Női kosár NB I: kiütéses sikert aratott idegenben a Szekszárd

2021.12.04. 17:17
Munkában a szekszárdi védelem (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
Tizedik mérkőzését is megnyerte az Atomerőmű Szekszárd a női kosárlabda NB I-ben: a tolnaiak idegenben 39 pontos különbséggel verték meg a sereghajtó PINKK-et a 10. forduló szombati játéknapján. Nagy csatát hozott a két fővárosi csapat esti mérkőzése, a TFSE-MTK végül három ponttal nyert a Vasas vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ, szombati mérkőzések
PINKK-PÉCSI 424–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 53–92 (17–35, 14–23, 11–17, 11–17)
Kozármisleny, 100
néző. Vezette: Győrffy, Nyilas, Rózsavölgyi
PINKK:
Tenyér 5, Mujovics 5/3, Vincze 9/3, JÁHNI 12/6, Davis Stewart 9. Csere: Zsilinszki 5, Horváth B. 4, Szücs Luca 4, Földing, Borbás. Edző: Debreceni Eszter
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 10/6, Miklós 9/3, GEREBEN 11, Bálint 11, GOREE 17. Csere: MÁNYOKY 11/3, Krnjics 8, Friskovec 13/3, Holcz, Horváth D. 2, Pop. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–13. 7. p.: 12–20. 13. p.: 20–42. 18. p.: 27–50. 22. p.: 37–62. 26. p.: 37–71. 31. p.: 42–78. 36. p.: 48–88. 39. p.: 53–92
Kipontozódott: Davis Stewart (31. p.)
Debreceni Eszter:
– Tudtuk, hogy a Szekszárd a bajnoki mezőny egyik legjobb csapata, éppen ezért tőlünk is keményebb hozzáállást vártam volna. Apró kitűzött céljaink közül néhányat sikerült megvalósítanunk. Remélem a sok munka majd egyszer kamatozik is.
Djokics Zseljko: – Szenzációsan kezdtük a meccset, jelentős előnyre tettünk szert. Mi már magasabb intenzitással szoktunk játszani, ezúttal is feltűntek az Euroligába illő megmozdulások. Nálunk nemcsak a jövő emberei, hanem a jelen egyéniségei is a pályán voltak.

VASAS AKADÉMIA–TFSE-MTK 66–69 (14–25, 13–17, 19–11, 20–16)
Pasaréti út, 250
néző. V: Földházi, Lengyel, Oláh.
VASAS: PAPP K. 21/9, Bach 8/3, Tóth O. 5, MADÁR E. 8, Heljic 5/3. Csere: Szmailbegovics 3/3, Madár K. 8, Pusztai P., SALAMON 6, Radócz, Szerencsés, Dúl T. 2. Edző: Milos Pavlovics
TFSE: CH. JENKINS 15/3, Theodoreán 3, Dúl P. 11/3, Király A. 4, Tapley 9/3. Csere: Németh A. 7, BAA 14, Pavel 6, Herman. Edző: Magyar Bianka
Kipontozódott: Tapley (37. p.), Heljic (40. p.)
Milos Pavlovics: – Bárcsak a második félidőtől láttam volna a találkozót. Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogyan terveztük, rengeteg gyermeteg hibát követtünk el. Lepattanózásban túl előzékenyek voltunk, és 34 büntetőt engedtünk ellenfelünknek. Talán nagy volt a nyomás, hiszen a Magyar Kupa is elérhetővé vált, illetve a jó szériának sem szerettünk volna véget vetni. Sajnos néhány egyéni teljesítményt illetően is csalódott vagyok, de Dúl Terka megmutatta, hogy értékes tagja lehet a csapatnak a jövőben akkor is, ha nyomás alatt vagyunk. Továbbra is hinnünk kell magunkban, vannak hiányzó és sérüléssel küzdő játékosaink, de a küzdeni akarást a legtöbb játékoson ezúttal is láttam. Volt néhány kivétel, ezen el kell gondolkoznunk.
Magyar Bianka: – Számítottunk arra, hogy lesznek hullámvölgyek ezen a találkozón, és tudtuk, brutálisan nehéz dolgunk lesz, hiszen a Vasas lélektanilag a legerősebb csapat a ligában. Nagyon nagy dicséret illeti a házigazdát és a szurkolótábort is, hiszen fantasztikus hangulatot teremtett, de még jobban dicsérném a saját csapatomat, mert nagyon sok meló volt ebben a győzelemben. Helyén volt a szívünk, és kimondhatatlanul boldog vagyok, hogy egy ilyen parázs mérkőzésen a legfiatalabb játékosunk a csapat vezére tudott lenni. Örülök, hogy harmadszor is ott tudunk lenni a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Van még egy fontos feladatunk a következő mérkőzésen, ezt tudják a lányok is, dolgozunk tovább, hogy a kitűzött ötmeccses győzelmi sorozat megvalósuljon.