Női kosár NB I: „Kicsit olyanok voltunk, mint az egri vár hős védői”

B. L.B. L.
2020.10.24. 19:17
A Szekszárd kikapott a Győrtől (Fotó: Martonfai Dénes/Tolnai Népújság)
Az TFSE-MTK remek első negyedbeli teljesítményének nagyban köszönhetően 78–63-ra legyőzte idegenben az ELTE BEAC Újbudát a női kosárlabda NB I-ben, a házigazdát edző Balogh Judit csapatát az egri vár hős védőihez hasonlította.

Nem a hazai csapatok napja volt amúgy sem, az Atomerőmű KSC Szekszárd és a PINKK-Pécsi 424 is kikapott – utóbbi az első negyedben 24 pontig jutott, utána összesen 23-ig.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELTE BEAC ÚJBUDA–TFSE-MTK 63–78
(8–26, 19–16, 16–15, 20–21)
Gabányi-sportcsarnok, 130néző.V:Nagy V., Csabai-Kaskötő, Drenyovszki
BEAC:
Koch7,SZABÓ D.13/12,BOROS J.12/3,MÉRÉSZ B.11,Smith4. Csere:Dusanics9/3,Zsámár, Juhász A.4,Laufer3/3. Edző:Balogh Judit
TFSE:Ch. Jenkins13/3,Boros B.3/3,BERNÁTH15/9,MARKOVICS12/12,A. JENKINS20. Csere:Németh A.6,Kovács V.2,Katona Sz.5/3,Herman2. Megbízott edző:Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc:4–16.8. p.:8–21.13. p.:10–31.17. p.:18–40.23. p.:30–48.28. p.:43–53.33. p.:46–61.37. p.:54–72
Balogh Judit:– Olyan szerkezetben kellett játszanunk, amilyenben sosem voltunk még. Nekünk, vezetőknek nagyon nagy felelősségünk, hogy vigyázzunk a játékosainkra, és ne csak akkor érdekeljen az egészségük, amikor abból előnyünk származik. Kicsit olyanok voltunk, mint az egri vár hős védői, maroknyi csapatunkkal küzdve, kulcsjátékosokat nélkülözve megmutattuk, lehet ezt másképp is csinálni. Azt gondolom, nem minden győzelemnek van értéke, de ennek a vereségnek nagyon nagy volt.
Hegedűs Péter:– Természetesen örülök, hogy sikerült győznünk. Jól kezdtük a mérkőzést, aztán a második negyed végén és a harmadik negyedben több hibát is elkövettünk védekezésben, de a negyedik negyedben le tudtuk zárni a találkozót. Visszanézzük a mérkőzést, tanulunk a hibáinkból és készülünk a szerdai, Cegléd elleni mérkőzésre.

PINKK-PÉCSI 424LUDOVIKA-FCSM CSATA 47–85 (24–26, 10–28, 9–17, 4–14)
Kozármisleny, 50néző.V:Minár, Tóth C., Nyilas
PINKK:VORPAHL13/9,VÁRI10,Szücs L.5/3,Demeter N.6,Sarauskaite9. Csere:Tenyér, Zubac, Kovács K., Jáhni3, Horváth Zs.1,Pucz. Edző:Vanja Miljkovic
CSATA:HORVÁTH B.8/6,LELIK18/12,Mányoky R.8/3,HAYES13/3,Zempare9/3. Csere:BÖRÖNDY V.7/3,Angyal B.6/6,Hegedűs J.4,Toman5/3, Gyöngyösi4,Farkas2,Angyal N.1. Edző:Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc:6–6.7. p.:15–18.12. p.:27–28.16. p.:29–42.19. p.:33–46.24. p.:36–56.28. p.:41–67.32. p.:45–74.37. p.:47–80
Kipontozódott:Tenyér (39. p.)
Vanja Miljkovic:– Sajnos a Csata más minőséget képviselt ezen a mérkőzésen, mint mi. Ennek ellenére készülnünk k0ell a következő mérkőzésekre.
Tursics Krisztián:– Az első negyedben kapott pontjainkkal nem lehetek elégedett, utána viszont jó volt a védekezésünk. Szerencsére tizenkettes rotációt játszhattunk, aminek a későbbiekben lesz jelentősége.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRDUNI GYŐR MÉLY-ÚT 78–84 (18–27, 21–18, 19–24, 20–25)
Szekszárd, 800
néző. V: Tőzsér, Lengyel Á., Sörlei
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 7/3, Miklós M. 9/3, Theodoreán 5/3, Bálint R. 14/9, MCCALL 12. Csere: Szabó F. 3/3, Gereben 4, Holcz, GOREE 17/3, Krnjics 7. Megbízott edző: Horváth Zsófia
GYŐR: KIESEL 20, TÖRÖK Á. 12/3, DOMBAI 22/9, Lass 5, MONPREMIER 10. Csere: Varga Zs. 6, Keita 6/3, Révész B. 3/3. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 6. p.: 9–14. 9. p.: 15–25. 12. p.: 21–30. 16. p.: 28–40. 18. p.: 32–42. 21. p.: 41–47. 25. p.: 53–57. 28. p.: 58–63. 32. p.: 63–69. 35. p.: 65–75. 38. p.: 71–80
Horváth Zsófia: – Mérhetetlenül csalódott vagyok, mert nem az az igazi Szekszárd, amely ezen a mérkőzésen a pályán volt. Védekezésben és támadásban is rendet kell tenni a fejekben. Rengeteg rossz döntést hoztunk.
Iványi Dalma: – Büszke vagyok a lányokra, nagyon küzdöttek. Motiváltan léptünk pályára a kényszerpihenő után, koncentráltak voltunk és elsősorban magunknak akartunk bizonyítani. Talán kis szerencsénk is volt, mert a Szekszárd most nem volt annyira éles. Ez viszont semmit sem von le a mi érdemeinkből. Helyén kell kezelni a sikert, nem szabad, hogy elbizakodottá váljunk.