogy azonban a Sopron kezdett belejönni a meccsbe és egyre jobban érvényesítette akaratát, mi is egyre több hibát vétettünk.
Gáspár Dávid: – Érezhető volt a csapaton a fáradtság, ez leginkább a sok eladott labdában, rossz döntésekben és egyszerű játékok olvasásában mutatkozott meg. Ennek ellenére természetesen örülök a győzelemnek, fő célunk, hogy formába lendüljünk a következő mérkőzésre és újra jó játékot tudjunk mutatni.

TFSE-MTK–E.ON ELTE BEAC78–59 (20–14, 14–20, 27–11, 17–14)
Városmajor, 250néző.V:Minár, Makrai, Kapusi
TFSE:Dúl T.6/3,DÚL P.13/6,THEODOREÁN10/9,Németh A.4,MANIS11. Csere: MARSHALL 4, Hegedűs J. 10,PUSZTAI P.14,Turi, Király A.6/6,Burján L., Szeitl.Edző:Magyar Bianka
BEAC:Angyal B.5/3,Koch5/3,Orosz Zs.3/3,TÓTH F.17,VOJTULEK19. Csere:Milkovics4,Juhász A.3,Katona B.1,Radócz2,Benke S.Edző:Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. perc:10–3.8. p.:16–14.14. p.:27–20.17. p.:29–24.23. p.:42–36.26. p.:52–41.29. p.:59–45.33. p.:69–47.39. p.:77–55
Kipontozódott:Vojtulek (28. p.), Koch (39. p.)
Magyar Bianka:– Hiányoztak már az ilyen a sikerek, mert tudtuk, hogy jó csapatunk van, de a munkát a győzelmek minősítik. Nehéz helyzetben volt a BEAC, hiszen nem játszhatott az irányítója, átérezzük a helyzetüket, hiszen mi is jártunk már hasonló cipőben. Csapatként győztünk, s ebből mindenki kivette a részét. Húsz eladott labdára kényszerítettük az ellenfelet, ez a jó védekezést minősíti, illetve volt húsz gólpasszunk, ez pedig a jó támadást és az összjátékot mutatja.
Mészárosné Kovács Andrea:– Nem kezdtük jól a találkozót, a nagyszünetre azonban sikerült felzárkózni. Várható volt, hogy a harmadik negyedben a TF egy erős ötössel jön fel, számítottunk rá, de nem tudtunk reagálni erre, ismét pontatlanul kezdtük a játékrészt. Ana Vojtulek kipontozódása volt a kegyelemdöfés számunkra, onnantól mentálisan nem hittünk magunkban.