Női kosár NB I: könnyedén, 28 ponttal legyőzte a Sopron a Győrt

2020.01.19. 19:53
A női kosárlabda NB I 16. fordulójában a Sopron 28 ponttal, 76–48-ra legyőzte a vendég Győrt vasárnap kora este – a találkozón a hazaiak már az első negyedben 20 ponttal vezettek, majd később már 34 pont is volt az előnyük, végül 28 lett a vége.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
Sopron Basket–Uni Győr Mély-Út 76–48
(27–12, 13–12, 16–7, 20–17)
Sopron, 1000
néző. Vezette: Kapitány, Csabai-Kaskötő, Kovács N.
SOPRON:
January 10, Varga K. 7/3, CRVENDAKICS 17, BROOKS 10/3, HATÁR 12. Csere: Dupree 9, Krajisnik 1, Dubei 5, Varga A. 5/3, Varga S. Edző: Gáspár Dávid
GYŐR: YGUERAVIDE 16/9, Raksányi 5, Dombai 6, Török Á. 2, Barnai 3. Csere: Hollivay 5, Varga Zs. 8/6, Dúl 3, Papp K., Czank. Edző: Mehmedovic Merim
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 5. p.: 13–5. 10. p.: 27–12. 12. p.: 29–15. 15. p.: 34–21. 18. p.: 34–24. 20. p.: 40–24. 23. p.: 42–28. 26. p.: 50–30. 28. p.: 52–31. 30. p.: 56–31. 33. p.: 62–33. 35. p.: 66–33. 38. p.: 73–44
Kipontozódott: Hollivay (35. p.), Varga Zs. (36. p.)
Gáspár Dávid: – Nagyon jól kontrolláltuk a mérkőzést. A játékosok ellátták azt a feladatot és munkát, amit megbeszéltünk. Támadásban a második negyedben kicsit elvesztettük a ritmust, ami a védekezésünkre is kihatott. Nem a megbeszélt tempóban és nem a megbeszélt pontokat támadtuk, de gyorsan helyreállt a rend a fejekben. Örülök, hogy több játékos is élt a lehetőséggel és mindenkit pályára tudtunk küldeni.
Mehmedovic Merim: – Készültünk, és szerettünk volna száz százalékot nyújtani. Nehéz a Sopron ellen játszani, bármikor képes változtatni a pályán lévő szerkezeten. Ha a játékoskeret nem ideális, akkor ezekre nehéz reagálni. Harcoltunk, amennyire lehetséges, úgy érzem, felfelé megyünk. A kapott pontokkal elégedettek is lehetünk. Kár, hogy az első negyedben nem találtuk magunkat, de utána rendben volt a játék. KOSÁRLABDA